خار پاشنه و راه های درمان – کلینیک سیاتیک

برگ های کلم سبز بهترین درمان های خانگی برای خار پاشنه می باشند زیرا به کاهش درد و التهاب ناشی از خارپاشنه می پردازند. مقداری برگ کلم را روی شعله کم قرار دهید تا نرم شود. این حرکت را 20 بار بر روی پاشنه پای دردناک انجام دهید. این چای را از 3 تا 4 بار در روز بنوشید تا درد و التهاب ناشی از خارپاشنه برطرف شود. به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی، روغن نارگیل می تواند به کاهش خارپاشنه کمک کند و درد ناشی از خارپاشنه را کاهش دهد. قسمتی از یک پارچه را در روغن خیس کنید. غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 شامل جگر ماهی، روغن کتان، گردو، ماهی، ماهی چرب، غذاهای دریایی و غیره می باشد. اما روش های دیگری برای درمان خار پاشنه وجود دارند که به وسیله دارو می توان خار پاشنه را درمان کرد این داروهای درمانی شامل تزریق برای درمان خار پاشنه، کفی و کفش طبی مخصوص خار پاشنه، درمان به وسیله فیزیوتراپی، درمان با شاک ویو تراپی و جراحی خار پاشنه می باشند.

این تزریق شامل استروئید، داروی بیحسی یا ترکیبی از این دو می باشد. ترکیبی از این سه ماده یکی از بهترین درمان ها برای رفع خارپاشنه می باشد. در صورتی که این روشها کمکی به بیمار نکند انجام عمل جراحی آخرین راه حل خواهد بود اما در تعداد زیادی از موارد پا پزشک به رفع مشکل ایجاد شده خواهد پرداخت. استراحت: استراحت دادن به پاها پس از مدت زمانهای طولانی ایستادن و فعالیتهای دیگر اهمیت زیادی دارد. این درد صبحها هنگام برداشتن نخستین گامها شدیدتر است، البته ایستادن طولانی مدت یا تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده نیز باعث بروز درد میشود.

از یاد نبرید که قرار است به آهستگی عضله را از حالت کشش خارج کنید، حرکت ناگهانی باعث آسیب دیدن بیشتر ناحیه تحت درمان میشود. خار پاشنه تحتانی، که از فشار مداوم به قسمت تحتانی پاشنه حاصل می شود درواقع این خار بین پاشنه و قوس پا رشد می کند؛ و نوع دوم خار پاشنه ی خلفی است که نتیجه آسیب های مکرر به پشت پاشنه است جایی که تاندون آشیل واقع شده است. نیام کف پایی در واقع یک طناب بافتی قوی می باشد که قوس کف پا را حفظ می کند و هنگامی که این نیام آزرده و ملتهب شود، این مشکل بروز می کند.

شما همچنین می توانید 1 قاشق غذا خوری سرکه سیب سرخ را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. تمرین 6: روی یک صندلی بشینید و یک توپ تنیس یا گلف بر زیر پای خود قرار دهید و آن را بغلتانید. آن را روی پاشنه خود قرار دهید و آن را با پلاستیک بپوشانید. دکتر شما می تواند این کار را در مطب خود انجام دهد. روغن نارگیل را روی پاشنه خود بمالید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. درمان خار پاشنه در طب سنتی بر پایه تسکین نواحی ملتهب پا با استفاده از روغن های گرم استوار است و به تعبیری از آن ها به عنوان روغن ماساژ خار پاشنه استفاده می شود. شما همچنین می توانید 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را هر روز صبح بخورید. بارزترین علامت آن درد هنگام راه رفتن در صبح است. همه آنها داراي خواصی هستند که براي درمان موضعی خارپاشنه مناسب است.