خارپاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟

همچنین مصرف غذاهای سرد مانند لبنیات برای بیماری خار پاشنه مضر است. ممکن است شما بدانید که بیماری خار پاشنه به دلیل جمع شدن کلسیم می باشد که باعث به وجود آمدن یک استخوان در زیر استخوان های پاشنه پا می شود و از این جهت می تواند برای فرد بیمار بسیار آزار دهنده و پر از درد باشد. در صورت به تأخیر افتادن درمان این التهاب یا از بین نرفتن خار پاشنه پا، بدن این بافت نرم آسیب دیده و ضعیف را با استخوان ترمیم میکند. در اثر ضربه و فشار به پاشنه پا، بافت پاشنه پا آسیب دیده و غشاهای آن پاره می شود در نتیجه برای پر کردن این پارگی بدن به ساخت استخوان در این ناحیه می پردازد و به مرور زمان منجر به خار پاشنه می شود.

اگر در حین معاینه با فشار دادن پاشنه درد احساس شود ، باید از اشعه ایکس پاشنه استفاده شود. از عواملی که میتواند در بروز خار پاشنه دخیل باشند ؛ چاقی ، اضافه وزن های ناگهانی (میتواند شامل دوره بارداری زنان نیز باشد) ، صاف بودن کف پا ، استفاده از کفش های پاشنه بلند و یا بدون پاشنه و یا تنگ که فشار زیادی به پا وارد میکنند ، ایستادن های طولانی مدت و دویدن و هر عارضه ی دیگری که در التهاب مفاصل کف پا نقش دارند را میتوان اشاره داشت . خار پاشنه چیست ؟ 9. شاک ویو تراپی چیست ؟ بسیاری از افراد به واسطه درمان با شاک ویو تراپی توانسته اند مشکلات خود را حل کنند و از نتیجه آن راضی بوده اند. پاشنه پای خود را با روغن نارگیل گرم، ماساژ دهید. اگر این تنش ها برطرف نشود باعث کشیدگی بافت نرم پا می شود و باعث ساییدگی پاشنه می شوند.

بیماران باید از یک دمپایی کف نرم در خانه استفاده کنند و کفش ورزشی را به جای کفش های سخت تر ترجیح دهند. کفش هایی که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند باید ویرایش شود و کفش هایی که پاشنه نرم دارند و پاشنه ای که ضربه را جذب می کند ترجیح داده شود. برش عضله دیگاستریک نیز می تواند منجر به صدمه عصب شود.از دیگر عوارض بیماری خار پاشنه به وجود آمدن مشکلاتی در قسمت پایین کمر یا زانو به دلیل لنگیدن مداوم می باشد. اگر شما نیز از بیماری خار پاشنه رنج می برید و قصد دارید از درمان به واسطه شاک ویو مشکل خود را برطرف کنید ، توصیه می کنیم که در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا از طریق اطلاعات کاربردی که در اختیارتان میگذاریم بتوانید ، تصمیم درستی برای درمان خار پاشنه خود بگیرید. با این حال ، این بیماری در افرادی که وزن آنها طبیعی است نیز دیده می شود.

در صورت توصیهی پزشک، وزن خود را کاهش دهید. استفاده از پد پاشنه: پد مخصوص خار پاشنه را از داروخانه تهیه کرده و به طور دائم در کفش خود استفاده کنید. یک پا را کمی جلوتر از پای دیگر قرار داده و به جلو خم شوید و دستان خود را روی دیواری که تقریباً از ارتفاع شانه است قرار دهید. درمان خارپاشنه در خانه خیلی سخت نیست، بنابراین می توانید از شر خارپاشنه خلاص شوید. به راستی، عمل جراحی در درمان خارپاشنه ضروری نیست. 4. این عمل جراحی به طور کامل به دلیل اصلی دامن زننده به عارضه التهاب پلانتار فاسیا نمیپردازد و به همین علت جراحی چندان تأثیرگذار نخواهد بود. اکثر روش های درمانی که برای درمان خارپاشنه گفته شد، به صورت موقتی می باشند و این عارضه را به صورت کامل از بین نمی برند. در حدود نیمی از افراد مبتلا به خار پاشنه، در اثر این عارضه احساس درد میکنند.