جدیدترین درمان خارپاشنه – کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب

این زائده که بهطور عامیانه «خار پاشنه» نامیده میشود، التهاب محل چسبیدن یک لایهی بافت نرم به استخوان پاشنه است. این بافت نرم فاشیا نامیده میشود. خار پاشنه، در واقع رسوب کلسیم در قسمت پاشنۀ پا است که موجب بیرونزدگی استخوان در قسمت زیرین استخوان پاشنۀ پا میشود. رعایت این راهکار علاوه بر درمان موجب پیشگیری از وقوع این عارضه می شود. بهتر است برای داشتن کفش متناسب با جنس و شرایط پای خود به بهترین پزشک ارتوپد مراجعه نمایید تا او با طراحی و ساخت کفش اختصاصی برای پای شما موجب درمان قطعی خار پاشنه پا شما شود. کلینیک دکتر میر با دارا بودن پیشرفته ترین تجهیزات در زمینه ی ساخت کفش و کفی های طبی همواره جز مجهزترین و برترین کلینیک های حوزه ی ارتوپدی می باشد. طولانیتر بودن دوره بهبود پس از جراحی پا از زمان مورد انتظار بیمار .

خار پاشنه زمانی به وجودمی آید که کلسیم بدن در پاشنه پا رسوب کند این روند معمولا پس از گذشت ماه ها اتفاق می افتد. درمان خار پاشنه عبارتند از فیزوتراپی، تزریقهای موضعی و ضدالتهابی که این تزریق میتواند کورتون یا روش پی آر پی باشد که گاهی نیاز به چندین بار تزریق هست. استفاده از طناب ورزشی میتواند کمک کننده باشد زیرا به شما کمک میکند بدون آنکه به طور مستقیم به پاشنه خود فشار وارد کنید به ایجاد مقاومت بپردازید. خار پاشنه چگونه درمان میشود؟ ممکن است که در محل درد، در رادیوگرافی، یک زائده استخوانی دیده شود که هیچ ارتباطی بین شدتِ درد و اندازه این زائده وجود ندارد و حتی برداشتن این زائده نیز ممکن است نقشی در درمان خار پاشنه نداشته باشد. نوع مصنوعی این استروئید را عموما ورزشگاران برای درمان التهاب تاندون مثل خار پاشنه و همچنین التهاب تاندون آشیل استفاده می کنند.

داروهای ضد التهابی به تجویز دکتر ارتوپد خوب می توانند به شما در تسکین درد پا و خار پاشنه و درمان قطعی آن کمک کنند. اصلا تزریق های متعدد توصیه نمی شود زیرا می تواند فاسیای کف پا شما را ضعیف کرده و باعث پارگی آن شود. خار پاشنه یکی از آزاردهنده ترین عوارضی است که سالانه شمار زیادی از افراد را درگیر می کند.حتما شما هم که عنوان درمان قطعی خار پاشنه پا را جستجو کرده اید ،از این عارضه رنج میبرید و به دنبال یافتن درمان قطعی این مشکل هستید.شما میتوانید با خواندن این مقاله با راه های متفاوت و موثری در زمینه ی درمان قطعی خار پاشنه پا آشنا شوید. خار پاشنه چیست و چگونه به وجود می آید؟ درمان گیاهی خار پاشنه چیست؟ نام آمپولی که برای خار پاشنه تزریق میشود چیست؟

سرد کردن پا با توجه به علل خار پاشنه پا و به شرط وجود داشتن التهاب توصیه میشود. فردی که دچار خار پاشنه است هنگامی که وزن خود را به پاشنه منتقل میکند دچار درد شدیدی میشود و این درد ممکن است در هنگام راه رفتن و در قسمت قوس کف پا یا پشت پا نیز احساس شود. خار پاشنه در مواقع بسیاری بیعلامت است. خار پاشنه غالباً نتیجه کشیدگی بیش از حد رباطها و عضلههای کف پا است، که به نوبه خود کشش آرنگ کف پا و پارگی مکرر (عادتی) غشاء پوشاننده استخوان پاشنه را در پی دارد. چقدر زمان می برد تا درد پاشنه التیام یابد؟ خارپاشنه حتی تا حدود دو سانتیمتر نیز میتواند بزرگ شود و رشد یابد. پس بهتر است قبل از بروز خارپاشنه به فکر کفش هایتان باشید و با مراجعه به یک ارتوپد حاذق و طراحی کفش طبی از ایجاد این عارضه جلوگیری کنید.