درمان خار پاشنه پا – جراحی دیسک کمر و گردن،درمان درد پا،زانو، لگن و سرطان

کفیهای زیادی در بازار به عنوان کفی طبی فروخته میشوند که این کفیها فقط ممکن است به دلیل نرم بودنشان احساس خوشایندی را ایجاد کنند ولی در واقع کفی طبی به حساب نمیآیند و کار چندانی برای خار پاشنه انجام نمیدهند. بیماران مبتلا به خار پاشنه اغلب در ناحیه کف پای خود، مخصوصا در ناحیه پاشنه احساس درد می کنند. خار پاشنه زمانی رخ می دهد که رسوبات کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنه ایجاد می شود، فرایندی که معمولا طی چند ماه اتفاق می افتد. به رسوب کلسیمی که با بوجود آمدن برآمدگی استخوان زیرین استخوان پاشنه همراه است، خار پاشنه می گویند. اما خار پاشنه می تواند با درد متناوب یا مزمن مرتبط باشد – مخصوصا در هنگام پیاده روی، دویدن – اگر التهاب در نقطه تشکیل شکل ظاهر شود. در اکثر افراد هنگام خواب نوک پاها به سمت پایین خم شده هستند. علائم خار پاشنه معمولاً صبح هنگام به این دلیل تشدید میشود که آرنگ کف پا غالباً در طول شب سفت میشود.

مهم ترین علائم و نشانه های خار پاشنه پا کدامند؟ سودمندی این کفیها در مدیریت علائم خار پاشنه پا به اثبات رسیده است. مصرف چای، هم در ایجاد التهاب اوّلیه فاسیای کف پا و هم در رسوب ثانویه کلسیم و تشکیل خار پاشنه موثّر است. مصرف چای، هم در ایجاد التهاب اوّلیه فاسیای کف پا و هم در رسوب ثانویه کلسیم و تشکیل خار پاشنه موثر است. خار پاشنه اغلب به علت فشار روی عضلات و رباط های پایه، کشش فاسیا پاستار، و پاره شدن مکرر غشایی که استخوان پاشنه را پوشش می دهد، ایجاد می شود. بسیاری از افراد در زمانی که اولین بار در صبح روی پا می ایستند درد خار پاشنه و فاسیایت پاستار را شبیه یک چاقو یا سوزن که به کف پای آنها چسبیده است، توصیف می کنند – دردی که بعدا کمتر می شود.

آیا کفی طبی برای خار پاشنه پا کمکی میکند؟ جراحی که می خواهد عمل خار پاشنه را انجام دهد این دو موضوع را ارزیابی کرده تا بتواند بهترین راه و روش را برای جراحی انتخاب کرده تا درمان قطعی خار پاشنه صورت گیرد. چنانچه خار پاشنه در مراحل اولیه باشد، امکان درمان و پیشگیری از پیشرفت آن وجود دارد. اگر درمان های محافظه کارانه شکست بخورد، ممکن است جراحی مورد نیاز باشد. اگرچه استامینوفن OTC ممکن است به تسکین درد کمک کند ، اما مانند سایر داروها خاصیت ضدالتهابی ندارد. اگرچه خارهای پاشنه اغلب بدون درد است، اما می توانند در پاشنه و درد پا ایجاد کنند. فعالیتهای ورزشی: دویدن و پریدن میتونه پاشنه پا و قوس پا رو از بین ببره و زمینه رو برای ایجاد خار پاشنه آماده کنه.

خار پاشنه مخصوصا در بین ورزشکارانی رایج است که فعالیت آنها شامل مقدار زیادی دویدن و راه رفتن است. درمان شامل استراحت، فیزیوتراپی و کاهش مدت زمان راه رفتن و نیز بهرهگیری از کفی ویژه خار پاشنه مختص هر بیمار، پوشیدن کفش طبی (دارای سه تا پنج سانتیمتر پاشنه) و تجویز داروهای ضد التهاب است. کفش های نامناسب یا پوشیدن کفش به طور نامناسب، مخصوصا آنهایی که قوس پا را به خوبی نگه نمی دارند. به طور کلی، علت درد خود خار پاشنه نیست، بلکه آسیب بافت نرم همراه با آن است. این قرصها با کاهش التهاب بافت پاشنه پا میتونن به جلوگیری از آسیب بیشتر در پاشنه پا کمک کنند. قبل از رفتن به رختخواب، از این درمان به صورت روزانه استفاده کنید. روش دیگر استفاده از سرکه سیب به این صورت است که به جای گرم کردن، یک دوم فنجان سرکه سیب را به یک وان کوچک با آب گرم، اضافه کنید.