درمان خار پاشنه با روش های گیاهی

تمامی این توضیحات به این معنی می باشد که بدانید خار پاشنه فوراً بعد از یک تمرین سنگین ورزشی پدیدار نمی شود و زمان زیادی نیاز دارد تا خار پاشنه صورت بگیرد. البته فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی شما نیز می تواند با استفاده از علائمی که در شما وجود دارد و سوابق پزشکی شما با توجه به معاینات در نظر گرفته شده وجود این عارضه را در شما تشخیص دهد. حدود ۱۵ درصد افرادی که اختلالاتی در پای خود دارند ، احتیاج به مراقبت های پزشکی دارند و اکثر این افراد از بیماری پلانتار فاشیاتیس نیز رنج می برند که مکمل و تشکیل دهنده خار پاشنه می باشد. بیمارانی که ضربان ساز دارند. بافت های بدن برای بازسازی و احیا نیاز به ویتامین، مواد معدنی و اکسیژن نیاز دارند که باید توسط خون به این بافت ها منتقل شود. پسازآن افت پسازآن به هجوم مواد مغذی درمانکننده پاسخ میدهد و بنابراین فرآیند ترمیم آغاز میشود.

بعضی از خار های پاشنه درکف پا ممکن است بر اثر آسیب دیدگی ایجاد نشوند و در صورتیکه این اختلال جدی باشد، جراحی نیاز است جراحی دیگری که معمولا انجام میشود آزاد کردن و آرام کردن در ناحیه کف پا است، این بدین معنی است که کف پا از ناحیه پاشنه آزاد میشود این کاهش فشار باعث کاهش درد بیماری می شود، این جراحی برای بهبودی به چند هفته زمان نیاز دارد، اما بعد از اتمام دوره بهبودی هیچ تضمینی برای بهبودی وجود ندارد. همچنین کفش مناسب می تواند برای حرکات کششی و فعالیت های فیزیکی و همچنین گرم نگه داشتن پا قبل از قدم زدن و راه رفتن بسیار مؤثر باشد و از این جهت بتواند عامل بسیار مهمی برای جلوگیری از به وجود آمدن خار پاشنه باشد. همان طور که گفتیم فشار های بسیاری مانند پیاده روی ، دویدن و یا پریدن از سطح های نا هموار و سخت می تواند علت های مهمی برای به وجود آمدن خار پاشنه باشد.

اضافه وزن: افرادی که چاق هستند ساعتهای زیادی را روی پاهای خود هستند و می توانند این وضعیت را بدتر کند. کاهش وزن: در درمان خارپاشنه موثر است. در اصل هر عاملی که تحمیل وزن مکرر روی رباط کف پا را کاهش میدهد، در بهبود علائم مؤثر خواهد بود. اما بعد از اینکه به طور عادی راه می روید و پیاده روی میکنید ممکن است این درد کمتر شود. در حالت عادی تشخیص خار پاشنه به واسطه پزشک صورت میگیرد و شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام عکس برداری های لازم می توانید به خار پاشنه در پای خود پی ببرید.

لازم است بدانید استفاده از کفش هایی که قسمت پاشنه و زیر آن ها سابیده و فرسوده شده باشد، برای شما پیشنهاد نمیشود و باید از پوشیدن و استفاده کردن آن ها پرهیز کنید. این کفش ها نیز درد را تسکین می دهند و درد پاشنه را کاهش میدهند. پزشک معالج می تواند با قرار دادن این دستگاه در داخل کفش شما باعث برطرف شدن بد شکلی ها و مشکلات دیگر پای شما گردد . اگر درد پاشنه شما ادامه دار بود و حدود یک ماه به طول انجامید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. فاشئیت پلنتار یا خار پاشنه حدود ده درصد ضایعات دونده ها را تشکیل می دهد و در حدود ده تا پانزده درصد تمام مشکلات پا مربوط به خارپاشنه می باشد. از همین جهت شما می توانید با کاهش وزن از به وجود آمدن خار پاشنه جلوگیری کنید. بهتر است بدانید که ممکن است راه رفتن زیاد بعد از بیدار شدن از خواب های شبانه درد های شما را بیشتر کند.