درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

• تمرینهای کششی: با انجام تمرینهای کششی ساق پا میتوان درد را کاهش داد و دوران بهبود را کوتاه کرد. • فیزیوتراپی: تمرینهای مخصوص و دیگر تکنیکهای فیزیوتراپی به تسکین درد کمک میکنند. یکی از خدماتی که ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان ، بهترین فیزیوتراپی اصفهان ارائه می نمائیم درمان خار پاشنه است . دکتر فیزیوتراپی یا پزشک ورزشی خار پاشنه و التهاب پلانتار فاسیا را بر مبنای علائم، سابقه پزشکی و معاینه بالینی تشخیص میدهد. خار پاشنه با گذشت زمان ایجاد میشود، این عارضه بهطور ناگهانی پس از یک بار فعالیت ورزشی یا تمرین کردن ایجاد نخواهد شد. کاهش فعالیت جسمانی، محدود کردن زمان روی پا ایستادن یا بررسی مشکلات مرتبط با وزن اغلب موثر است. تمرین ۶: روی یک صندلی بشینید و یک توپ تنیس یا گلف بر زیر پای خود قرار دهید و آن را بغلتانید. این حرکت را 5 مرحله تکرار کرده و در روز 3 مرتبه آن را انجام دهید.

در حدود نیمی از افراد مبتلا به خار پاشنه، در اثر این عارضه احساس درد میکنند. اگرچه تزریق کورتیکواستروئید می تواند به بسیاری از افراد مبتلا به خار استخوان کمک کند ، اما تعداد دفعات دریافت شما محدودیت دارد. داروهای ضد التهاب، مانند ایبوپروفن (ادویل) یا تزریق کورتیزون غالباً مفید هستند. برخی از بیماران، درد پاشنه پا را مانند فرو رفتن سوزن یا سیخ در پا توصیف میکنند. در این عمل جراحی، خار پاشنه برداشته میشود. به این ترتیب درد صبحگاهی کاهش مییابد. بعد از انجام تزریق بلافاصله درد را کاهش میدهد یکی از مشکلات تزریق کورتیکواستروئید ضعیف کردن تاندون ها است همچنین تاثیرات شدیدتری را می تواند به همراه داشته باشد.

میتوان برای کاهش التهاب و درد آن را به پلانتار فاسیا کف پا تزریق کرد. تزریق داروهای ضدالتهاب: این داروها میتوانند به تسکین درد و التهاب در پاشنه و قوس کف پا کمک کنند. ضمن این که فیزیوتراپیستهای کلینیک فوق تخصصی درمان خارپاشنه نیاوران میتوانند تمرینات مفیدی را به بیماران آموزش دهند که به کمک آنها بدون تحمل وزن بدن، بافتهای کف پا تقویت میشود. عموماً افرادی که دچار عارضه خارپاشنه می شوند در هنگام راه رفتن روی سطوح سفت و ناهموار دچار ناراحتی شده و درد زیادی را تحمل می کنند.به دلیل اینکه بیمار مبتلا به خارپاشنه در هنگام راه رفتن دچار درد در ناحیه کف پا می باشد به لحاظ حفظ تعادل و کاهش فشار روی پا، وضعیت طبیعی بدن خود را حین راه رفتن تغییر می دهد. فشار کمتر بر روی رباط به معنی کمتر کشیده شدن استخوان پاشنه بوده و این امر سبب بهبودی سریعتر التهاب خواهد شد.

این امر به دلیل شباهت زیاد علائم این عارضه با دیگر انواع درد پاشنه و مشکلات مربوط به پا میباشد. این کار به کاهش فشار اضافی بر روی پاها کمک میکند. این کار به کاهش فشار وارد شده بر روی فاسیای پلانتار کمک میکند. سر پا باشید. داشتن شغلی که شما را ملزم به راه رفتن زیاد یا ایستادن بر روی سطح سفت بکند، مانند معلم، پیشخدمت یا کارگر کارخانه بودن، در بروز این عارضه بیتأثیر نیست. خارپاشنه یک زائده استخوانی در ناحیه پاشنه پا است و موجب ایجاد درد و ناراحتی در کف پا می شود.خارپاشنه موجب التهاب کف پا می شود که عامل اصلی درد در حین راه رفتن می باشد.شدت درد در بیماری خارپاشنه، در مرکز پاشنه یا لبۀ داخلی پا بیشتر از سایر نقاط کف پا می باشد و در هنگام راه رفتن فشار درد بیشتر می شود.