جدیدترین درمان خارپاشنه – کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب

همچنین چنانچه از سیستم کاهش فشار دینامیک و ضربهگیری مبتنی بر آب مخصوص استفاده شود، درد پاشنه نیز تسکین خواهد یافت. 2 تا 3 قاشق غذا خوری نمک اپسوم را در یک وان آب گرم بریزید. درمان با موج آب تنها درمانی است که به صورت فعال به رفع مشکل پاشنه میپردازد. جراحات استخوانی یا خار پاشنه دلیل اصلی پاشنه پا درد نیست، حدود ۳۰ درصد از مردم دچار این جراحات هستند و فقط تعداد کمی از افراد از درد آن شکایت دارند. خار پاشنه یا استئوفیت یک عارضه دردناک است که در اثر رسوب کلسیم به وجود میآید. به مدت یک ساعت یا بیشتر، کمپرس سرد را برای ده دقیقه روی پاشنه قرار دهید و سپس برای ده دقیقه آن را بردارید، با این عمل می توانید تقریبا سریع درد و التهاب را تسکین دهید. به علاوه اگر متخصص هر یک یا دو سال یک بار آن را تعمیر کند، دوام ارتز سفارشی بیش از 5 سال خواهد بود.

دکتر محقق از سال 88 تا سال 90 یک پژوهش گسترده بر روی مبحث امبدینگ انجام داده و سرانجام در سال 1390 در دانشگاه شهید بهشتی بعد از ارائه ی این پژوهش در جمع انجمن طب سوزنی به عنوان مدرس رسمی امبدینگ انجمن طب سوزنی منصوب شدند. راه رفتن پس از خواب شبانه با شدیدترین درد همراه است، چرا که پلانتار فاشیا در این وضعیت ناگهان کشیده میشود و پاشنه را نیز تحت کشش قرار میدهد. درد ناشی از التهاب آرنگ کف پا معمولاً از استخوان پاشنه تا جلوی پا حس میشود. پوشیدن کفشی که اندازه نباشد یا نامناسب باشد، به ویژه کفشهایی که از قوس کف پا حمایت نمیکند. کف پای صاف یا قوس زیاد کمان پا داشته باشید. ممکن است پاشنه درد ناشی از خار پاشنه و التهاب آرنگ کف پا با استراحت کردن آرام نشود. اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید تا دچار خار پاشنه پا نشوید.

محدود کردن فعالیتها. از فعالیتهای جسمی طولانی کم کنید تا به پاشنهی پا اجازه استراحت بدهید. خارپاشنه در افرادی که به مدت طولانی می ایستند و نیز در دوندگان شایع می باشد. بیماران غالباً از درد تیزی شکایت دارند که به هنگام ایستادن پس از مدت زمان طولانی نشستن شعلهور میشود. سفت بودن عضلات ساق پا که سبب گام برداشتن نادرست میشود. خارهای پاشنه اغلب به علت کشیدگی عضلات و رباط های پا، کشش پلانتار فاسیا، و تکرار پاره شدن غشای پاشنه استخوانی اتفاق می افتد. با تکرار جلسات درمان خارپاشنه با طب سوزنی مشکل شما رفع میشود. بهتر است بدانید که به همین حد کفایت نکرده و درد در کل کف پا پخش میشود. باید هر نوع سبک زندگی که در درد پاشنه پا تاثیرگذار است را تشخیص بدهید و آن را حذف کنید. اگر به خار پاشنه مبتلا هستید و تصور میکنید درمانی برای آن وجود ندارد و فقط باید تحمل کنید، اشتباه محض است.

این درمان می تواند منجر به کبودی، تورم، درد، و بی حسی شود و هنوز ثابت نشده است به طور مداوم در تسکین علائم خار پاشنه پا موثر است. اگر مبتلا به خار پاشنه هستید یا علائم آن را دارید، اولین کار مراجعه به پزشک است. نسبت به دیگر دمپایی یا صندلها برای درمان بیماری شما تأثیر و کارایی بیشتری دارند. دمپایی خار پاشنه یا صندل خار پاشنه در واقع نوعی پوشینه طبی هستند که بر اساس ویژگیهای فردی هر بیمار طراحی و تولید میشود. روی سطوح سخت مانند سرامیک بدون دمپایی طبی راه نروید. روشهایی مانند استفاده از کفی طبی، کفش طبی و… شما می توانید پس از درمان با استفاده از موارد ذکر شده با انجام تمرین های ورزشی مداوم و استفاده از کفی های طبی یا پدهای طبی به نتیجه نهایی در درمان خارپاشنه دست پیدا کنید. ممکن است احساس گرما از ناحیه ی مذکور (پاشنه) احساس کنید و یا التهاب و تورم مشاهده کنید.