درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

خار پاشنه یک قلاب از استخوان است که می تواند در استخوان پاشنه (استخوان پاشنة پا) پا تشکیل شده باشد. گاهی در این استخوان، یک زایده خار مانند تشکیل می شود که دردناک شده و می تواند در راه رفتن اختلال ایجاد کند. این رسوب غیر طبیعی کلسیم، به شکل یک زایده کوچک خارمانند است که به آن خار پاشنه گفته می شود. زمانیکه شما با درد پاشنه پا مواجه هستید پاشنه پای شما دچارآسیب دیدگی شده است در گذشته همه فکر می کردند که خار پاشنه بر اثر التهاباتی در زیر پاشنه نزدیکی اتصالات کف پا که از پاشنه پا به قسمت جلوی پا امتداد دارد ایجاد می شده. همچنین کفیهای سیلیکونی را داخل کفش قرار دهید تا حتی در اثر راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت نیز با خار پاشنه مواجه نشوید. این روش کم تهاجمی از تصویربرداری اولتراسوند برای هدایت کاوشگر یا پروب سوزنی به داخل بافت فاشیای کف پا استفاده می کند.

برای مثال افرادی با قوس کف پای غیرطبیعی، صافی کف پا یا زیاد بودن این قوس، بیش از دیگران مستعد ابتلا به خار پاشنه پا هستند. سفت بودن عضلات ساق پا که سبب گام برداشتن نادرست میشود. برای کاهش استرس بر عضلات و تاندون های پایتان، فیزیوتراپیست ممکن است از استرپ (تسمه;ابزاری برای آویزان کردن اندام) استفاده کند. خار پاشنه، زایده ای استخوانی است که در استخوان پاشنه پا پدید می آید. یک زائده استخوانی که در قسمت داخلی کف پا دیده میشود و قسمت سر آن میتواند نوک تیز، قلاب مانند یا چهار گوش باشد. همچنین هنگامی که فرد به خارپاشنه مبتلا شده باشد، میتوان با کمک رادیوگرافی این زائده استخوانی را مشاهده نمود. عدم درمان خارپاشنه موجب میشود که فرد در راه رفتن دچار مشکل شود.

ابتداییترین نحوۀ درمان خار پاشنه تغییر سبک زندگی و استراحت است. البته ممکن است درد در بالشتک پاشنه، در امتداد پا، روی پا و به سمت بالا در تاندون آشیل نیز بروز یابد. به علاوه حتماً به تدریج پیش بروید و ناگهان به خود فشار نیاورید. هر روز از کفشهای متفاوتی استفاده کنید تا فشار اضافی به پاهای شما وارد نشود. 1 سلام. روزتون به خیر. بیماران به راحتی میتوانند کفیهای نرم آمادهای را تهیه کنند که قابل انطباق با قوس کف پا است و از آن حمایت میکند. آبان 9, 1399 هزینه و قیمت امبدینگ چقدر است؟ درمان خار پاشنه با دستگاه شاک ویو تراپی یک درمان جدید و غیرتهاجمی توسط FDA تایید شده است. شما همچنین می توانید کف پایتان را با غلطاندن یک توپ کوچک یا یک بطری پر در زیر پا ماساژ دهید.

در شاک ویو درمانی امواج سونار با فرکانس بالا به طور مستقیم روی خار پاشنه یا ناحیه اطراف آن فرستاده میشود. در کاهش درد بسیار موثر هستند، اما طب سوزنی با انتخاب نقاط مربوط به انرژی موجود در پاها سبب رفع التهاب موضعی، کاهش انقباض ساق پا و کشش فاسیای پا، بهبود خونرسانی موضعی و کاهش وزن بیمار میشود، که همگی از علتهای به وجود آمدن خارپاشنه است. تا چندی پیش مردم تصور میکردند که درمانی برای خارپاشنه وجود ندارد اما اینطور نیست درمان خار پاشنه با طب سوزنی، لیزر و عمل جراحی امکانپذیر است و این شما هستید که بر اساس نظرات خود یکی از درمانها را انتخاب میکنید. دکتر سید جعفر محقق به عنوان بنیانگذار سوزنیران دارای تحصیلات پزشکی عمومی بوده و بعد از آن به طب سوزنی روی آورده است. خار پاشنه به خودی خود دردناک نیست بلکه درد، ناشی از کشیدگی فاسیا است. اگر مبتلا به خار پاشنه هستید یا علائم آن را دارید، اولین کار مراجعه به پزشک است.