خارپاشنه و درمان آن با طب سنتی

در فیزیوتراپی دستی، پزشکان از دست خود برای اعمال فشار بر بافتهای عضلانی و دستکاری مفاصل بهمنظور کاهش درد پاشنه ناشی از خار پاشنه، استفاده میکنند. عضلههای کمان پای ضعیف داشته باشید: در نتیجه خستگی عضلانی موجب وارد شدن فشار بیش از اندازه به رباط کف پا و در نتیجه آسیب دیدن آن با بروز التهاب میشود. در این بخش از سلامت 10 درمان خانگی و گیاهی از دل نسخه های طب سنتی برای خار پاشنه پا وجود دارد. از این درمان خانگی در زمان های قدیم برای تسکین درد های مختلف استفاده می شد. این گیاه از دسته گیاهانی است که معمولا در سرتاسر سال سبز است و با برگ های تیغ دار خود در درمان برخی بیماری ها در طب سنتی استفاده می شود.

با وجود اینکه خار پاشنه معمولا نشانه ای ندارند، اما در برخی مواد می تواند منجر به یک سری عوارض شدید مانند سرگیجه، درد عصبی یا حتی زخم شود. بنابراین، می تواند در کاهش درد و التهاب مفید باشد. گرمایش یکی از ساده ترین و موثرترین درمان های خانگی خارپاشنه است که به سرعت و به آسانی باعث کاهش التهاب می شود. مصرف کوتاه مدت داروهای ضدالتهاب غیرتجویزی به مدیریت علائم التهاب رباط کف پا کمک میکند، البته به شرط آن که این داروها موارد منع مصرفی مانند سابقه ابتلا به زخم معده نداشته باشد. علائم خار پاشنه پا گاهی اوقات به تدریج مجدداً بروز مییابد، اگرچه برخی بیماران نتایج قابل قبولی را پس از 6 ماه تا 2 سال به دست آوردهاند. خار پاشنه گاهی با درد مزمن یا دورهای همراه است که به ویژه هنگام راه رفتن، پیادهروی سریع یا دویدن بروز مییابد. 5. این کار را روزانه انجام دهید تا درد برطرف شود.

این روش را به صورت روزانه دو بار تکرار کنید. معمولا فقط یک پا تحت تاثیر قرار می دهد ، اما می تواند هر دو پا را درگیر کند .برخی از افراد درد کمی دارند، در حالی که دیگران ممکن است درد شدیدی را تجربه کنند، و برخی دیگر از علایم خار پاشنه احساس سوزش یا درد در پایین پا که به بیرون از پاشنه پا گسترش می یابد می باشد. برای بهبود خارپاشنه دو بار در روز، صبح و عصر ورزش کنید. بنابراین 2-3 بار در روز شیر مصرف کنید. درمان خارپاشنه در خانه خیلی سخت نیست، بنابراین می توانید از شر خارپاشنه خلاص شوید. همانطور که گفتیم خار پاشنه پا بیماری سردی است؛ بنابراین بیمار در حد امکان از غذاهای گرم استفاده کند؛ خار پاشنه سریعتر بهبود پیدا خواهد یافت. قرار دادن پا در حمام گرداب گرم بهطور مستقیم در جریان فوران آب میتواند به افزایش گردش خون و استراحت و نرم کردن پلانتار فاسیا کف پا کمک کند.

همچنین هیچ زمانی برای نقاحت یا استراحت مورد نیاز نیست. چه زمانی نیاز است برای درمان خارپاشنه به دکتر مراجعه کنم؟ داروهای ضد التهابی به تجویز دکتر ارتوپد خوب می توانند به شما در تسکین درد پا و خار پاشنه و درمان قطعی آن کمک کنند. به علاوه هر گونه تغییر فعالیتی، برای مثال بیشتر نشستن، که زمان سر پا بودن روزانه بیمار را کاهش میدهد نیز سودمند خواهد بود. هر چند که برخی از سودجویان ادعا می کنند که قادر به درمان خار پاشنه با صابون هستند، ولی تاکنون چنین درمانی برای خار پاشنه تعریف و بررسی نشده است.