درمان خار پاشنه : علائم، علت و سیر تا پیاز خارپاشنه 2022

اما می تواند با درد متناوب یا مزمن همراه باشد – مخصوصا در هنگام پیاده روی، دویدن – اگر التهاب در نقطه تشکیل شده ظاهر شود. برای طراحی این کفش ها، مخصوصا کفش طبی برای کودکان و افرد دیابتی، ابتدا میزان فشار وارد بر پای هر بیمار اندازه گیری شده و با استفاده از نرم افزارهای ویژه، کفی طبی مخصوص برای هر کفش طراحی می شود. به همین منظور استفاده از کفش های مخصوص خارپاشنه بهترین و کم هزینه ترین روش برای درمان این عارضه است. به کاربردن چسب یکی ازروش های موثر در درمان آسیب دیدگی است. • انتخاب کفش مناسب: پوشیدن کفشی که به خوبی قوس کف پا را حفظ کند و اندکی پاشنه را بالا بیاورد، فشار روی آرنگ کف پا را کاهش میدهد.

پیشنهاد ما به شما این است که روش درمان خار پاشنه با طب سوزنی را امتحان کنید. خار پاشنه (heel spur) همان برجستگی کوچک استخوانی ایجاد شده در کف پا و جلوی استخوان پاشنه پا است که تنها در عکس رادیوگرافی قابل مشاهده است. لازم به ذكر است كه مشاهده زائده استخواني يا به عبارتي خار پاشنه در عكس پاشنه، با علائم بيماري رابطه اي ندارد و به كار بردن عنوان خار پاشنه براي اين بيماري چندان درست نيست ولي از آنجا كه به كار بردن اين عنوان ، رايج است در اين نوشتار نيز از آن استفاده شده است. این کفش کاملا با قسمت کف و قوس پا متناسب است. ادونس کلینیک(گروه سلیمانی) متخصص در زمینه ارتوز و پروتز، با در اختیار داشتن بهترین متخصصان مجرب در این زمینه، کفش هایی تخصصی جهت درمان خارپاشنه تولید می نماید که این کفش ها متناسب با اندازه پای بیمار تولید می شوند تا بیمار در آن احساس راحتی نماید.

امروزه مراکز بسیاری کفش هایی برای درمان خارپاشنه تولید نموده و به بازار عرضه کرده اند. گروه سلیمانی به عنوان مرکز کفش طبی در تهران، از شروع تا پایان درمان همواره در کنار شما هستند. این ضایعه استخوانی است و به دلیل ایجاد درد در ناحیه کف پا، فرد را در راه رفتن دچار مشکل می نماید. اکثر روش های درمانی که برای درمان خارپاشنه گفته شد، به صورت موقتی می باشند و این عارضه را به صورت کامل از بین نمی برند. کفش مخصوص خارپاشنه علاوه بر درمان این عارضه میتواند به اصلاح ناهنجاری های بدن و راه رفتن کمک نماید. بهترین و کم هزینه ترین روش جهت درمان و پیشگیری از این عارضه استفاده از کفش مخصوص خارپاشنه است.

ویژگی های یک کفش طبی خوب جهت درمان خارپاشنه که به صورت استاندارد طراحی شده است، به شرح ذیل می باشد. کفی کفش مخصوص خارپاشنه باید سبک، ضخیم و دارای خاصیت الاستیکی باشد. کفی کفش مخصوص خارپاشنه مطابق با نیازهای بیمار و بر اساس قوس های پای بیمار است. نیرویی که از سمت بدن به کف پا وارد می شود در حالت ایستاده و راه رفتن به میزان دو برابر وزن بدن و در حالت دویدن به میزان ده برابر وزن بدن است. فشار مکرر در اثر پیادهروی، دویدن یا پریدن بر روی سطوح سخت، علت اصلی ایجاد خار پاشنه میباشند.