خارپاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟

در درمان بیماری خار پاشنه کاهش وزن بسیار موثر و کمک کننده خواهد بود. مهمترین و اصلیترین راه پیشگیری از خار پاشنه استفاده از کفش مناسب با فعالیت بدنی خواهد بود. محدود کردن فعالیتها: بیمار میتواند با کاهش فعالیتهایی که باعث کشیدگی پاشنه میشوند به پاشنه استراحت دهد. این فشار می تواند باعث درد و ناراحتی شود. زانوها را خم کرده و باسن خود را کمی به جلو فشار دهید تا کشش در ساق پا احساس شود. به دلیل ریسک کمی که این روش دارد، این روش قبل از جراحیهای تهاجمی مورد استفاده قرار میگیرد. اسپلینت شبانه: بستن اسپلینت شبانه لیگامان کف پا را در طول شب و هنگام خوابیدن تحت کشش مداوم قرار میدهد و از منقبض شدن آن و بازگشت به شکل اصلیش جلوگیری میکند، در نتیجه درد صبحگاهی برخی از بیماران تسکین مییابد. همچنین به هنگام عصر و شب، درد شروع شده و افزایش پیدا میکند و حتی پس از نشستنهای طولانی مدت نیز، بیشتر خود را نشان میدهد.

اصلاح کردن کفش: به پا کردن کفشهای حمایت کنندهای که به خوبی از قوس کف پا محافظت میکنند و پاشنه کوتاهی دارند فشار روی لیگامان کف پا را کاهش میدهد. لگن خود را به سمت جلو فشار بدهید تا احساس کشش در ماهیچه ساق پا و پاشنه پشت پا کنید. دلیل اصلی خارپاشنه فشار به پا است. متاسفانه درمان خارپاشنه با شاکویو برای همه مناسب نیست. برای درمان این مشکل کلینیک ما امکانات متنوع و کارآمدی را در اختیار بیماران قرار داده است از جمله شوک ویو تراپی که انتخاب اولیه پزشکان ما برای درمان خارپاشنه است و بسیاری از بیماران با این روش بطور کامل بهبود پیدا کردهاند. دوره زمانی دقیق برای درمان خارپاشنه وجود ندارد.

برای بسیاری دیگر، خارپاشنه میتواند منجر به درد قابل توجه و حتی ناتوانکننده شود. در حالی که برخی از افراد خار پاشنه دارند و هرگز در مورد آنها چیزی نمی دانند ، افرادی هم هستند که می توانند درد قابل توجهی را تجربه کنند که می تواند هر مرحله نسبت به مرحله گذشته سخت تر باشد. کمپرس سرد: بیمار میتواند با چند بار قرار دادن کمپرس یخ در روز، هر بار به مدت ۲۰ دقیقه، التهاب و درد پاشنه را کاهش دهد. معالجه با برق یک روش درمان است که میتواند به کاهش درد حاد و مزمن کمک میکند. همچنین در کلینیک پا برای درمان خار پاشنه کفی و صندل طبی با روش اسکن سه بعدی مخصوص هر بیمار ساخته میشود. بااینحال، به دلیل اینکه عمل جراحی میتواند منجر به درد مزمن و نارضایتی شود، تنها هنگامی از این روش استفاده میشود که تمام اقدامات غیر جراحی را امتحان کرده باشید.

در حقیقت، بسیاری بدون اینکه بدانند آنها را دارند. افراد مبتلا علاوه بر این اقدامات ساده باید از انجام فعالیت بدنی در زمانی که درد حاد دارند به شدت اجتناب کنند. تحقیقات نشان داده است که درمان با کریولتوسنتور یک گزینه درمانی کارآمد و یک منبع معتبر برای افراد مبتلا به ورم مفاصل کف پا که خار پاشنه دارند می باشد. بیمار بر روی تخت دراز میکشد، محل تزریق علامت زده میشود و تزریق با استفاده از یک سوزن باریک صورت میگیرد. به صورت کلی علت درد، در پاشنه پا نیست، بلکه آسیب اصلی به بافت نرمی که با آن ارتباط دارد، وارد شده است. مهمتر این است که به صورت غیر تهاجمی درمان شود. پزشک ممکن است تزریق شما را محدود میکند.

0 دیدگاه دربارهٔ «خارپاشنه چیست و چگونه درمان میشود؟;

دیدگاهتان را بنویسید