بهترین دکتر فوق تخصص خار پاشنه – کلینیک تخصصی درمان خارپاشنه

پلانتار فاسیا شدیدا سفت و منقبض می شود که یک واکنش فشاری است. التهاب پلانتار فاسیا باعث بروز درد میشود. درمان خارپاشنه با شاک ویو طی چند سال گذشته به عنوان یک گزینه درمانی برای شرایط دردناک مزمن استفاده میشود. چه کسانی نباید از دستگاه شاک ویو استفاده کنند؟ گاهی نیز پزشک ممکن است از داروهای ضدالتهابی برای کاهش درد بیماران استفاده کند. خار پاشنه ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها برای درمان زمان ببرد. این آتل ها به ویژه در کاهش درد پاشنه که صبح اول صبح اتفاق می افتد بسیار مفید هستند. اما اگر پس از گذشت 9 تا 12 ماه، احساس درد بیشتری کردید و علائم آن افزایش یافت، در این صورت به پزشک متخصص مراجعه کنید. آموزش نحوه حفاظت از مفاصل در صورت ابتلا به آرتروز مفید است. این روش درمانی، برای درمان انواع بیماریهای اسکلتی عضلانی و درد مفاصل مانند خار پاشنه مفید میباشد.

این درد بعد از پنج تا ده دقیقه بعد از راه رفتن و گرم کردن بدن رفع می شود. متخصصان طب اطفال و فیزیوتراپی اغلب این روش درمانی را ارائه می دهند. ازآنجاکه پاشنه و کف پا از بافتهای بسیار محکمی پوشیده شده است، ماساژ توسط افراد آموزشدیده در ماساژ بافتهای عمیق، میتواند یک روش بسیار موثر برای درمان خار پاشنه باشد. مراجعه به فیزیوتراپیست برای درمان با تجهیزات الکتروتراپی و شاک ویو یا ماساژ بافتهای عمقی برای التهاب کفپا مفید است. برای شاک ویو خار پاشنه ما حداقل چهار جلسه درمان بصورت هفتگی را توصیه میکنیم. همچنین جهت مراجعه به متخصصین ما در کلینیک فوق تخصصی درد و ستون فقرات در روزهای سهشنبه از ساعت 9 الی 15 میتوانید با شمارههای 22770585 و 22770586 تماس بگیرید. پزشکان ما میتوانند از روشهای دیگری که در ادامه توضیح میدهیم به بهترین شکل برای درمان این درد استفاده کنند. الکترودها به پوست وصل میشوند و با ولتاژ پایینی که به اعصاب سطحی منتقل میکنند، مانع انتقال سیگنالهای درد و همچنین آزاد شدن اندورفین میشوند.

انجام حرکتهای خاص: فعالیتهایی مانند دویدن مسافتهای طولانی، رقص باله و انجام حرکتهای ایروبیک، که فشار زیادی را به پاشنه و بافت متصل به آن وارد میکند، یکی از مهمترین علت خار پاشنه در سنین پایین تر است. پای شما باید در شرایطی قرار داشته باشد که زانوهای شما خم شده باشد گویی قصد دارید شروع به دویدن نمایید و در مسابقه دو شرکت کرده اید. محدود کردن فعالیتها: بیمار میتواند با کاهش فعالیتهایی که باعث کشیدگی پاشنه میشوند به پاشنه استراحت دهد. یکی از دلایلی که باعث میشود خارپاشنه با درمانهای که بطور معمول تجویز میشوند بطور کامل بهبود نیابند، نبود جریان خون در بافتها است. این نوار ضخیم سبب تشکیل قوس کف پا میشود و کمک به حفظ ثبات پا میکند. فاسیای کفپا در ناحیهای از پا قرار دارد که بهطور معمول جریان زیادی از خون را دریافت نمیکند، به همین دلیل است که بهبودی آن ناحیه میتواند زمان زیادی طول بکشد.

سن: خار پاشنه بیشترین میزان شیوع را در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال دارد. در اغلب افراد ممکن است خارپاشنه وجود داشته باشد، اما امکان دارد هیچ وقت متوجه آن نشوند، زیرا هیچ علائمی در آن مشاهده نخواهد شد. این بهاحتمالزیاد بهعنوان یک عامل ضدالتهابی کار میکند اما ممکن است به بهبود آسیب هم کمک کند. به مدت یک ساعت یا بیشتر، کمپرس سرد را برای ده دقیقه روی پاشنه قرار دهید و سپس برای ده دقیقه آن را بردارید، با این عمل می توانید تقریبا سریع درد و التهاب را تسکین دهید. کفی و کفش طبی: کفی طبی ساخته شده برای هر بیمار که داخل کفش وی قرار داده میشود برای اصلاح ناهنجاریهای ساختاری اصلی به وجود آورنده بیماری و رفع خار پاشنه پا مفید است و با ایجاد Elevation و کشش در نیام کف پایی به کاهش التهاب و درد ناشی از خار پاشنه کمک میکند.