خار پاشنه چیست؟

استفاده از درای نیدلینگ و طب سوزنی با شیوه های چینی موجب آزاد سازی عضلات، درمان و کاهش درد خار پاشنه در تعداد زیادی از بیماران خار پاشنه می شود . متخصصان طب اطفال و فیزیوتراپی اغلب این روش درمانی را ارائه می دهند. سپس زانوها را خم کنید به طوری که هم سطح انگشتان پا قرار بگیرند و حدود 30 ثانیه الی 1 دقیقه در این حالت بمانید. با ادامه داشتن درد، تزریق داروهای کورتیکواستروئید در کف پا یا جراحی بیماری را درمان میکند. این روش جراحی باعث کاهش فشار از ناحیه کف پا و درد و ناراحتی ناشی از خار پاشنه میشه. اگر به هر علت، فاسیا ملتهب شود و این التهاب طول بکشد، می تواند باعث رسوب کلسیم در محل اتصال فاسیا به پاشنه پا شود. خار پاشنه کلسیمی است که باعث ایجاد یک برآمدگی استخوانی در زیر استخوان پاشنه می شود. “خار پاشنه پا” ، یک زایده استخوانی در پاشنه پا است که باعث بروز درد و مشکلاتی در راه رفتن می شود و بهتر است فرد علائم و علت آن را بشناسد.

خار پاشنه مخصوصا در بین ورزشکارانی رایج است که فعالیت آنها شامل مقدار زیادی دویدن و راه رفتن است. درمان شامل استراحت، فیزیوتراپی و کاهش مدت زمان راه رفتن و نیز بهرهگیری از کفی ویژه خار پاشنه مختص هر بیمار، پوشیدن کفش طبی (دارای سه تا پنج سانتیمتر پاشنه) و تجویز داروهای ضد التهاب است. ممکن است انتخاب درمان خار پاشنه پا از بین درمان های متععدی که برای آن وجود دارد مشکل باشد. ممکن است پزشک بهعنوان آخرین گزینهی ممکن، عمل جراحی را به شما پیشنهاد کند. پزشک معمولاً قبل از انجام جراحی با انجام بعضی آزمایشها، ضرورت عمل و نحوهی انجام جراحی را تشخیص میدهد. البته لازم به ذکر است بدانید که در ابتدای این مراحل پزشک مورد نظر باید بتواند با استفاده از این روش میزان ناراحتی فرد بیمار را به حداقل برساند و از این جهت درد های مزمن برای بیمار را کاهش دهد. زمانیکه پای خود را روی زمین قرار میدهید و قدم برمیدارید فشاری بر روی کف پا ایجاد می شود که باعث ایجاد پارگی کوچک در بافت هامی شود.

به طور معمول باعث ایجاد درد مانند فرورفتن چاقو در پاشنه پا می شود. افزایش سن که باعث کاهش انعطاف و نازک شدن فاشیا کف پا و لایه چربی محافظ پاشنه میشود. شکستگیهای فشاری عموماً پیآمد وارد شدن نیروی ناگهانی شدید، مثلاً سقوط از ارتفاع ۷ پایی یا بلندتر، هستند. پس از بهبودی، توصیه به استفاده طولانی از پد پاشنه و ورزشهای کششی، مصرف کمتر چربیها و افزایش مصرف ویتامین C میشود. شما در صورتی میتوانید از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید که، به بیماری یا شرایط خاصی که موجب منع مصرف این داروها میشود، دچار نباشید. علائمی که ممکن است خار پاشنه با خود به همراه داشته باشد شامل : التهاب ، درد ، ورم در قسمت های جلوی پاشنه می باشد. خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا (یک نوع رباط) ایجاد میشود که این امر سبب درد پاشنه میشود.

علاوه بر این، پوشیدن کفش هایی که بیش از حد قدیمی و یا ضعیف هستند، یک کاتالیزور معمول دیگر در ایجاد خارپاشنه است. در این بیماری به دلیل وارد شدن فشارهای نامتناسب به کف پا ایجاد میشود و برای درمان آن روشهای مختلفی وجود دارد، اگرچه حدود 90 درصد افرادی که به این عارضه مبتلا میشوند بودن عمل جراحی بهبود یافته و درمان میشوند؛ اما مهمترین و ضروری ترین اصل پیشگیری از این بیماری پوشیدن کفش و صندل مناسب است. پلانتار یک صفت است و به معنی هر چیزی است که در کف پا قرار گرفته است. کشش تاندون آشیل: باید یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید، پای جلویی را از زانو خم کنید. روی زمین بنشیند و پاها رو صاف بر روی زمین قرار بدید. ناهنجاری های قدم زدن در پیاده روی، که بر روی استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب در نزدیکی پاشنه فشار وارد می کند.