درمان خارپاشنه با شاک ویو تراپی چگونه است؟

با استفاده از ویتامین و مواد معدنی بافت ها تغذیه می شوند و به بازسازی آن ها کمک می شود. گاهی فاسیا دچار التهاب میشود که به آن فاسئیت پلانتار یا التهاب فاسیا گفته میشود. درمان خار پاشنه ساده است؛ ساده تر از آنچه که گفته شد. در هر حال چنانچه تشخیص داده شود که بیمار هم دچار التهاب پلانتار فاسیا و هم دچار خار پاشنه است، گفته میشود که بیمار به سندرم التهاب پلانتار فاسیا یا خار پاشنه مبتلا شده است. یخ می تواند هم درد و هم تورم پا را کاهش دهد. همچنین ورزش های کششی هم کمک به درمان کرده و از بازگشت بیماری جلوگیری می کنند. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که افرادی که از خار پاشنه رنج می برند، بهتر است هر زمانی ممکن است استراحت داشته باشند. استراحت نسبی و اجتناب از انجام فعالیتهای پر فشار و انجام ماساژ با یخ، سه بار در روز، برای کاهش التهاب.

فعالیتهای کششی برای فاشیای پلانتار و عضلات ساق می تواند عضلات پا را به حالت استراحت دربیاورد. در صورت به تأخیر افتادن فرایند بهبود التهاب پلانتار فاسیا یا ماندگاری آسیب، بدن بافت صدمه دیده و ضعیف را با استخوان ترمیم میکند. ۴- پرهیز از مصرف غذاهای سردی: همان طور که گفتیم، خار پاشنه بیماری سردی است؛ بنابراین اگر بیمار در حدّ امکان از غذاهای گرمی در رژیم غذایی خود استفاده کند؛ خار پاشنه سریعتر بهبود خواهد یافت. با قرار دادن پنجه پا روی لبه پله ها هنگام بالا رفتن از آنها و سپس به آرامی پایین آوردن پنجه، میتوان به آسانی به یک کشش پایه عضلات ساق دست یافت.

بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند و سپس آنرا باز کنید. از پوشیدن کفشهای بدون قوس و کاملا تخت یا پاشنه بسیار بلند برای طولانی مدت اجتناب کنید. خار پاشنه میتوانند بصورت همزمان با سایر بیماریها ایجاد شوند؛ برای مثال فاشئیت پلانتار، یک التهاب لیگامان فاشیای پلانتار است که در کف پا ایجاد می شود؛ که میتواند منجر به رشد استخوانی پاشنه شود. با تقویت عضلات فشار روی پاشنه پا کاهش پیدا می کند و منجر به کاهش علایم خار پاشنه می شود. درمان خار پاشنه با دستگاه شاک ویو تراپی یک درمان جدید و غیرتهاجمی توسط FDA تایید شده است. درمان با شاک ویو تراپی یک روش غیرتهاجمی درمانی است که با تشکیل عروق خونی و ایجاد جریان بیشتری از مواد مغذی به ناحیه آسیب دیده، به پاسخ ترمیمی بدن کمک میکند. ثابت شده است، سرما درمانی که شامل استفاده موضعی از یخ می باشد، بافتهای ملتهب را تسکین میدهد.

بهترین حرکات کششی شامل خم کردن پا و کشیدن ساق است. درمان شامل تسکین درد و برنامه برای تقویت اندام تحتانی میشود. درمان قطعی خار پاشنه با شاک ویو تراپی بسیار موثر است. شوک ویو تراپی به ویژه برای بیمارانی مفید است که از درد مزمن پاشنه رنج میبرند و درمانهای سنتی نظیر دارو، ارتوتیک، تزریق یا تن درمانی برایشان نتیجهبخش نبوده است. در صورت بروز این بیماری ابتدا با درمان های بدون جراحی اقدام به کاهش درد و بهبودی می شود طب سوزنی با صلاحدید پزشک می تواند مفید باشد و جراحی تنها در مورد بیمارانی که به درمان های بدون جراحی پاسخ ندهند، توسط پزشک تجویز می شود. همچنین ترکیب نصف لیوان سرکه سیب با نصف لیوان آب ولرم و نمک می تواند در کاهش رسوب کلسیم و بهبود خار پاشنه پا مفید باشد. اگرچه ممکن است همچنان در عکسهای رادیوگرافی، همچنان عارضه را ببینید، اما به محض فرو نشستن التهاب مجاور خارپاشنه، درد پاشنه نیز از بین خواهد رفت.