به راحتی از پا در نیاید

در خار پاشنه خلفی، اغلب به راحتی و با چشم قابل مشاهده است بنابراین به آسانی قابل تشخیص می باشد، اما تشخیص خار پاشنه تحتانی مشکل تر است، زیرا درد ناشی از آن میتواند با عارضه التهاب فاسیای کف پا (پلانتار فاسیتیس) همراه شود. درست است که درد در خارپاشنه از نشانههای رایج خارپاشنه است ولی در هرصورت برای تشخیص قطعی مراجعه به پزشک ضروری است. بهتر است بدانید که به همین حد کفایت نکرده و درد در کل کف پا پخش میشود. خار پاشنه یا استئوفیت یک عارضه دردناک است که در اثر رسوب کلسیم به وجود میآید. انجام این دو کار با کاهش سریع التهاب در پاشنه، اثر بسیار عالی در از بین رفتن بیماری دارد اکثر مواقع یک بار زالواندازی یا حجامت کافی است؛ اما در صورت ضرورت تکرار میشود. از ایجاد فشار برروی پا مخصوصا در مراحل اولیه بروز خارپاشنه پا تا جاییکه امکان دارد خودداری کنید و برای کاهش درد پاشنه پا رعایت کردن این مسئله بسیارمهم است.

پای صاف یا پایی که قوس بیش از حد دارد نیز ممکن است دچار خار پاشنه شود. تا چندی پیش مردم تصور میکردند که درمانی برای خارپاشنه وجود ندارد اما اینطور نیست درمان خار پاشنه با طب سوزنی، لیزر و عمل جراحی امکانپذیر است و این شما هستید که بر اساس نظرات خود یکی از درمانها را انتخاب میکنید. اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید تا دچار خار پاشنه پا نشوید. پیش از جراحی باید معاینات و آزمایشهای متعددی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که شرایط بیمار برای انجام عمل مناسب است. همچنین توصیه میکنیم برای هر فعالیت کفش مناسب را انتخاب کنید و پیش از شروع بدن را گرم کنید و تمرینهای کششی انجام دهید.

صرف هزینه بیشتر برای کفش مناسب سرمایهگذاری است که سود حاصل از آن رنج نبردن از دردهای پا و پاشنه است. و در انتها از شما میخواهیم برایمان بنویسید در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید، برای درمان خود از کدام روش استفاده نمودهاید و آیا برای خود دمپایی خار پاشنه خریدارید یا نه؟ تعادل خود را بر روی قسمت توپی پا حفظ کنید. تمرین 4(کشش پشت ساق پا): به یک دیوار با دستان خود تکیه دهید یک ساق پای خود را به صورت صاف و مستقیم در پشت خود و ساق پای دیگر را در جلوی خود به صورت خمیده قراردهید. انجام حرکات کششی در حالت ایستاده با کمک دیوار یا پله دو نرمش کششی تأثیرگذار هستند. برای رزرو نوبت با شمارههای مطب در تماس باشید. چنانچه درمانهای محافظهکارانه علائم خار پاشنه را پس از 12 ـ 9 ماه تسکین ندهد، باید جراحی برای از بین بردن درد و بازیابی توانایی حرکتی انجام شود.

پس از بهبودی، توصیه به استفاده طولانی از پد پاشنه و ورزش های کششی، مصرف کمتر چربی ها و افزایش مصرف ویتامین C می شود. همچنین بیمار باید توصیههای مربوط به مراقبت پس از عمل را به دقت رعایت کند؛ این توصیهها شامل استراحت کردن، استفاده از کیسه یخ، باندپیچی فشرده کننده و بالا گذاشتن پا میشود، به علاوه بیمار باید از پزشک سوال کند که چه زمانی میتواند وزن را روی پای عمل شده تحمیل کند. یک زائده استخوانی که در قسمت داخلی کف پا دیده میشود و قسمت سر آن میتواند نوک تیز، قلاب مانند یا چهار گوش باشد. ضربههای مکرر به کف پا مانند ورزشهایی که پریدن زیاد دارند.