درمان خار پاشنه با روش های گیاهی

شاک ویو تراپی به علت اینکه می تواند بافت های اسکار را از بین ببرد ، اثر بخشی بسیاری برای درمان بسیاری از بیماری های بافتی خواهد داشت. به همین جهت باعث می شوند که بافت های سالم و اطراف آن ها ضعیف شوند و آسیب دیدگی بسیاری برای فرد بیمار به همراه خواهند داشت. البته دارو های مؤثر دیگری نیز در این رابطه هستند که می توان از آن ها استفاده کرد. اغلب رسوبات کلسیم در پاشنه پا را می توان با اشعه ایکس مشاهده کرد به دلیل اینکه اشعه ایکس تصاویری از کنار می گیرد. اما در صورت تاثیر نداشتن می توان از داروی کورتیزون نیز استفاده لازم را به عمل آورد. استفاده از دستگاه ارتوتیک نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. لازم است برای تشخیص خار پاشنه به موارد زیر به موارد زیر توجه کنید و با استفاده از آن ها تشخیص خار پاشنه را برای خود راحت تر کنید.

پزشک نقطههای حساس و دردناک کف پا را هنگام معاینه بررسی میکند تا با تعیین محل درد به علت بروز آن پی ببرد. پزشک معالج می تواند با قرار دادن این دستگاه در داخل کفش شما باعث برطرف شدن بد شکلی ها و مشکلات دیگر پای شما گردد . بافت های اسکار خواص ارتجاعی ندارند و مانع از انجام دادن حرکات و عملکرد های متفاوت بر روی بافت ها و عضلات می شوند. پزشک به شما انجام عکس برداری از کف پا را پیشنهادمیکند ؛ برای تشخیص اینکه آیا داشتن علائم خار پاشنه پا ، علت پاشنه درد شما است و یادلایل دیگری دارد. بهتر است بدانید برخی درد های پاشنه پا و خار پاشنه بدون نیاز به داروی دارای نسخه پزشک امکان دارد برطرف گردد.

اما بعد از اینکه به طور عادی راه می روید و پیاده روی میکنید ممکن است این درد کمتر شود. همین طور کاهش وزن می تواند پیشگیری مناسبی برای جلوگیری از خار پاشنه باشد. پس از آن، شما باید کمربند را به سمت خود بکشید، در حالی که کمربند را با پای خود همان زمان به طرف مقابل می کشید. این کفیها از قوس کف پای شما حمایت میکنند. همچنین کفش مناسب می تواند برای حرکات کششی و فعالیت های فیزیکی و همچنین گرم نگه داشتن پا قبل از قدم زدن و راه رفتن بسیار مؤثر باشد و از این جهت بتواند عامل بسیار مهمی برای جلوگیری از به وجود آمدن خار پاشنه باشد. بعد از اینکه طبق معاینات پزشک مورد نظر بیماری خار پاشنه برای شما تایید شد ، به طور حتم به دنبال یافتن علت به وجود آمدن آن و روش های درمانی که ممکن است برای شما مناسب باشد میگردید تا از این طریق بتوانید احتمالمبتلا شدن در آینده به خار پاشنه را کاهش دهید.

زیرا این تصویربرداری میتواند رسوب کلسیم را در پای شما تشخیص دهد و همین طور به وجود آمدن استخوان در داخل پلانتار فاشیاتیس را در تصویر برای شما به نمایش بگذارد. در حالت عادی تشخیص خار پاشنه به واسطه پزشک صورت میگیرد و شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام عکس برداری های لازم می توانید به خار پاشنه در پای خود پی ببرید. اما برای اینکه بتوانید علائم خار پاشنه را بر طرف کنید باید درمان اصلی آن را آغاز کنید تا به واسطه پزشک مورد نظر یک درمان مؤثر برای شما در نظر گرفته شود. تصویر برداری از مفاصل پا به واسطه اشعه ایکس می تواند برای شما بسیار مؤثر باشد. لازم است بدانید استفاده از کفش هایی که قسمت پاشنه و زیر آن ها سابیده و فرسوده شده باشد، برای شما پیشنهاد نمیشود و باید از پوشیدن و استفاده کردن آن ها پرهیز کنید. اما دستگاه شاک ویو می تواند با استفاده از بالا بردن گردش جریان خون از، از بین رفتن بافت های اسکار جلوگیری کند و محرک خوبی برای باز سازی سلولی باشد تا از این جهت سرعت روند درمان بیماران را بیشتر کرده و تسکین خوبی برای برطرف کردن درد های آن ها باشد.