جدیدترین درمان خارپاشنه – کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب

معمولاً این بیماری زمانی اتفاق میافتد که کشیدگی طولانی مدت رباط ها و عضلات پا، باعث ایجاد فرسودگی در بافت نرم و تخت پاشنه شود. در صورت عدم درمان، خار پاشنه بزرگتر و معمولاً بیشازحد دردناک میشوند. ماساژ با روغنهای زیتون ، نارگیل ، رزماری و ماساژ با استفاده از یخ در ناحیه پاشنه پا نیز میتواند در التیام و بهبود خارپاشنه موثر باشد . بوراکس یکی دیگر از مواد برای درمان خانگی خارپاشنه است زیرا هورمون ها و همچنین مواد معدنی لازم برای بهبود استخوان را در سطح مناسب حفظ می کند. برای بهبود خارپاشنه دو بار در روز، صبح و عصر ورزش کنید. استراحت نسبی و اجتناب از انجام فعالیتهای پر فشار و انجام ماساژ با یخ، سه بار در روز، برای کاهش التهاب. اما ممکن است در طول روز و انجام فعالیت های روزانه آسیب پای شما بیشتر شود. سعی کنید حتماً در منزل هم صندل خارپاشنه یا دمپایی خارپاشنه برای انجام کارهای روزانه بپوشید تا کمتر دچار درد شوید.

درد کف پا هنگام اولین ایستادن بعد از یک دوره استراحت شدیدتر می شود اکثر افرادی که دچار مشکل خار پاشنه هستند دراول صبح بعد از خواب با اولین قدم روی زمین،درناحیه کف پا احساس درد میکنند بعد از چند دقیقه پیاده روی درد این ناحیه کمتر میشود و به صورت کامل ازبین میرود و امکان بازگشت درد با پیاده روی وایستادن های طولانی مدت وجود دارد.اگرعصب پا دچار آسیب دیدگی شود باعث تورم میشود و می تواند علت درد کف پا باشد و این درد ممکن است به مچ پا منتقل میشود. پای خود را 30 دقیقه در مخلوط خیس کنید.

آنها را 30 دقیقه بگذارید بماند و سپس آب آنها را بگیرید. حوله را در یک سطل آب جوش بشویید و سپس خشک کنید. نصف قاشق چای خوری بوراکس و 4 فنجان آب سرد کلردار را مخلوط کنید. در صورتی که به این بیماری مبتلا شدید باید هر چه سریعتر برای درمان خار پاشنه پا اقدام کنید. نام دیگر آن کشش طناب پاشنه است. این توده استخوانی که باعث ایجاد درد در ناحیه پاشنه و کف پا میشود و محل اصلی آن در زیر پای فرد بوده، اغلب ممکن است به صورت قلاب مانند، قفسه مانند یا طبقهای باشد که محل رشد آن از زیر پاشنه پا به سمت وسط پا یا همان قوس کف پا است. شاکویوتراپی یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که با رساندن امواج صوتی برای تحریک بهبودی در نزدیکی آسیب و تسکین درد ناشی از آن استفاده میکند.

نکته بعدی در مورد نحوه درمان خارپاشنه استفاده از روغن دانه انگور است. علاوه بر این، روغن دانه انگورگردش خون را افزایش می دهد. روغن ضد درد مرهم طب، یک روغن ترکیبی است که از عصاره 17 نوع گیاه دارویی موثر برای تسکین درد تشکیل شده است. زیره سیاه و سفید شامل بسیاری از ترکیبات ضد التهابی است که به درمان سریع خارپاشنه کمک می کند. مانند سایر مواد ضروری در این لیست، این ماده نیز بسیار ضد التهابی است. به راستی، عمل جراحی در درمان خارپاشنه ضروری نیست. اگر از خارپاشنه رنج می برید استراحت ضروری است. درمان خارپاشنه در خانه خیلی سخت نیست، بنابراین می توانید از شر خارپاشنه خلاص شوید. می توانید 2 تا 3 بار در روز از چای زنجبیل استفاده کنید. از این رو، می توانید از تورم یا درد جلوگیری کند.