خارپاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟

خار پاشنه را می تواند با برخی عادات ساده، حرکات کششی، استراحت، پوشیدن کفش مناسب و استفاده از مواد طبیعی تا حد زیادی کنترل و درمان کرد. نمک اپسوم می تواند تورم ناشی از خار پاشنه را کنترل کند و التهاب را کاهش دهد . بلکه دارای خواص زیادی می باشد که یکی از آنها این است که دارای خاصیت ضد التهابی است که درد و تورم خار پاشنه را التیام می بخشد بعلاوه موجب سلامت استخوان ها برای جلوگیری از پیش روی خار پاشنه می شود. تا درد و تورم پاشنه پا را کاهش دهد. وقتی شخصی مبتلا به خارپاشنه، روی سطح سفت را می رود، درد افزایش می یابد. آنان پس از مطمئن شدن از وجود این دو عارضه بررسی خواهند کرد که چرا شما مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستید و سپس برنامه درمانی را برای کاهش احتمال حملههای آتی تدوین میکنند. اما پس از ایستادن طولانی مدت یا تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده مجدداً عود میکند.

درمان خار پاشنه با لیزر پرتوان مؤثرترین درمان برای التهاب تاندون است چون ترمیم بافت را در سطح سلولی (نظیر غضروف) تحریک میکند. در اینجا ضمن بررسی علائم و راه های پیشگیری از خار پاشنه به روش های درمان خار پاشنه در خانه با مواد گیاهی و حرکات ورزشی می پردازیم. فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی بر مبنای علائم خار پاشنه پا، سوابق پزشکی و معاینه بالینی التهاب رباط کف پا و خارپاشنه را تشخیص میدهد. 1- یکی از علائم خار پاشنه درد درناحیه زیرپا نزدیک به پاشنه پا می باشد. ضربه به پاشنه ی پا: آسیب و ضربه به پاشنه ی پا و پارگی غشایی که آن را می پوشاند سبب ایجاد خار پاشنه می شود. • گام برداشتن به شیوه ای غیرطبیعی که فشار زیادی را بر استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب پاشنه تحمیل کند. در اثر ضربه و فشار به پاشنه پا، بافت پاشنه پا آسیب دیده و غشاهای آن پاره می شود در نتیجه برای پر کردن این پارگی بدن به ساخت استخوان در این ناحیه می پردازد و به مرور زمان منجر به خار پاشنه می شود.

برای تأثیر بیشتر بهتر است هرشب قبل از خواب پای خود را ۱۰ دقیقه در آب گرم و نمک ، جوش شیرین یا سرکه سیب قرار دهید و بعد از آن با روغن نارگیل آن را چرب کنید جوارب بپوشید و به رختخواب بروید. یک قاشق جوش شیرین را با کمی آب گرم بصورت خمیر در آورید روی پاشنه پای خود بزنید اینکار را دوبار در روز برای یک هفته انجام دهید. ۱/۲ فنجان سرکه سیب را در تابه ای گرم کرده و آن را در یک ظرف کوچک که با آب گرم پر شده، اضافه می کنیم. معمولا بصورت یک تا دو هفته مجزا، به یک دوره سه درمانی نیاز دارید. سپس پای خود را به مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار داده و این کار را برای ۲ هفته هرروز تکرار می کنیم. تزریق درمانی. در برخی موارد، تریقهای کورتیکواستروئید برای کاستن از التهاب و تسکین درد مورد استفاده قرار میگیرند.

با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه هم می توان التهاب و در نتیجه درد خار پاشنه را کم کرد و هم فرایندهای ترمیمی برای درمان خار پاشنه را با کمک یک سیستم طبیعی و سالم فعال و تقویت کرد. گاهی اوقات فرد برای کم کردن درد خود لنگ می زند. یخ یکی از راحت ترین روش ها برای درمان خار پاشنه در خانه است. خار پاشنه بیماری با مزاج سرد است به همین علت اگر بیمار به منظور درمان خار پاشنه با داروهای گیاهیتا جایی که ممکن است از غذاهای با مزاج گرم استفاده کند، خار پاشنه سریعتر بهبود می یابد.برای مثال به منظور درمان سنتی خار پاشنه پا تداوم در مصرف سیر، درد خار پاشنه را رفع خواهد کرد.