درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

علاوه براین، طب سوزنی در درمان خار پاشنه، ریسک یا عوارض جانبی کمی دارد. عوارض انجام این عمل جراحی برای درمان خار پاشنه پا بسیارکم میباشد اما میتواند بدون هیچ آسیبی انجام شود. به این ترتیب درد صبحگاهی کاهش مییابد. التهاب این رباط معمولاً با استراحت کردن و بدون نیاز به انجام عمل جراحی و به کمک روشهای غیر جراحی بهبود پیدا میکند با این حال در صورتی که درد بدتر شود یا خار پاشنه پیشرفت کند انجام عمل جراحی تنها راه حل موجود خواهد بود. در این منطقه یک برآمدگی استخوانی به شکل خار تشکیل می شود که از علائم خار پاشنه می باشد. علائم و نشانه های خار پاشنه می تواند در افراد متفاوت باشد. خار پاشنه و درمان آن با راه ها و روش هایی مانند شاک ویو تراپی ، دارو، کفی طبی ، طب سنتی، ماساژ کف پا و عمل جراحی برای از بین بردن علائم و نشانه های آن میسر است .

ضدالتهابها در اصل علائم درد را هدف قرار میدهند و به برطرف کردن مشکل زیربنایی دامن زننده به درد نمیپردازند. احتمال دارد در آزمایشهای آسیبشناختی ابتلا به اسپوندیلوآرتروپاتی مشخص شود که علائمی مشابه علائم خار پاشنه پا التهاب پلانتار فاسیا دارد. تا این قسمت تمام روش های درمان قطعی خارپاشنه پا را ذکر کردیم. با استفاده از این تکنولوژی نقاط کم فشار، پرفشار و نوع انحرافات مشخص می شود، سپس با توجه به اطلاعات به دست آمده اقدام به ساخت کفی و کفش طبی مخصوص بیمار می کنند.علاوه بر این در کلینیک ارتوپدی فنی سیاتیک پای بیمار توسط اسکن سه بعدی مورد ارزیابی بیومکانیکی قرار می گیرد و فایل سه بعدی کف پا در نرم افزار مخصوصی طراحی می شود و کفی طبی با استفاده از دستگاه تراش کامپیوتری ساخته می شود. سرد کردن ناحیه با قرار دادن کمپرس یخ، رایجترین روش قرار دادن مستقیم کمپرس یخ بر روی پا است، برای این کار میتوانید یک کیسه زیپدار را با یخ پر کنید و بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید یا کمپرس سرد ژلهای را از داروخانه تهیه کنید.

نکته حائز اهمیت این است که قبل از انجام فعالیتهای بدنی سنگین، ابتدا بدن خود را گرم کرده سپس تمرینات را انجام دهید. طب جایگزین با گذشت زمان به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. به یاد داشته باشید که سازگار شدن بدن با فشار اضافی نیاز به گذشت زمان دارد، پس در آغاز یک برنامه ورزشی جدید اجازه دهید تا بدن به تدریج با این برنامه وفق یابد. این بیماری به عنوان التهاب پلانتار شناخته شده است و گاهی اوقات با بروز خار پاشنه در ارتباط است.بیماران مبتلا به خار پاشنه اغلب در ناحیه کف پای خود، مخصوصا در ناحیه پاشنه احساس درد می کنند.

دربعضی ازموارد تزریق کورتون برای درمان در موضع درد برای کاهش التهاب و درمان درد کف پا و پاشنه پا بسیار نتیجه بخش میباشد. در قسمت پاشنه کفی طبی سفارشی حفرهای برای قرار گرفتن خار پاشنه تعبیه میشود تا به این ترتیب شدت برخورد پا با زمین کاهش یابد. برای درمان درد خار پاشنه پزشکان ما در کلینیک امید ابتدا معاینات لازم را انجام داده تا اطمینان حاصل کنند این درد ارجاعی از سایر بیماریها مانند کمر درد نباشد. درخیلی از موارد استفاده از تجهیزات درمانی برای انجام فعالیت ها میتواند باعث تصحیح کردن علت های دردشود مانند تنظیم کردن حرکات وتوازن مفصل ها برای جلوگیری از ایجاد دردکف پا. پیاده روی های غیر طبیعی که باعث ایجاد فشار روی پاشنه پا ،لیگامنت ها وعصب نزدیک پاشنه میشود. ارتوزها عملکرد پا را بهبود می بخشند، فشار را کم می کنند و می توانند منجر به درد پا و تغییر حالت پا مثلا رفع خارپاشنه شوند.