به راحتی از پا در نیاید

کشش در این مورد بسیارمهم است چندین نوع تمرین کششی وجود دارد که باعث درمان خارپاشنه میشود، چند نمونه ازآنها در ادامه توضیح داده شده است نیازی نیست که همه این تمرینات را انجام دهید تعدادی ازاین تمرینات دارای اثرات مشابه هستند اما بایدامتحان کنید که کدامیک می تواند موثرترین وبهترین بهبودی را داشته باشد باید تمرینی را انتخاب کنید که تعادل در بدن شما ایجاد کند و همه ماهیچه هارا دربرگیرد حرکات اصلاحی کششی باید به آرامی انجام شوند. درد معمولا در صبح زمانی که شما اولین گام خود را از تخت بر می دارید بدتر می شود ، و یا اگر شما نشسته اید و یا دراز کشیده اید برای شروع راه رفتن درد را احساس می کنید، ممکن است بعد از چند قدم اول این درد و سفتی کمتر شود.

بنابراین هر چند این داروها به صورت غیر تجویزی نیز قابل تهیه میباشند، اما بهتر است در مورد مصرف این داروها محتاط باشید و قبل از مصرف آنها حتما راهنمای دارو را مطالعه کرده و دوز مناسبی را مصرف کنید. اما چنانچه بیمار از التهاب آرنگ کف پا رنج ببرد، ناحیه زیر پا تحریک و ملتهب میشود و بیمار با ورم، درد و حساسیت موضعی در زمان ایستادن یا راه رفتن مواجه میشود، البته انجام هر گونه فعالیت توام با تحمل وزن یا کشش کف پا نیز مشکل آفرین است. با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه هم می توان التهاب و در نتیجه درد خار پاشنه را کم کرد و هم فرایندهای ترمیمی برای درمان خار پاشنه را با کمک یک سیستم طبیعی و سالم فعال و تقویت کرد. اگر درمان محافظه کارانه موفقیت آمیز نبود، خار پاشنه را غالباً می توان با جراحی معالجه کرد.نهایتاً هر چقدر که میتوانید روی پاشنه پا فشار نیاورید، خصوصاً در اوایل درمان بیماری.

معمولا فقط یک پا تحت تاثیر قرار می دهد ، اما می تواند هر دو پا را درگیر کند .برخی از افراد درد کمی دارند، در حالی که دیگران ممکن است درد شدیدی را تجربه کنند، و برخی دیگر از علایم خار پاشنه احساس سوزش یا درد در پایین پا که به بیرون از پاشنه پا گسترش می یابد می باشد. این رباط از قوس پای شما پشتیبانی می کند و در راه رفتن به شما کمک زیادی می کند.التهاب غلاف کف پا یکی از شایع ترین شکایات ارتوپدی است. از آنجایی که استخوان شما به عضلات و بافتهای دیگری متصل است، احتمال آن زیاد است که به این بافتها و تاندونها نیز آسیب وارد شود که در این صورت شما درد بسیار تیز و تیرکشنده ای را احساس میکنید که شبیه به فرو کردن چاقو در پاشنهی پا است. همچنین جدا شدن فاسیای پلانتار می توانید تغییراتی در پا ایجاد کند و باعث آسیب عصب شود .

تزریق استروئید و برخی از درمان های دیگر را می توانید رباط پلانتار تضعیف کند و باعث پارگی بالقوه رباط شود .جراحی دارای خطراتی شامل خونریزی، عفونت، و واکنش به بیهوشی را در پی داشته باشد . همچنین، افرادی که به دنبال یک درمان طبیعی می گردند، طب سوزنی را به روش های درمانی دیگر ترجیح می دهند. نام دیگر آن کشش طناب پاشنه است. کشیده شدن کامل زانو هنگام انجام این حرکت کششی جهت درمان پاشنه درد بسیار مهم است. همچنین اگر شما یک کار بسیار فعال دارید که اغلب روی پای خود هستید، مانند یک کارگر کارخانه و یا یک سرور رستوران، بیشتر در معرض خطر هستند.