درمان خارپاشنه با شاک ویو تراپی چگونه است؟

در صورت توصیهی پزشک، وزن خود را کاهش دهید. در صورتی که در پای خود درد احساس میکنید، فیزیوتراپیست ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم میتواند با ارزیابی دقیق وضعیت و شرایط شما، تشخیص صحیح مشکل و ارائهی بهترین برنامهی درمانی مناسب، به شما کمک کند که دوباره سلامت کامل پای خود را بازیابید. شما هم شهریان عزیز اصفهانی در صورتی که امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان، اصفهان را ندارید جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل می توانید با شماره تلفن های مرکز تماس گرفته و از خدمات ما در منزل خود استفاده نمائید. کفیهای طبی ساخته شده برای هر بیمار با خنثی کردن چرخش مچ پا به داخل (پرونیشن) به کاهش درد و درمان خار پاشنه پا کمک میکند و از فشار بیش از حد در پاشنه و لیگامان کف پایی جلوگیری میکند.

برخی از مواقع به رغم وجود خار پاشنه بیمار درد ندارد اما اگر محل ایجاد خار ملتهب شود، خار پاشنه می تواند سبب درد گهگاهی یا مزمن به ویژه در هنگام راه رفتن و دویدن شود. اگر درد ناشی از خار پاشنه شما با درمان های ساده تر مثل درمان خانگی کاهش پیدا نکرد، ترکیبی از درمان های شاک ویو، لیزر بیورزونانس، کفی طبی و ورزش درمانی می تواند به شما کمک کرده و سبب بهبودی کامل نشانگان این بیماری شود. اگر بیمار اضافه وزن داشته باشد، کاهش وزن تسکین علائم ناشی از التهاب رباط کف پا را در پی خواهد داشت. پوشیدن کفی مناسب برای خار پاشنه در داخل کفش به صورت مداوم برای بیمار حداقل تا 3 ماه ضرورت دارد. جراحی راهکار درمانی برای بیمارانی با علائم مقاوم است که انجام آن تنها در صورتی توصیه میشود که علائم علیرغم دستکم 6 تا 9 ماه درمان غیرجراحی مناسب تسکین نیافته باشد.

زمان سرما درمانی ۱۰ دقیقه است و بهتر است در طول روز هر ۳ ساعت یکبار تکرار شود. به سمت جلو تکیه دهید تا کششی در پشت ساق پا احساس کنید. همانطور که گفتیم اگر این روش ها برای شما تاثیرگذار نبود ، می توانید به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه کرده و بهترین درمان ها را دریافت کنید. فعال باشید. انجام ورزشهایی که فشار زیادی را به پاشنه و بافت متصل به آن وارد میکنند، به ویژه اگر عضلات ساق پایتان سفت یا مچ پا به دلیل پیچ خوردگیهای قبلی خشک باشد و حرکت مچ را محدود کند. در اغلب مواقع خار پاشنه با مشکل دیگری به نام پلانتار فاشیاتیس (Plantar Faciatis) یا همان التهاب فاشیای کف پا همراه است. هر گونه تغییر در کمان کف پا توانایی ضربهگیری را نیز تغییر میدهد و باعث کشیدگی و وارد شدن فشار به آرنگ کف پا میگردد که مجبور به تحمل و جذب نیروی اضافی است.

خار پاشنه به دلیل التهاب مزمن آرنگ (رباط) کف پا به وجود میآید. پزشک به شما انجام عکس برداری از کف پا را پیشنهادمیکند ؛ برای تشخیص اینکه آیا داشتن علایم خار پاشنه پا علت پاشنه درد شماست و یادلایل دیگری دارد. از علایم خار پاشنه پا محسوب کرد. با بالا رفتن سن غضروف و رباطهای پا دچار تحلیل رفتگی میشوند و استخوانها شروع به ساییدگی روی هم خواهند کرد و بدن برای جبران این وضعیت به ساخت زائدههای استخوانی میپردازد. برای بهبود بیماری پاشنه درد باید به پزشک مراجعه کرد . بسیاری از افراد مبتلا به خار پاشنه و التهاب فاشیای کف پا دردشان را همانند یک چاقو یا میخی که با بیدار شدن و ایستادن برروی پا در صبح گاه به کف پایشان فرو می رود یعنی همانند یک درد تیز (sharp pain) توصیف می کنند. گاهی اوقات در تصاویر عکسبرداری یا ام آر ای خار استخوانی دیده میشود که از استخوان پاشنه بیرون زده است.