بهترین دکتر فوق تخصص خار پاشنه – کلینیک تخصصی درمان خارپاشنه

درمان صحیح خار پاشنه پا میتواند از بروز مجدد آن پیشگیری کند، احتمال بازگشت خار پاشنه برای افراد چاق و افرادی که عوامل مستعد کننده را رعایت نمیکنند، وجود دارد. پیشگیری از خارپاشنه نیازمند توجه بیشتر به وضعیت سلامتی پاست. ضمن این که فیزیوتراپیستهای کلینیک فوق تخصصی درمان خارپاشنه نیاوران میتوانند تمرینات مفیدی را به بیماران آموزش دهند که به کمک آنها بدون تحمل وزن بدن، بافتهای کف پا تقویت میشود. در اکثر اوقات خار پاشنه بدون هر گونه علت خاص و قابل تشخیص به وجود می آید. درد ناشی از خار پاشنه در اغلب موارد بدون نیاز به جراحی و با کمک روشهای دیگر بهبود مییابد. وقتی دچار خار پاشنه میشوید، یک درد متناوب یا مزمنی را در طول راه رفتن یا دویدن احساس میکنید که ناشی از آسیب به بافت نرم مرتبط با آن است.

البته لازم است بدانید که ابتلا به دیابت نیز میتواند یک خطر مهم برای به وجود آمدن پلانتار فاشیاتیس باشد. کسانی که تجربه درد خار پاشنه یا پلانتار فاشیاتیس را دارند، یک درد سوزن سوزن شدهای را کف پایشان احساس میکنند. این عارضه را معمولا به پلانتار فاشیاتیس ربط میدهند. البته در بعضی افراد نیز خار پاشنه هیچ علامت خاصی ندارد و تنها زمانی متوجه آن خواهید شد که به علت مشکل دیگری از پایتان تصویربرداری شده و این عارضه در آن دیده شود. در صورتی که به مدت طولانی بنشینید و دوباره روی پایتان بایستید احتمالا این درد دوباره به سراغتان میآید تا خفیف شود. برای انجام این حرکت بنشینید و پای آسیب دیده را روی پای سالم بگذارید.

ضربه به پاشنه: آسیب و ضربه به پاشنه میتواند منجر به خار پاشنه شود. خار پاشنه میتواند تا نیم اینچ نیز طول داشته باشد و همین مقدار کم، میتواند کاسه صبر و ظرفیت تحمل دردتان را پر کند. در صورت نپوشیدن کفش، فاسیا مجبور است وزن کل بدن را تحمل کند. خار در پاشنه دارای چه علائمی است؟ رسوبهای کلسیم زمانی تشکیل میشود که آرنگ کف پا (پلانتار فاسیا) از پاشنه پا به گونهای دور شود که برآمدگی استخوانی یا خار پاشنه ایجاد شود. شیر غنی از کلسیم است بنابراین انتخاب فوق العاده ای است. قرص حب مقلنجان فرآورده ای کاملا گیاهی از طب سنتی کردستان است که بطور تخصصی برای درمان بیماری های رماتیسمی، مفصلی و استخوانی، بیماری های مربوط به روده و یبوست و بیماری هایی چون فشارخون و قند خون تولید شده است.

این روش ها حتی وقتی دچار بیماری هایی مثل خار پاشنه هستید، بسیار موثر هستند. درد شدید در اولین قدم هایی که هنگام صبح از رختخواب خارج می شوید ، رخ می دهد ، بعد از چند قدم ، به خودی خود از بین می رود. پاشنه پا خود را سرد نگه دارید که این باعث کاهش هر گونه تورم و یا التهاب می شود و راه دیگر تمرینات خار پاشنه است. پلانتار فاشیاتیس، زمانی ایجاد میشود که غلاف کف پا (فاشیا پلانتار) دچار التهاب شود. خار پاشنه همچنین به علت کشیدگی عضلات و رباطهای پا، کشیدگی فاشیا پلانتار و پارگی مکرر غشایی که استخوان پاشه را میپوشاند به وجود میآید. فاشیا پلانتار یا غلاف کف پا یک بافت همبند در کف پا است که استخوان پاشنه را به پنجه متصل میکند. خار پاشنه یک درد سرد است. این کفش ها نیز درد را تسکین می دهند و درد پاشنه را کاهش میدهند.