درمان خار پاشنه بدون جراحی + علت و علائم • فیزیوتراپی بهروزی

رویه صندلهای خار پاشنه جنسی مرغوب و انعطافپذیر دارند. بیمارانی که اضافه وزن دارند یا کسانی که مراجعه به پزشک را برای تشخیص به تعویق می اندازند، احتمال بیشتری دارد که برای مدت طولانی تری رنج ببرند و همچنین احتمال بازگشت درد نیز بیشتر است. تشخیص خار پاشنه بر اساس سابقهی درد و حساسیت موضعی در ناحیهی استخوانی درگیر شده انجام خواهد شد. فاشیای کف پا یا پلانتار یا همان خار پاشنه که یکی از علل رایج درد در ناحیه پاشنه و کف پا محسوب میشود؛ در اغلب مواقع به دلیل التهاب رباط کف پا به وجود میآید و به مرور زمان باعث تشدید درد در این ناحیه میشود. یا اینکه ممکن است رسوبات کلسیم به مرور زمان در زیر پاشنه جمع شوند و این رسوبات تشکیل برآمدگیهای استخوانی را بدهند که به این حالت خار پاشنه گفته میشود.

با توجه به اینکه با افزایش سن پاشنه پای فرد آسیب پذیرتر میشود و در این حالت ممکن است پد و بالشتک های محافظ پاشنه پا از بین بروند و دیگر قادر به جذب شُک و ضربه به این ناحیه از پا نباشند، این بیماری در فرد ایجاد میشود. خار پاشنه که احتمال دارد به صورت خود به خود در فرد ایجاد شود یا اینکه در نتیجه یک بیماری زمینه ای به وجود آید، بیماری است که در آن بین پاشنه و قوس پای فرد، یک توده ناشی از رسوب کلسیم رشد میکند. اشتغال در حرفههای خطرناک: اشتغال در حرفههایی که ایستادن طولانی مدت را ایجاب میکند: کارگران کارخانهها، معلمین و دیگر افرادی که راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت روی سطح سفت اقتضای شغلشان است ناخواسته به لیگامان کف پای خود آسیب میزنند. همچنین به کار بردن چسب خار پاشنه پا هم یکی دیگر از روشهای مؤثر خانگی در درمان آسیبدیدگی فرد است.

خار پاشنه در میان ورزشکارانی بسیار شایع است که در برنامه تمرینی و ورزشیشان دویدن و پریدن بسیار وجود دارد. این مسأله یکی از علل درد پا هنگام صبح است. در هنگام استفاده از دمپایی طبی مناسیب برای درمان ترجیحا از محصولاتی استفاده کنید که چرم طبیعی باشند. ما در این پست تحت عنوان “خار پاشنه چیست؟ علت و راه درمان” تلاش کردیم از این بیماری برای شما بیشتر بگوییم و روشهای درمان آن را هم بیان نمودیم. از سوالاتی که معمولا پرسیده میشود این است که خار پاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟ خارپاشنه اغلب بر اثر کوتاه شدن ماهیچه ها مخصوصا ماهیچه های پشت ساق پا ایجاد میشود، پس بسیارمهم است تا این ماهیچه ها را مانند شکل اول خود با تمرینات مناسب کشش دهیم و انعطاف آن را افزایش دهیم و از کوتاه شدن ماهیچه ها و ایجاد فشارهای دائمی روی کف پا جلوگیری کنیم. یکی از روشهای درمان عمل جراحی هست ولی ما توصیه می کنیم که حتما قبل از انتخاب گزینه عمل جراحی حتما روشهای درمانی دیگر را امتحان کنید.

اصلا تزریق های متعدد توصیه نمی شود زیرا می تواند فاسیای کف پا شما را ضعیف کرده و باعث پارگی آن شود. با این حال، جراحی خارپاشنه کف پا دشوار نمی باشد. اگر دستتان به انگشتان پایتان نمی رسد، یک پارچه را دور شست پا پیچیده و به کمک آن انگشتان را به بالا بکشید. هرچند زالو قرنهاست که در پزشکی سنتی مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما اثرگذاری این روش با معیارهای پزشکی نوین چندان مورد سنجش نیست و علم پزشکی روز این روش را توصیه نمیکند. نقص در مکانیک کف پا: صافی کف پا ، زیاد بودن قوس کف پا یا حتی الگوی نابههنجار راه رفتن تأثیر نامطلوب قابل توجهی را بر نحوه توزیع وزن هنگام ایستادن میگذارد و فشار مضاعفی را بر لیگامان کف پا وارد میکند. در این هنگام انجام هرگونه فعالیت همراه با وزن و کشش کف پا نیز برای فرد مشکل ساز خواهد بود.