جدیدترین درمان خارپاشنه – کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب

پدهای پاشنه پا همچنین میتوانند از ساییدگی و آسیب بیشتر جلوگیری کنند. ۲- گرم نگه داشتن موضعی: پیشنهاد ما آن است که به جای استفاده از پدهای معمول، تکّه ای پشم در کفش خود و زیر پاشنه پا قرار دهید و اثرات درمانی فوق العاده آن را مشاهده کنید. ممکن است که در محل درد، در رادیوگرافی، یک زائده استخوانی دیده شود که هیچ ارتباطی بین شدتِ درد و اندازه این زائده وجود ندارد و حتی برداشتن این زائده نیز ممکن است نقشی در درمان خار پاشنه نداشته باشد. خار پاشنه پا (Heel Spur) عبارت است از به وجود آمدن یک زایده استخوانی در پاشنه پا که باعث درد پاشنه پا و مشکل در راه رفتن می شود. زمانی که در قسمت زیرین استخوان پاشنه پا، رسوب کلسیمی ایجاد میشود، یک برآمدگی استخوانی در این قسمت احساس میکنید که از زیر پاشنه پا تا قوس پا کشیده میشود.

4. باقی ماندن جای زخم میشود. این درد به خصوص در صبح پس از بیدار شدن و سرپا ایستادن آغاز میشود و کم کم کمتر میشود. بسیاری از مراجعه کنندگان ما این مشکل را دارند . خار پاشنه بیشتر در افردی شایع است که سابقهی درد کف پا ناشی از فاسیت پلانتار (کشیدگی رباط فاسیای پلانتار در کف پا) دارند. وقتی دچار خار پاشنه میشوید، یک درد متناوب یا مزمنی را در طول راه رفتن یا دویدن احساس میکنید که ناشی از آسیب به بافت نرم مرتبط با آن است. اما خار پاشنه چیست و درمان آن با چه روش هایی انجام می شود؟ با استفاده از بی حسی موضعی عصب ها بی حس می شوند. یکی از موثرترین راه های درمان خار پاشنه پا استفاده از کفی و کفش طبی سفارشی می باشد.

نمک اپسوم می تواند پاشنه شما را تسکین دهد و آرام کند و همچنین می تواند التهاب را کاهش دهد. خار پاشنه پشت پا غالباً با التهاب تاندون آشیل (تاندونیت) همراه است و درد پاشنه پا و حساسیت پشت پاشنه در اثر وارد شدن فشار به برجستگی کف پا شدیدتر میشود. درد کف پا هنگام اولین ایستادن بعد از یک دوره استراحت شدیدتر می شود اکثر افرادی که دچار مشکل خار پاشنه هستند دراول صبح بعد از خواب با اولین قدم روی زمین،درناحیه کف پا احساس درد میکنند بعد از چند دقیقه پیاده روی درد این ناحیه کمتر میشود و به صورت کامل ازبین میرود و امکان بازگشت درد با پیاده روی وایستادن های طولانی مدت وجود دارد.اگرعصب پا دچار آسیب دیدگی شود باعث تورم میشود و می تواند علت درد کف پا باشد و این درد ممکن است به مچ پا منتقل میشود.

البته در بعضی افراد نیز خار پاشنه هیچ علامت خاصی ندارد و تنها زمانی متوجه آن خواهید شد که به علت مشکل دیگری از پایتان تصویربرداری شده و این عارضه در آن دیده شود. پلانتار فاشیاتیس، زمانی ایجاد میشود که غلاف کف پا (فاشیا پلانتار) دچار التهاب شود. این عارضه زمانی به وجود میآید که در قسمت میانی پاشنه و قسمت قوسی شکل کف پا، کلسیم رسوب شود. داروی خار پاشنه چیست؟ علائم و نشانههای خار پاشنه چیست؟ گاهی خار پاشنه به صورت مستقل و گاهی به علت مشکلات دیگر ایجاد میشود. این احساس فرو رفتن تیر به علت ایجاد خار پاشنه در کف پایتان است.