درمان خار پاشنه پا – جراحی دیسک کمر و گردن،درمان درد پا،زانو، لگن و سرطان

به علت آنکه خارپاشنه بیشتر به سبب راه رفتن روی سطوح سفت و سخت ایجاد میشود، پزشکان اغلب برای درمان آن استفاده از کفی طبی را توصیه میکنند. برخی افراد به دلیل فعالیت های بسیار مانند راه رفتن، دویدن و یا پریدن های مکرر بر روی سطح های نا هموار و سخت نیز می توانند باعث ایجاد خار پاشنه شوند. وارد شدن ضربه به پا می تواند باعث پارگی غشای آن شود و از همین جهت باعث به وجود آمدن خار پاشنه شود. طبق یک قانون، تقریباً هر دردی که در شب و یا با استراحت بیشتر می شود و با فعّالیت، گرم کردن و مانند آن کمتر می شود؛ دردی است سرد و راه درمان آن هم استفاده از گرماست. در صورت لزوم آزمایشات جهت رد مشکلات روماتیسمی، عکس ساده اشعه ایکس و یا حتی ام آر آی جهت رد سایر علل درد پاشنه (مانند شکستگی فشاری یا تحت فشار قرار گرفتن عصب) بررسی میشود.

خار پاشنه، برآمدگیهای کوچک استخوانی هستند که قدرت حرکت را به شدت محدود می کنند و حتی راه رفتن در خانه را به یک کار طاقت فرسا و سخت مبدل می سازند. ظاهر خار پاشنه متفاوت است؛ ممکن است خارپاشنه فقط یک برآمدگی کوچک استخوانی باشد یا مجموعه ای از اشکال کوچک و نامنظم بر روی استخوان پاشنه باشد. اما بهطورکلی علائم خار پاشنه شامل : التهاب ، ورم ، درد ، به وجود آمدن استخوان کوچک می باشد. به دلیل اینکه اضافه وزن می تواند فشار زیادی بر روی پاشنه پا وارد کند ، باعث به وجود آمدن خار پاشنه می شود. بیشتر ورزشکاران به دلیل فعالیت های بسیاری که دارند و پریدن و دویدن زیادی که انجام میدهند ، باعث فرسودگی پاشنه پا و قوس کف پای خود می شوند و به همین سبب خطر ابتلا به خار پاشنه را برای خود افزایش می دهند. زیرا ورزشکاران فعالیت های بسیاری مانند دویدن و پریدن دارند و از همین جهت می توانند باعث کشیدگی عضلات و رباط های پا شوند و سبب به وجود آمدن خار پاشنه باشند.

سرکه سیب یکی از بهترین روش های خانگی برای خارپاشنه است، زیرا می تواند کلسیم اضافی در ناحیه آسیب دیده پاشنه را از بین ببرد (سرکه سیب | خواص سرکه سیب و طریقه مصرف آن). زیرا این فعالیت ها بر روی سطوح سخت باعث فرسودگی پاشنه پا می شود و خطر مبتلا شدن به خار پاشنه را ازیاد می کند. اما به طورکلی ممکن است دلایل بسیاری نیز به غیر از موارد بالا برای به وجود آمدن خار پاشنه وجود داشته باشد به همین سبب در ادامه برای شما علت های دیگر ایجاد خار پاشنه را ذکر می کنیم. همین طور امکان دارد هنگامی که قسمتی از پا که دچار خار پاشنه می باشد را لمس کنید ، احساس گرمی بسیاری نسبت به بقیه نقاط پای خود داشته باشید. ضربه به پاشنه پا و آسیب هایی که امکان دارد بر روی پاشنه پا رخ دهد نیز یکی دیگر از عوامل به وجود آمدن خار پاشنه می باشد.

طبق تحقیقات به دست آمده توسط پژوهشگران چاقی و اضافه وزن ارتباط رابطه مستقیمی با به وجود آمدن خار پاشنه دارد . خار پاشنه، درمانهای متفاوتی دارد که پزشک با توجه به میزان درد و نتایج عکسبرداری، یکی از راهکارهای زیر را همراه با استفاده از لوازم طبی، به شما پیشنهاد میکند. به یاد داشته باشید: خارپاشنه یک وضعیت مزمن است، بنابراین شما حتما باید به مدیریت و درمان آن بپردازید. شاکویوتراپی یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که با رساندن امواج صوتی برای تحریک بهبودی در نزدیکی آسیب و تسکین درد ناشی از آن استفاده میکند. 2. قسمتی از یک پارچه را در روغن خیس کنید. از یاد نبرید که قرار است به آهستگی عضله را از حالت کشش خارج کنید، حرکت ناگهانی باعث آسیب دیدن بیشتر ناحیه تحت درمان میشود.