به راحتی از پا در نیاید

در هنگام ایستادن به این رباط فشار وارد میشود که معمولاً در هنگام راه رفتن این فشار بیشتر خواهد شد. این روش اغلب در مراحل اولیه درمان موثراست به کاربردن یخ میتواند با استفاده از کمپرس های یخ دریک حوله،یا بطری ها ی نوشابه یخ زده انجام شود. درمانهای فیزیوتراپی و استفاده از روش شاک ویو تراپی اثرات درمانی بسیار خوبی در رفع عارضه خارپاشنه دارند بطوری که امروزه فیزوتراپیستهای زیادی از دستگاه شاک ویو جهت خدماتدهی بهتر به بیماران بهرهمند هستند . برای هدایت و انتقال بهتر امواج بر روی پوست از ژل بر روی ناحیه آسیب دیده استفاده می شود و سپس نیروی حاصل از شاک ویو تراپی از طریق اپلیکاتور به بدن بیمار منتقل می گردد. شاک ویو تراپی یا درمان از ضربه های موج با استفاده از ارسال امواج صوتی به وسیله اپلیکاتور با انرژی بسیار بالا در بافت آسیب دیده اعمال میشود و فرایند های طبیعی بدن را جهت بهبود و درمان عارضه ها تحریک میکند .

دراین عمل جراحی یک یا دوتا ازماهیچه هایی پشت ساق پا وسعت داده میشود تاباعث افزایش حرکت زانو شوند.این جراحی هم میتواندبه صورت باز ویا با ایجادشکاف کوچک وتوسط آرتروسکوپ انجام شود آرتروسکوپ دوربین کوچکی است که درون مفصل قرارمیگیرد وبه وسیله آن میتوان داخل مفصل را درروی یک صفحه نمایش مشاهده کرد وعمل جراحی را انجام داد.پزشک درمورداینکه کدام نوع عمل جراحی برای شمامناسب ترمیباشد توضیح خواهد داد. خار پاشنه زائدهای کوچک ناشی از رسوب کلسیم در استخوان پاشنهی پاست که اغلب موارد مشکل خاصی ایجاد نمیکند؛ اما در برخی افراد با درد و التهاب همراه است. پیش از مطالعهی مقاله، پیشنهاد میکنیم نظرات دکتر عاطفه ابوترابی از متخصصان ارتوپدی دکترساینا را مشاهده کنید. به بهودی کامل در عارضه خار پاشنه می رسند ، تنها در صورتی که درمان های غیر جراحی به مدت یک سال برای افراد به کار گرفته شد و نتیجه درمانی دلخواه حاصل نشود عمل های جراحی برای درمان خار پاشنه توسط متخصصین پیشنهاد میگردد .

پیشنهاد ما آن است که به جای استفاده از پدهای معمول، تکههای پشم در کفش خود و زیر پاشنه پا قرار دهید و اثرات درمانی فوقالعاده آن را مشاهده کنید. فاسیا از ناحیه کف پا تا انگشتان امتداد دارد که در مواقعی که دچار التهاب میشود و مدت زمان وجود التهاب نیز طولانی میشود باعث ایجاد رسوب کلیسم در محل برخورد پاشنه پا با فاسیا شده که این انباشت بیش از حد کلیسم موجب ایجاد یک ضایعهای خار مانند در استخوان کف پا میشود ک به خار پاشنه معروف است . انجام حرکات خاص ورزشی ناحیه پاشنه پا نیز از دیگر درمان های است که برای بهبود خارپاشنه توصیه میگیرد که از آن میتوان به کشش ناحیه فاسیا کف پا اشاره داشت، بدین صورت که دو طرف کف پا را گرفته و آنها را به طوری که انگشتان پا به سمت بالا کشیده شوند فشار دارید و سی ثانیه نگه دارید .این کار را در طول روز هشت تا ده بار انجام دهید .

فاشئیت پلنتار یا خار پاشنه حدود ده درصد ضایعات دونده ها را تشکیل می دهد و در حدود ده تا پانزده درصد تمام مشکلات پا مربوط به خارپاشنه می باشد. خارپاشنه یا فاشئیت پلنتار در ده درصد افراد جامعه رخ می دهد و در یک سوم موارد دو طرفه است و در سنین بین چهل تا شصت سال ، در زنان دو برابر مردان رخ می دهد ولی در سنین پایینتر شیوع آن در زنان و مردان یکسان است. انجام این دو کار با کاهش سریع التهاب در پاشنه، اثر بسیار عالی در از بین رفتن بیماری دارد اکثر مواقع یک بار زالواندازی یا حجامت کافی است؛ اما در صورت ضرورت تکرار میشود. تمرین ۵:از مفصل کمر به یک دیوار تکیه دهید هر دو پای خود را در پشت یکدیگر قرار دهید، کمی خم شوید هر دو ساق پای خود راخم کنید شما باید کشش عمیقی در پشت ساق پا و پا احساس کنید، که به آن عضلات سطحی خلف ساق پا سولئوس (soleus) گفته میشود.