بهترین دکتر فوق تخصص خار پاشنه – کلینیک تخصصی درمان خارپاشنه

از پوشیدن کفشهای کاملا تخت و بدون قوس یا با پاشنۀ بسیار بلند برای طولانیمدت خودداری کنید. یکی از پاهای خود را صاف نگه دارید به طوری که پاشنهی پا کاملا روی زمین باشد. اکثر افرادی که تحت این عمل جراحی قرار میگیرند، به فاسئیت پلانتار نیز مبتلا هستند. بلند بودن پاشنه از میزان فشار و تنش وارد بر ساق پا تا پنجه میکاهد و همچنین با تغییر زاویه پا نسبت به زمین، شیوه نگه داشتن وزن بدن را نیز دگرگون میسازد. خار پاشنه بر اثر رسوب کلسیم در قسمت تحتانی استخوان پاشنه ایجاد میشود. اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محلّ ماساژ، اثر درمانی را بسیار بیشتر میکند. متخصص پا سابقه پزشکی بیمار را بررسی و پای وی را به دقت معاینه میکند. بافت فاشیا بافتی ارتباطدهنده است که از انگشتان پا تا پاشنه کشیده شده است که در طول کف پا وجود دارد و استخوان پاشنه را به زیر پنجه پا متصل میکند.

افزایش سن که باعث کاهش انعطاف و نازک شدن فاشیا کف پا و لایه چربی محافظ پاشنه میشود. جوش شیرین یک داروی گیاهی خار پاشنه پا می باشد.برای درمان با این داروی گیاهی ابتدا 1/2 قاشق چای خوری جوش شیرین و کمی آب را مخلوط کنید تا خمیری تهیه شود.این خمیر را روی پاشنه خود قرار دهید و آن را با باند گاز استریل ببندید.دو بار در روز این درمان را تکرار کنید.در روشی دوم، 1 قاشق چای خوری جوش شیرین و 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. اکثر مواقع یک بار حجامت یا زالواندازی کافیست؛ امّا در صورت ضرورت تکرار میشود. ۵- استفاده از کلسیمهای طبیعی: با آن که گفتیم که خار پاشنه حاصل رسوب غیر طبیعی کلسیم در استخوان پاشنه است و علی القاعده انتظار میرود که مصرف غذاهای حاوی کلسیم، بیماری را تشدید کند؛ امّا به نحو جالبی، مصرف خوراکی کلسیمهای طبیعی، شدّت بیماری را کم و آن را به تدریج درمان میکند.

مصرف روزی یک قاشق مربّاخوری پودر سنجد در نصف استکان عرق زیره هم میتواند شما را به نتیجه مطلوب برساند. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید، باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید یا قبلا از داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی استفاده کردهاید و نتیجه نگرفتید، میتوانید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا داروی جایگزین مناسبی را برای درمان خار پاشنه شما تجویز کند. درمان خار پاشنهیا مشکلات شبیه به آن شامل فعالیت، پابند مخصوص، داروهای ضدالتهاب و تزریق کورتیزون میشود. خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در میان دوندگان و اشخاص دارای اضافه وزن دارد، همچنین پوشیدن کفشهایی که پا را به اندازه کافی حمایت نمیکنند نیز خطر ابتلا به خار پاشنه پا را افزایش میدهد. این عارضه زمانی رخ میدهد که کلسیم، در زیر استخوان پاشنه تجمع کند و البته این موضوع در طی چندین ماه اتفاق میافتد.

از تمرینها و دیگر روشهای فیزیوتراپی برای تسکین درد خار پاشنه پا بهره گرفته میشود.انجام حرکتهایی که موجب کشش عضلههای ساق پا میشود، درد را تسکین میدهد و به بهبودی بیمار کمک میکند. برخی افراد به دلیل فعالیت های بسیار مانند راه رفتن، دویدن و یا پریدن های مکرر بر روی سطح های نا هموار و سخت نیز می توانند باعث ایجاد خار پاشنه شوند. دکتر محقق از سال 88 تا سال 90 یک پژوهش گسترده بر روی مبحث امبدینگ انجام داده و سرانجام در سال 1390 در دانشگاه شهید بهشتی بعد از ارائه ی این پژوهش در جمع انجمن طب سوزنی به عنوان مدرس رسمی امبدینگ انجمن طب سوزنی منصوب شدند. پزشکان و دانشمندان بر این باوراند که موج شوکی ضربههای بسیار کوچکی را در ناحیه تحت درمان ایجاد میکند که به نوبهی خود، واکنش شدید التهابی متمرکزی را برمیانگیزند که روند التیام را در نقطهی اتصال پلانتار فاسیا تسریع میبخشد.