درمان خار پاشنه با طب سوزنی + عوامل و علائم خار پاشنه

كه فشار زيادي را به پاشنه و بافتهاي اطراف آن وارد مي كنند. پاشنه کمی بلند: پاشنه کفش باید کمی بلند (نه بیشتر از 2.5 سانتیمتر) که این می تواند به شما کمک کند فشار دردناک وارد آمده به پاشنه را کاهش دهد. این داروها با کاهش التهاب بافت می توانند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کنند. فاشياي كف پا، بافت ضخيم و محكمي است كه از استخوان پاشنه شروع مي شود و به انگشتان پا اتصال مي يابد. این کار باعث کاهش فشار از فاشیا پلاتر و رفع خار پاشنه می شود. نکته کلیدی در درمان خار پاشنه یافتن علت ایجاد خارپاشنه و رفع عامل ایجاد کننده آن است. تزریق کورتیکواستروئید خار پاشنه شما را درمان نمی کند ، اما می تواند در برخی موارد به دردهای خار پاشنه کمک کند. اگر شما شرایط خار پاشنه را نادیده بگیرید، درد مزمن پاشنه می تواند گسترش پیدا کند. این دستگاه شبیه به یک ترکه بزرگ است که در پا و مچ پا حرکت می کند.

استخوان های پا در راه رفتن موجب حمایت بدن می شود و به وجود آمدن خار پاشنه در استخوان بزرگ پاشنه مانعی است که از راه رفتن صحیح جلوگیری کرده و آزار دهنده می شود. استفاده از طناب ورزشی میتواند کمک کننده باشد زیرا به شما کمک میکند بدون آنکه به طور مستقیم به پاشنه خود فشار وارد کنید به ایجاد مقاومت بپردازید. همچنین می توانید اسپلینت های مخصوصی بپوشید که پای شما را انعطاف پذیر نگه دارد تا فاشیا پلانتر و ماهیچه ساق پا در شب کشیده شود. اگرچه تزریق کورتیکواستروئید می تواند به اغلب افراد دچار خار پاشنه کمک کند، در تعداد و میزان دریافت آن محدودیت وجود دارد. بیماران مبتلا به خار پاشنه اغلب در ناحیه کف پای خود، مخصوصا در ناحیه پاشنه احساس درد می کنند. خون بیشتری در واکنش به این آسیب وارد ناحیه تحت درمان میشود و علائم غالباً با روش شاک ویو درمانی بهبود مییابد.

عموماً افرادی که دچار عارضه خارپاشنه می شوند در هنگام راه رفتن روی سطوح سفت و ناهموار دچار ناراحتی شده و درد زیادی را تحمل می کنند.به دلیل اینکه بیمار مبتلا به خارپاشنه در هنگام راه رفتن دچار درد در ناحیه کف پا می باشد به لحاظ حفظ تعادل و کاهش فشار روی پا، وضعیت طبیعی بدن خود را حین راه رفتن تغییر می دهد. اضافه وزن: افراد چاق و دارای اضافه وزن که ساعتهای زیادی را می ایستند، ممکن است دچار این وضعیت شند. این وضعیت را برای مدت 30 ثانیه نگه دارید و سپس پا را رها کنید. آرنگ کف پا به مثابه حد کنشپذیری در برابر مسطح کردن بیش از اندازه کمان پا عمل میکند. به این ترتیب فشار/ کشش مناسبی به قوس کف پا/ آرنگ کف پا وارد میشود. کشش در صبح، بعد از ظهر و عصر در طولانی مدت می تواند به شما در کاهش درد پاشنه پا کمک کند.

این ارتز به صورت سفارشی طراحی می شود تا مانع از پیچ خوردن پای شما شود و حمایت بیشتری از پاشنه پا صورت بگیرید. طبق اعلام آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا، پزشک تنها در صورت عدم موفقیت سایر روش های فوق، جراحی را توصیه می کند. خارپاشنه بیشتر در افراد چاق و افرادی که پیاده روی زیاد، سریع و شدید دارند مشاهده می شود. محل تزریق می تواند متغیر باشد، اما بیشتر پزشکان آن را به قسمت انتهایی، قسمت داخلی یا میانی پاشنه تزریق می کنند. پزشکان متخصص پا و فیزیوتراپ ها اغلب این روش درمانی را ارائه می دهند. این شکایت اغلب وقتی است که افراد دچار درد در پاشنه پا بدون هیچ گونه جراحتی باشند مشکل اصلی که باعث درد پاشنه پا می شود، بروز التهابات در کف پا است.