درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

درش را بگذارید و اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه بجوشد. سپس پای خود را خشک کرده و به مدت پنج تا ده دقیقه با گوشت کوب به ملایمت روی پاشنه پا بکوبید. چه چیزهایی باعث عارضه خار پاشنه میشود؟ لازم به ذکر است که در بعضی موارد عارضه خار پاشنه بدون هیچ گونه درد و علائمی در بدن انسان وجود دارد و رشد میکند و تنها با تصویربرداریهای پزشکی امکان تشخیص آن ایجاد میشود. شاید بتوان گفت یکی از دلایل اصلی بروز بیماری خار پاشنه در میان خانمها و آقایان پوشیدن کفشهای نامناسب و فاقد لژ استاندارد است؛ لذا هنگامی که شما درگیر این بیماری شدهاید و به پزشک متخصص مراجعه میکنید، معمولاً به شما توصیه میشود که حتماً یک جفت دمپایی خار پاشنه یا صندل خار پاشنه بخرید؛ چراکه بهترین و کمهزینهترین راه درمان این عارضه پوشیدن دمپایی یا صندل مناسب است.

اگر شما اضافه وزن دارید یا چاق هستند در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به التهاب غلاف پلانتار قرار دارید. این حالت را به مدت سی ثانیه نگه دارید و هفت یا هشت بار در روز انجام دهید. ❇ انجام فعالیت های جدید یا افزایش فعالیت هایی که از قبل انجام می دادید. کاهش یا توقف فعالیت هایی که درد را بدتر می کنند، اولین قدم در کاهش درد است. در طی روز درد کاهش یافته و خفیف میشود و در برخی شرایط ممکن است درد کاملا در طول روز از بین برود. ممکن است با توجه به نوع آسیب تمایل داشته باشید تا سرد کردن این ناحیه را تا زمان ملتهب بودن آن یا حتی پس از فروکش کردن درد ادامه دهید؛ به این ترتیب سرد کردن در تمام مدت فرایند توانبخشی انجام میشود. طبق یک قانون، تقریباً هر دردی که در شب و یا با استراحت بیشتر می شود و با فعّالیت، گرم کردن و مانند آن کمتر می شود؛ دردی است سرد و راه درمان آن هم استفاده از گرماست.

استراحت: اولین قدم در درمان خار پاشنه، استراحت است در بسیاری از موارد دیده شده که استراحت به تنهایی حتی دردهای شدید را از بین برده است. درد ناشی از التهاب فاسیا اغلب صبحها با اولین قدمها احساس میشود؛ اما بهمرور در طول روز کمتر میشود. با هر قدمی که بردارید ، احساس درد خواهید کرد. خار پاشنه يا به عبارتي بهتر ، فاشئيت پلنتار ، شايعترين علت درد پاشنه پا است كه به علت آزردگي و التهاب فاشياي كف پا رخ مي دهد و دردي عمقي و آزاردهنده را در كف پا نزديك پاشنه ايجاد مي كند. درمان قطعی خار پاشنه با شاک ویو تراپی بسیار موثر است. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می شود.

هدف ازانجام این روش قراردادن چسب ها در ناحیه ای است که کف پا نمیتواند بیش از حد کشیده شود و از ایجاد آسیب دیدگی ها بعدی به ناحیه کف پا و ناحیه متصل به پاشنه جلوگیری میشود. به همین دلیل است که به بیماری خار پاشنه پا گاهی اوقات پاشنه پلیس گفته می شود. ـ کفی مخصوص کف پای صاف: چنانچه کف پایتان صاف است و قوس طبیعی خودش را ندارد؛ از کفی های خاص به منظور حفظ قوس کف پا بهره ببرید. قبل تر عنوان کردیم که برای درمان خار پاشنه راه ها و روش های مختلفی همچون طب سنتی، روش های غیر جراحی و عمل جراحی وجود دارد که در متن بالا به روش های سنتی که برای درمان خار پاشنه استفاده می شود اشاره کردیم.