خارپاشنه چیست، علائم و نشانه ها و درمان خار پاشنه – کلینیک فیزیوتراپی دایان

لذا وجود خار پاشنه در همه افراد طبیعی است و لزوما باعث ایجاد درد و بیماری نمیشود بلکه در کسانی که فعالیت زیادی دارند و مسافتهای زیادی را میپیمایند و نیز در افراد چاق که پاهایشان وزن زیادی را متحمل میشود، فاسیای پلاتار در محل اتصال به خار پاشنه دچار ابرانگیخته شده و دچار التهاب میشود. ۲. یک خودکار را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با پایتان خودکار را بردارید به صورتی که همه انگشتان پا در اطراف خودکار قرار بگیرند. برای مشاهده دمپایی مخصوص خار پاشنه کلیک کنید. پیشنهاد ما آن است که به جای استفاده از پدهای معمول، تکههای پشم در کفش خود و زیر پاشنه پا قرار دهید و اثرات درمانی فوقالعاده آن را مشاهده کنید.

از کمپرس یخ روی ناحیه دردناک استفاده کنید. یکی از علائم اصلی خارپاشنه و فاشیایتیس پلنتار درد تند و تیز در کف پا در هنگام ایستادن روی پاها در صبح می باشد و معمولا در اواخر روز به شکل درد مبهم در می آید. مشکل این است که عصب ها و عروق خونی نیز استراحت می کنند و تغییر ناگهانی به پیاده روی باعث واکنش فشاری دردناک می شود. روغن خار پاشنه: یکی دیگر از روشهایی که برای تسکین درد خار پاشنه استفاده میشود، ماساژ دادن کف پا و محل درد با استفاده از روغنهای گیاهی همچون روغن زیتون ،کنجد، سیاهدانه و سایر روغنهای گیاهی میباشد.

زالواندازی در دو طرف تاندون آشیل و به خصوص در کنار داخلی پا انجام میشود و باعث کاهش التهاب و در نتیجه تسکین درد بیمار میشود. به طور تیپیک بیمار مشخصات بیماری خار پاشنه خود را به صورت دردی تیز و خنجری و عمیق در ناحیه داخلی کف پا و نزدیک به پاشنه پا بیان میکند که این درد در هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب شدت بیشتری دارد و با اندکی راه رفتن و فعالیت کردن بهبود نسبی میابد اما با ایستادن طولانی مدت و قدم زدن مسافتهای طولانی مجددا تشدید میشود. در معاینه، پاشنه پا در هنگام لمس عمقی دردناک و حساس است. برای آگاهی از این روشها، میتوانید 5 روش درمان خار پاشنه در بارداری را مطالعه نمایید. گاهی از زالودرمانی برای تسکین درد خار پاشنه استفاده میشود.

داروهای ضد التهابی بدون نیاز به نسخه می تواندد درد و التهاب را تسکین دهند. از سوی دیگر این روغن دارای ترکیبات ضد درد است که از طریق ماساژ موضعی به پوست نفوذ کرده و موجب تسکین درد ناحیه آسیب دیده می شود. وجود تورم و التهاب در ناحیه آسیب دیده موجب کاهش جریان خون،اکسیژن و مواد مغذی در این ناحیه می شود. اما در ۹۰ درصد حالات با استراحت، مواد گیاهی و طبیعی و ورزش درمان می شود. با این حال ، این بیماری در افرادی که وزن آنها طبیعی است نیز دیده می شود. خار پاشنه در طول زمان رشد می کند؛ و این پدیده کاملا طبیعی است هرچند ممکن است تعجب آور باشد. خار پاشنه و سرکه سیب: میتوانید یک حوله کوچک را آغشته به سرکه سیب کنید و در طول شبانهروز درون کفش خود قرار دهید. زانوی پای سالم را خم کنید و جلوتر بگذارید به طوری که پای دیگر بدون خم شدن و بلند شدن پاشنه عقب باشد.