درمان خار پاشنه بدون جراحی + علت و علائم • فیزیوتراپی بهروزی

قبل از رفتن به رختخواب، از این درمان به صورت روزانه استفاده کنید. انجام کشش منظم و روزانه ساق پا به مدت 6 تا 8 هفته التهاب رباط کف پای تقریباً 90 درصد از بیماران را بهبود میبخشد. افزایش سن که باعث کاهش انعطاف و نازک شدن فاشیا کف پا و لایه چربی محافظ پاشنه میشود. از سوی دیگر، سیستم اسیدی نیز می تواند منجر به پوکی استخوان شود که باعث آسیب به استخوان ها می شود و باعث شکننده شدن آنها می شود. این مشکل پس از یک دوره طولانی رنج و درد ایجاد می شود. • مصرف دارو. داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAIDs) نظیر ایبوپروفن برای تسکین درد و التهاب توصیه میشوند. مصرف چای، هم در ایجاد التهاب اوّلیه فاسیای کف پا و هم در رسوب ثانویه کلسیم و تشکیل خار پاشنه موثّر است.

مصرف (یا تزریق) مقادیر بیش از حد استروئید برای بدن مضر است و حتی میتواند آسیب فاسیت پلانتر را شدید کند و در واقع مشکل شما را بدتر کند. بیش از 90 درصد افراد، بدون جراحی درمان میشوند. اگر درد پاشنهتان بیش از یک ماه طول کشید، با پزشک مشورت کنید. • تزریق درمانی. در برخی موارد، تریقهای کورتیکواستروئید برای کاستن از التهاب و تسکین درد مورد استفاده قرار میگیرند. افراد، معمولاً در مورد درد سوزش مانند و تیزی که موقع ایستادن بعد از نشستن طولانی ایجاد میشود، شکایت میکنند. این روش میتواند هم به روش باز و هم به روش اندوسکوپیک انجام شود؛ و مانند خلاصی از فاشیای پلانتار، بسته به مورد تفاوت خواهد داشت. انجام این کار، سه یا چهار بار در روز کافی است. این کار را حداقل 5 دقیقه انجام دهید و حداقل 3 بار در روز تکرار کنید. • یخ. اگر در روز کیسه یخ را چند بار به مدت ۲۰ دقیقه روی پاشنه قرار دهید، به کاهش التهاب کمک خواهید کرد.

آزمایش و معایناتی قبل از جراحی لازم است تا افراد واجد شرایط و مطلوب را شناسایی کنند و همچنین مراقبهای پس از جراحی، مانند استراحت، یخ، بستن، بالا نگهداشتن پا و زمان مناسب انداختن وزن بر روی پای جراحیشده هم مهم است و باید موردتوجه قرار گیرد. همچنین کلینیک ما درمانهای لازم برای از بین بردن گرفتگی عضلانی ناشی از این مشکل را نیز در اختیار بیماران قرار میدهد. لازم است طی همین برنامهی درمانی برخی ملاحظات خاص مانند پوشیدن کفش مناسب را رعایت کنید. با استفاده از کفشی که مناسب و اندازه پایتان است که کفی ضربهگیر و ساق محکم و تکیهگاه پاشنه مناسب دارد، انتخاب کفش مناسب هر ورزش، گرم کردن و حرکات کششی قبل از فعالیت بدنی و حفظ سرعت خود در هنگام فعالیت، میتوان از ایجاد این عارضه پیشگیری کرد. این رباط از قوس پای شما پشتیبانی می کند و در راه رفتن به شما کمک زیادی می کند.التهاب غلاف کف پا یکی از شایع ترین شکایات ارتوپدی است.

در صورتی که این شیوه موثر باشد، اثرگذاری آن فوری است، اما این روش همیشه موثر نیست، اثربخشی آن می تواند موقتی باشد و تزریقات پی در پی نیازمند باشد. زمانی که در قسمت زیرین استخوان پاشنه پا، رسوب کلسیمی ایجاد میشود، یک برآمدگی استخوانی در این قسمت احساس میکنید که از زیر پاشنه پا تا قوس پا کشیده میشود. خار پاشنه بر اثر رسوب کلسیم در قسمت تحتانی استخوان پاشنه ایجاد میشود. تمرین اول در واقع قسمتهایی از پا را کشش میدهد که که به طور غیر مستقیم موجب بروز خار پاشنه میشود، اما تمرین دوم مستقیما ناحیه ای را تمرین میدهند که بر اثر فشار زیاد آسیب دیده است و موجب بروز خار پاشنه و فاسیت پلانتار شده است. بسیاری از افراد درد حاصل از خار پاشنه و پلانتار فاشئیت را مانند چاقو یا سنجاقی توصیف میکنند که وقتی صبح از خواب بیدار میشوند و میایستند، به کف پایشان فرو میرود و دردی دارد که بعد از مدتی به دردی خستهکننده تبدیل میشود.