خارپاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟

کفش مناسب کفشی است که شما بتوانید به صورت طبیعی با آن راحت بروید کفش هایی که دارای پاشنه های سخت هستند مانند کفش های مخصوص کوه نوردی یا کفش های دارای پاشنه استیل میتوانند باعث درد پاشنه پا و تشدید درد خار پاشنه پا شوند پس باید از پوشیدن این کفش ها جلوگیری کنید. همگام با وخیمتر شدن التهاب رباط کف پا و رشد خار پاشنه، زمانهای بیشتری متحمل درد خواهید شد. یک قاشق جوش شیرین را با کمی آب گرم بصورت خمیر در آورید روی پاشنه پای خود بزنید اینکار را دوبار در روز برای یک هفته انجام دهید. روی زمین بنشینید، پاها را به سمت مقابل خود دراز کنید. هر روز قبل از رفتن به رختخواب این درمان را استفاده کنید. دستگاه هایی که در مجموعه ما استفاده می شود دارای آخرین تکنولوژی های بازار می باشد و از محصولات کمپانی های معروف استفاده شده است. همچنین می توانید اسپلینت های مخصوصی بپوشید که پای شما را انعطاف پذیر نگه دارد تا فاشیا پلانتر و ماهیچه ساق پا در شب کشیده شود.

این کفش بر اساس اندازه گیری میزان فشاری که بر پا وارد می شود، ساخته می شود. انعطاف پذیری متوسط: کفش نباید به راحتی منعطف شود زیرا برای خار پاشنه مضر است. انعطاف پذیری متوسط: کفش نباید به راحتی انعطاف پذیر باشد. همچنین شما می توانید از ارتز سفارشی (درج کفش های قالب دار) ساخته شده استفاده کنید که مناسب کفش شما است. روش های مرسوم خار پاشنه بیشتر بر مبنای استفاده از هورمون ها و داروهای ضد التهاب و درد است که عموما در ابتدا اثرات تسکینی خوبی ظاهر میکنند ولی پس از مدتی عملگرد آنها ضعیف شده و یا نیاز به مصرف دوز بیشتر و حتی ممکن است کاملا بی اثر گردند.عملا تنها راه درمان کرم خارپاشنه کرویا است که اختراع مهندس عزتی رجنبر، مدیر عامل شرکت کرویا است که برای اولین بار در دنیا راه درمان این عارضه را نشان داد.

گاهی ممکن است که خارپاشنه درد نداشته باشد اما در برخی مواقع با دردهای شدیدی همراه می باشد. تزریق کورتیکواستروئید خار پاشنه را درمان نمی کند، اما می تواند به برخی از دردهای پاشنه پا کمک کند. پزشکان متخصص پا و فیزیوتراپ ها اغلب این روش درمانی را ارائه می دهند. البته این روش تنها در کم کردن درد و التهاب موثّر است و نمیتواند باعث درمان بیماری شود. روش اندوسکوپیک، برشهای کوچکتر و دوره درمانی کوتاه تری را نسبت به روشهای باز دارد. اجازه بدهید که 10 دقیقه به همین صورت بگذرد و سپس آن را باز کنید. این ارتز به صورت سفارشی طراحی می شود تا مانع از پیچ خوردن پای شما شود و حمایت بیشتری از پاشنه پا صورت بگیرید. بیماران مبتلا به خار پاشنه اغلب در ناحیه زیر پای خود، مخصوصا در زیر قسمت جلویی پاشنه احساس درد و سوزش کف پا دارند. این قسمت را در کفش خود قرار دهید و در طول روز استفاده کنید.

زانوهای خود را خم کنید و به آرامی باسن خود را به جلو هل دهید تا کشش را در ساق پای خود حس کنید. یک پا را به آرامی در جلوی پای دیگر بگذارید و به جلو تکیه دهید، دستان خود را روی دیوار و تقریبا در تراز با شانه های خود قرار دهید. با این حال، کفش باید قابلیت خمیدگی تدریجی داشته باشد که وقتی پا منعطف یا خم می شود مقداری مقاومت داشته باشد. • اصلاح و تغییر شکل کفش. این حرکت را 10 بار تکرار کنید، حالا موقعیت پا را تغییر دهید تا پای دیگر جلو باشد.