درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

زمانیکه پای خود را روی زمین قرار میدهید و قدم برمیدارید فشاری بر روی کف پا ایجاد می شود که باعث ایجاد پارگی کوچک در بافت هامی شود. اگر بیش از یک هفته است که در ساعاتی از روز، بهخصوص صبحها، دچار درد کف پا میشوید حتماً با یک پزشک ارتوپد مشورت کنید. چه زمانی باید برای درمان خار پاشنه به پزشک مراجعه کرد؟ امواج شوکی چه هستند؟ امواج شوکی چه کار می کنند؟ خار پاشنه چه زمانی بوجود می آید؟ در حال حاضر شاک ویو درمانی موثرترین روش درمانی برای درمان خارپاشنه می باشد که در این روش امواج صوتی پرقدرت به پاشنه پا برخورد کرده و از طریق دز مکانیسم افزایش عروق و ایجاد التهاب کنترل شده در ناحیه به درمان خار پاشنه کمک می کند. خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا (یک نوع رباط) ایجاد میشود که این امر سبب درد پاشنه میشود. برای برخی از بیماران، این رسوبات هیچ ناراحتی ایجاد نمیکند.

اما خوشبختانه برای درمان خارپاشنه روشهای غیر جراحی زیادی وجود دارد. در حالی که خارپاشنه همیشه صدمه نمی زند، درد مداوم پاشنه ممکن است نشانه ای باشد که زمان آن رسیده است که درمان های دیگر را امتحان کرده یا مشکلات احتمالی دیگر را بررسی کنید. در واقع نشانه اصلی التهاب آرنگ کف پا دردی است که با برداشتن نخستین گامها پس از برخاستن از خواب در جلو و زیر پاشنه بروز مییابد. التهاب تاندون آشیل هم می تواند باعث بروز حساسیت و درد شود. تاندون آشیل و قوس کف پا هنگام خم شدن کشیده میشوند. شدیدترین ناراحتی به علت درد پاشنه پا صبح هنگام و زمان بیدار شدن از خواب شبانه یا هنگام ایستادن پس از نشستن طولانی مدت بروز مییابد و پس از چند دقیقه راه رفتن به علت کشیده شدن رباط کف پا کاهش مییابد. “خار پاشنه پا” ، یک زایده استخوانی در پاشنه پا است که باعث بروز درد و مشکلاتی در راه رفتن می شود و بهتر است فرد علائم و علت آن را بشناسد.

این ورزش باعث ایجاد کشش در کف پا و تسکین درد خار پاشنه پا می شود. خارپاشنه در بسیاری از افراد عارضهی جدی و خطرناکی ایجاد نمیکند؛ بااینحال این مشکل برای بسیاری از افراد میتواند منجر به درد شدید و حتی ناتوانکننده شود. بسیاری از افراد درد قابل توجه تری را هنگام صبح یا پس از استراحت کردن به مدت طولانی، تجربه می کنند. بسیاری از افراد درد خار پاشنه و پلانتار فاسیا را مانند فرو رفتن چاقو یا پین می دانند. درمان هایی وجود دارد که می تواند درد این بیماری های زمینه ای را کاهش دهد، اما جراحی تنها راه برای از بین بردن خارپاشنه پا است. کفش هایی بپوشید که متناسب با قوس های شما باشد و از آن حمایت کند. فعالیت هایی را که درد پاشنه پا را تشدید می کنند، کاهش دهید.

بروز التهابات در کف پا است. پلانتار یک صفت است و به معنی هر چیزی است که در کف پا قرار گرفته است. فاشیای پلانتار یک نوار کلفت و پهن در کف پا است که در عقب به پاشنه پا و در جلو به پنجه پا متصل میشود و مانند زه کمان عمل میکند. کلا در بدن انسان فاشیا به پرده یا نوارهای پهنی گفته میشود که از جنس بافتی محکم ولی قابل انعطاف ساخته شده است. درد اغلب به دلیل تماس زائدهی استخوانی و بافت فاشیا ی کف پاست. خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و تیز شدگی استخوانی در ناحیه می گردد .