درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

شما در صورتی میتوانید از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید که، به بیماری یا شرایط خاصی که موجب منع مصرف این داروها میشود، دچار نباشید. راه رفتن نادرست در صورتی که باعث فشار بیش از حد به رباطها، استخوان پاشنه و اعصاب نزدیک پاشنه پای فرد شود. خار پاشنه رسوبی کلسیمی است که باعث ایجاد برآمدگی استخوانی زیر استخوان پاشنه میشود. ناهنجاریهای مربوط به راه رفتن و گام برداشتن که فشار مضاعفی را به استخوان پاشنه، رباطها و اعصاب نزدیک پاشنه وارد میکند. در کاهش درد بسیار موثر هستند، اما طب سوزنی با انتخاب نقاط مربوط به انرژی موجود در پاها سبب رفع التهاب موضعی، کاهش انقباض ساق پا و کشش فاسیای پا، بهبود خونرسانی موضعی و کاهش وزن بیمار میشود، که همگی از علتهای به وجود آمدن خارپاشنه است.

بیمار برای درمان علائم التهاب آرنگ کف پا و خار پاشنه باید این مراحل را انجام دهد: قرار دادن یخ بر روی موضع دردناک هم درد و هم التهاب را کاهش میدهد. استفاده از یخ به تنهایی نمیتواند در درمان خار پاشنه پا موثرباشد اما توصیه میشود که یخ را همراه با درمان های دیگری مانند درمان فیزیوتراپی خار پاشنه پا انجام دهید این روش معمولا برای کاهش التهابات موثراست و باعث تحریک جریان خون میشود. ورزشکارانی که در فعالیتهایشان حرکاتی مانند دویدن و پریدن را بارها انجام میدهند، بیشتر مستعد ابتلا به خار پاشنه هستند. البته ممکن است درد در بالشتک پاشنه، در امتداد پا، روی پا و به سمت بالا در تاندون آشیل نیز بروز یابد. اگرچه ابتلا به التهاب پلانتار فاسیا در صورت پاشنه درد بدیهی به نظر میرسد، اما پاشنه درد علل بالقوه دیگری نیز دارد.

برای بهبود بیماری پاشنه دردباید به پزشک مراجعه کرد . شما همچنین می توانید 500 تا 1000 میلی گرم کورکومین را 3 بار در روز برای حدود 6 هفته مصرف کنید. نوشیدن این محلول دو بار در روز برای بهبود سریع مفید است. به علاوه اگر متخصص هر یک یا دو سال یک بار آن را تعمیر کند، دوام ارتز سفارشی بیش از 5 سال خواهد بود. این رباط را میتوان یا به صورت عرضی برش داد یا قسمتی از آن را جدا کرد. درمان با موج آب تنها درمانی است که به صورت فعال به رفع مشکل پاشنه میپردازد.

پوشیدن کفشی که اندازه نباشد یا نامناسب باشد، به ویژه کفشهایی که از قوس کف پا حمایت نمیکند. ارتوز فانکشنال (عملکردی) در بسیاری از موارد علل درد پاشنه و قوس کف پا، مانند عدم تعادل زیست مکانیکی را اصلاح میکند. می گویند درد خار پاشنه مانند چاقو یا سوزنی می باشد که به پایشان فرو می رود. پاشنه درد با مصرف مسکنهای بدون نسخهای مانند استامینوفن (تایلنول)، ایبوپروفن (ادویل) یا ناپروکسین (الیو) تسکین مییابد. در شاک ویو تراپی خارپاشنه برخی از بیماران تسکین فوری درد را تجربه میکنند. همين امر باعث وارد آمدن فشارهاي نامتعارف به زانو ، مفصل ران و كمر مي شود كه مي تواند در اين نواحي درد ايجاد كند.