درمان خار پاشنه پا: علائم و علت – کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

آزمایش و معایناتی قبل از جراحی لازم است تا افراد واجد شرایط و مطلوب را شناسایی کنند و همچنین مراقبهای پس از جراحی، مانند استراحت، یخ، بستن، بالا نگهداشتن پا و زمان مناسب انداختن وزن بر روی پای جراحیشده هم مهم است و باید موردتوجه قرار گیرد. بسیاری از افراد درد حاصل از خار پاشنه و پلانتار فاشئیت را مانند چاقو یا سنجاقی توصیف میکنند که وقتی صبح از خواب بیدار میشوند و میایستند، به کف پایشان فرو میرود و دردی دارد که بعد از مدتی به دردی خستهکننده تبدیل میشود. با وجود اینکه خار پاشنه معمولا نشانه ای ندارند، اما در برخی مواد می تواند منجر به یک سری عوارض شدید مانند سرگیجه، درد عصبی یا حتی زخم شود. بعد از اینکه پزشک مورد نظر منطقه آسیب دیده بوسیله خار پاشنه را تشخیص داد در مناطق مورد نظر می تواند درمان خار پاشنه را به واسطه شاک ویو آغاز کند.

گاهی ممکن است که خارپاشنه درد نداشته باشد اما در برخی مواقع با دردهای شدیدی همراه می باشد. افزایش سن که باعث کاهش انعطاف و نازک شدن فاشیا کف پا و لایه چربی محافظ پاشنه میشود. • محافظ شب. استفاده از محافظ شب موجب میشود تا آرنگ کف پا شب هنگام و در زمان خواب نیر همچنان تحت کشش باشد و به این ترتیب از میزان درد صبحگاهی بیمار کاسته شود. اگر با این روشها درمان نشود، جراحی نیاز است. اگراین درمان ها نتیجه بخش نباشد انجام عمل جراحی برای درمان خار پاشنه ضروری میباشد. در بسیاری از موارد، با وسیلهی ارتوپدی مناسبی میتوان علت درد پاشنه و قوس پا، مانند عدم توازن جسمی، درمان کرد. • یخ. اگر در روز کیسه یخ را چند بار به مدت ۲۰ دقیقه روی پاشنه قرار دهید، به کاهش التهاب کمک خواهید کرد. شاید بتوان درد پاشنه را با داروهای قوی مانند استامینوفن (تیلنول)، ایبوپروفن (ادویل) یا ناپروکسن درمان کرد.

در برخی موارد اورتزهایی برای بیمار مانند کفیهای مخصوص تجویز میشود. خار پاشنه با درد در ناحیه پاشنه پا علائم وجود خود را نمایان میکند به طوری که فرد احساس وجود شیء به مانند خار و یا سوزن در پاشنه پای خود را دارد . دکتر شما بهترین شرایط درمان را برای شما انتخاب میکند. انتخاب های درمانی مختلف متعدد و قابل دسترسی برای خارپاشنه، برای شما موجود است که در دامنه مختلفی، از تسکین درد گرفته تا درمان آن، وجود دارند. تشکیل این خار استخوانی یک فرآیندی است که دورهای طولانی مدت دارد. این اختلال در مدت زمان طولانی و به علتهای مختلف ایجاد میشود و اکثرا بر اثر فشار عضلات و تاندون ها، کشش عضلات کف پا و از بین رفتن غشای استخوان پاشنه، پدید میآید. این درمانها نگهدارنده هستند و حائز اهمیت است که بدانید تنها با سرکوب و از بین بردن التهاب فاشیا کف پا و قطع ارتباط تماسی زائدهی استخوانی و این بافت فیبروزی تنها باعث میشود تا این التهاب مجدداً ایجاد نشود.

خار پاشنه یک علت درد پاشنه پا و زائدهی استخوانی متصل به استخوان پاشنه (کالکانئوس) است که داخل کمان پا به وجود میآید. این رباط، پاشنه پا را به انگشتان متصل کرده و از قوس پا در هنگام راه رفتن محافظت میکند. بافت فاشیا بافتی ارتباطدهنده است که از انگشتان پا تا پاشنه کشیده شده است که در طول کف پا وجود دارد و استخوان پاشنه را به زیر پنجه پا متصل میکند. آرنگ کف پا نوار الیافی ضخیمی از بافت متصل است که از سطح زیرین کالکانئوس (استخوان پاشنه) شروع میشود و در امتداد کف پا به سمت انگشتهای پا ادامه مییابد. از کفشهایی که قسمت پاشنه و زیره آنها ساییده شده خودداری کنید.