جراحی خار پاشنه چیست؟

در صورتی که درد پاشنه پا با درمانهای بدون تجویز پزشک درمان نشود، تزریق کورتیکواستروئیدها تورم ایجاد شده در پا را درمان میکند. خارپاشنه اغلب موارد، با درمانهای غیر جراحی برطرف میشود. اغلب افرادی که از درمان خار پاشنه ناامید شدند با روش اوزون تراپی بهبودی قابل توجهی در عارضه آنها به وجود آمده است. به طورکلی در این رابطه می توان اشاره کرد روش درمانی شاک ویو برای خار پاشنه بدون هیچ گونه عوارض می باشد و جزو آن دست از روش های درمانی بسیار کم خطر و مؤثر می باشد که اغلب پزشکان پیشنهاد میکنند برای برطرف کردن خار پاشنه به جای جراحی های سخت از روش درمانی شاک ویو استفاده کنید.

این امواج صوتی از انرژی بسیار زیادی برخوردار هستند و بافت تاندون آسیب دیده را تحریک میکنند. استفاده از داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی مثل آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن سدیم (Aleve) با کاهش التهاب بافت ها و جلوگیری از تخریب بیشتر، به رفع درد و آزردگی پاشنه کمک کند. همچنین درد پاشنۀ پا میتواند توسط برخی داروهای مُسکن مانند استامینوفن کاهش یابد. در ادامه درباره علت، علائم، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری خارپاشنه بدون جراحی و همچنین جراحی و عوارض آن صحبت میکنیم. در اینجا 19 مورد از بهترین داروهای خانگی برای خار پاشنه ذکر شده است که می توانید در خانه از آن ها استفاده کنید و درد طولانی مدت ناشی از خارپاشنه را برطرف کرده و و پا را تقویت کنید. در پایان اگر سوالی در مورد خار پاشنه دارید می توانید در بخش نظرات زیر همین مقاله مطرح فرمایید. خار پاشنه اغلب از زیر پاشنه و رو به انگشتان پا شروع میشود؛ البته این عارضه ممکن است در قسمتهای دیگر استخوان پاشنهی پا نیز تشکیل شود.

شایع ترین این روش های درمانی تزریق زیر پاشنه است. هزینه آمپول خارپاشنه، هزینه فیزیوتراپی، ارتوپدی، تزریقات، هزینه لیزر خار پاشنه و سایر روشهای درمانی با توجه به نوع روش درمان متفاوت است. پزشک شما با توجه به میزان آسیبدیدگی شما، یک برنامهی درمانی مناسب برای شما تدوین میکند. قبل از عمل جراحی از شما آزمایش گرفته میشود که آیا شرایط برای انجام عمل جراحی مناسب است یا خیر. اخیراً یکی از روش های بسیار مناسب برای درمان خار پاشنه درمان PRP است. انتخاب کفش مناسب برای خار پاشنه چگونه باید باشد؟ به ندرت ، جراحی در بیماران با مشکلات خار پاشنه لازم است.

امواج شوک (ESWT) و لیزر درمانی برای بیمارانی که مشکلات سلامتی دارند یا پاسخ مثبت از این روش درمانی نگرفته اند ، قابل استفاده است. اکثر روش های درمانی که برای درمان خارپاشنه گفته شد، به صورت موقتی می باشند و این عارضه را به صورت کامل از بین نمی برند. در صورتی که این شیوه موثر باشد، اثرگذاری آن فوری است، اما این روش همیشه موثر نیست، اثربخشی آن می تواند موقتی باشد و تزریقات پی در پی نیازمند باشد. هدف از تزریقات افزایش سرعت بهبود بافت بهبود نیافته پاشنه پا است. بافت فاسیا در سراسر بدن قرار دارد و با حمایت از ساختار اسکلتی عضلانی و ایجاد استحکام، عملکردی مشابه سیمهای راهنمای نگهدارندهی دکل مخابراتی دارد. در برخی موارد برای تعیین محل درست قرار دادن الکترودها از تصویربرداری اولتراسوند استفاده میشود.