درمان خار پاشنه با روش های گیاهی

بهترین درمان برای خار پاشنه، “درمان گیاهی خانگی” است. ۱- ماساژ: یکی از بهترین راهها برای درمان خار پاشنه، ماساژ پاشنه پا و اطراف تاندون آشیل با یک روغن گرم (روغن زیتون، سیاهدانه، کنجد، هسته قیسی، نارگیل، شترمرغ، کوهان شتر و …) است. خار پاشنه کلسیمی است که باعث ایجاد یک برآمدگی استخوانی در زیر استخوان پاشنه می شود. با ادامه داشتن درد، تزریق داروهای کورتیکواستروئید در کف پا یا جراحی بیماری را درمان میکند. درمان شامل استراحت، فیزیوتراپی و کاهش مدت زمان راه رفتن و نیز بهرهگیری از کفی ویژه خار پاشنه مختص هر بیمار، پوشیدن کفش طبی (دارای سه تا پنج سانتیمتر پاشنه) و تجویز داروهای ضد التهاب است. لیزرتراپی یکی از مؤثرترین درمان های فیزیوتراپی است که در کنار شاک ویو در مرکز فیزیوتراپی ایرانیان ارائه می گردد.ما در این مرکز با استفاده از جدیدترین دستگاه لیزر مختص فیزیوتراپی در اصفهان قادر هستیم بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی را در چندین جلسه کوتاه درمان نمائیم.

خار پاشنه زمانی رخ می دهد که رسوبات کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنه ایجاد می شود، فرایندی که معمولا طی چند ماه اتفاق می افتد. در اصل، خار پاشنه با وارد شدن فشار یا وزن بیش از حد بر تاندون ایجاد می شود و یک نیروی کششی در جایی که تاندول به پاشنه متصل شده ایجاد می شود. در بیشتر موارد، برای متوقف کردن درد و از بین بردن آسیب، خار پاشنه نیازی به جراحی یا عمل های تهاجمی ندارد.همیشه نیاز به درمانهای محافظتی وجود دارد. این قرصها با کاهش التهاب بافت پاشنه پا میتونن به جلوگیری از آسیب بیشتر در پاشنه پا کمک کنند.

پلانتار فاسیا یک رباط مهم است که از قسمت پاشنه تا انگشتان امتداد پیدا میکند و به حفظ قوس کف پا کمک خواهد کرد. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده و به شما کمک کرده باشد. ممکن است که در محل درد، در رادیوگرافی، یک زائده استخوانی دیده شود که هیچ ارتباطی بین شدتِ درد و اندازه این زائده وجود ندارد و حتی برداشتن این زائده نیز ممکن است نقشی در درمان خار پاشنه نداشته باشد. خار پاشنه یک علت درد پاشنه پا و زائدهی استخوانی متصل به استخوان پاشنه (کالکانئوس) است که داخل کمان پا به وجود میآید. اگر به هر علت، فاسیا ملتهب شود و این التهاب طول بکشد، می تواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود.

اگر هنگام انجام تمرینها یا حرکات کششی احساس درد یا ناراحتی میکنید، انجام دادنشان را متوقف کنید. چرا توصیه میشود برای درمان درد خار پاشنه پا، از دمپایی خارپاشنه استفاده شود؟ خار پاشنه زمانی ایجاد میشود که در قسمتی میان پاشنه و قوس کف پا رسوب کلسیم تشکیل شود. مصرف چای، هم در ایجاد التهاب اوّلیه فاسیای کف پا و هم در رسوب ثانویه کلسیم و تشکیل خار پاشنه موثر است. کفیهای زیادی در بازار به عنوان کفی طبی فروخته میشوند که این کفیها فقط ممکن است به دلیل نرم بودنشان احساس خوشایندی را ایجاد کنند ولی در واقع کفی طبی به حساب نمیآیند و کار چندانی برای خار پاشنه انجام نمیدهند. خار پاشنه به یکباره در افراد به وجود نمیآید. آیا کفی طبی برای خار پاشنه پا کمکی میکند؟ یک کفی طبی استاندارد، با اسکن کف پا و متناسب با پای هر فرد ساخته میشود و افراد باید چنین کفیای را تهیه کنند.