خار پاشنه و راه های درمان – کلینیک سیاتیک

کفی های طبی سفارشی که با استفاده از اسکن فشاری کف پا و یا اسکن سه بعدی در کلینیک های ارتوپدی فنی برای بیماران طراحی و ساخته می شود، بهترین نتیجه را دارند. هنگامی که با گذشت زمان به دفعات مکرر به کف پا فشار وارد شود، این فشار موجب تشکیل خار استخوانی یا به اصطلاح خارپاشنه میشود. این خارهای استخوانی را در گذشتهعلت درد پاشنه پا میدانستند و آنها را طی عمل جراحی خارج میکردند. این خارهای استخوانی را در گذشته اصلی ترین علت درد پاشنه پا میدانستند و آنها را طی عمل جراحی خارج میکردند. شاکویو یک درمان جایگزین برای التهاب کفپا قبل از مراجعه به جراحی است که جراحی زمان بهبودی طولانی و خطر عوارض را به همراه دارد. اگر از پاها برای مدتی استفاده نکنید، سپس دوباره بایستید، درد تیز میمکن است دوباره برگردد.

کاهش و توقف فعالیت هایی که باعث ایجادفشار و شدید ترشدن درد می شود اولین مرحله ای است که باعث کاهش درد میشود.شما ممکن است نیاز داشته باشیدکه ازانجام فعالیت های که باعث قرارگرفتن پاها درسطوح سخت می شود مانند دویدن جلوگیری کنید. این فرایند همچنین به بدن در تولید کلاژن کمک میکند، که برای سلامت بافت همبند حیاتی است. کشش را برای چند ثانیه نگه دارید سپس حوله را رها کنید. هر چند پزشک گاهی دستور انجام عکسبرداری با اشعه ایکس یا ام.آر.آی. استروئید تزریق شده ظرف چند روز درد پاشنه پا را آرام میکند و بیمار تا چند هفته یا چند ماه دچار درد نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی و یا برای رزرو نوبت در کلینیک توانبخشی امید با شماره تلفنهای ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰ و۰۲۱۲۲۷۸۰۷۰۲ تماس حاصل فرمایید. برای درمان درد خار پاشنه پزشکان ما در کلینیک امید ابتدا معاینات لازم را انجام داده تا اطمینان حاصل کنند این درد ارجاعی از سایر بیماریها مانند کمر درد نباشد.

در ادامه روش های درمان خار پاشنه ذکر شده است. این رباط ممکن است آنقدر سفت شود که باعث به وجود آمدن خار پاشنه گردد. در حالی که محل تزریق ممکن است متفاوت باشد ، اکثر پزشکان به جای قسمت انتهایی آن ، قسمت داخلی یا میانی پاشنه را تزریق می کنند. این روش نیز مانند روش فوق بر آزادسازی رباط متمرکز است. پلانتار فاسیا یک رباط مهم است که از قسمت پاشنه تا انگشتان امتداد پیدا میکند و به حفظ قوس کف پا کمک خواهد کرد. یکی از اصلی ترین روش های درمان این بیماری استفاده از کفی و کفش طبی است. برای شاک ویو خار پاشنه ما حداقل چهار جلسه درمان بصورت هفتگی را توصیه میکنیم. دارو: مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن، معمولاً برای کاهش التهاب و درد پاشنه توصیه میشود. اما مؤلفه دوم به برداشتن خار پاشنهی موجود مربوط میشود. جراح این دو مؤلفه و همچنین علائم را ارزیابی میکند تا بهترین روش جراحی را برای درمان قطعی خار پاشنه انتخاب کند.

آنها روند طبیعی درمان بدن را آغاز میکنند که باعث تشکیل عروق خونی جدید و افزایش اکسیژن و خونرسانی در ناحیه میشود و در نتیجه التهاب کاهش یافته و سلولهای سالم بازسازی میشوند. پوشیدن کفش تخت، سفت بودن عضلات ساق پا، افزایش زیاد قوس کف پا و ایستادن یا نشستن به مدت طولانی باعث میشود که ریسک تشکیل خار پاشنه افزایش پیدا کند. این نوار ضخیم سبب تشکیل قوس کف پا میشود و کمک به حفظ ثبات پا میکند. این حالت معمولاً با ورم کف پا رخ می دهد (بیماری که باعث التهاب در پایین پا ، به ویژه پاشنه پا می شود) در اینجا هفت روش درمانی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تسکین پیدا کنید. استراحت کردن به تسکین درد حاد کمک می کند.