بهترین درمان های رایج برای خارپاشنه

به همین سبب می توانند در ابتلا به خار پاشنه بسیار مؤثر باشند . البته بهتر است بدانید که پلانتار فاشیاتیس می تواند خطر به وجود آمدن خار پاشنه را بیشتر کند و از این طریق باعث شود که افرادی که پلانتار فاشیاتیس تیز دارند و از این عارضه رنج می برند بیشتر در معرض خطر ابتلا به خار پاشنه باشند. البته به هیچ وجه نباید یخ را مستقیم روی پوست گذاشت و حتماً باید حوله نازکی را بین یخ و پاشنه قرار داد. آن را دو بار در روز بخورید تا خارپاشنه برطرف شود. سرکه سیب کمک می کند تا کلسیم اضافی که باعث بروز خار پاشنه شده است، از ناحیه پاشنه پا خارج شود. همچنین استفاده نکردن از کفش های پاشنه بلند می تواند کمک بسزایی برای جلوگیری از خار پاشنه کند. برای تعیین پارگیهای آرنگ کف پا، التهاب یا رسوب کلسیم استفاده میشود.

کفشی بپوشید که در قسمت پاشنه، یک بالشتک پلاستیکی یا نمدی داشته باشد. استفاده از کفی های طبی مخصوص و بالشتک نرم در کفش ها که باعث ایجاد فشار کمتری بر روی پا می شوند نیز بسیار تاثیرگذار است. البته دارو های مؤثر دیگری نیز در این رابطه هستند که می توان از آن ها استفاده کرد. البته فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی شما نیز می تواند با استفاده از علائمی که در شما وجود دارد و سوابق پزشکی شما با توجه به معاینات در نظر گرفته شده وجود این عارضه را در شما تشخیص دهد. البته امکان دارد برخی از پزشکان برای تشخیص خار پاشنه از آزمایشات آسیب شناسی و غربالگری نیز استفاده کنند تا از این طریق تشخیص قطعی خار پاشنه را برای شما انجام دهند. یکی دیگر از راههای خلاص شدن از خار پاشنه، استفاده از سنگ پا است.این روش که یکی از ساده ترین راه های درمان سنتی خار پاشنه می باشد، به این صورت است که، باید ابتدا پا دارای دچار خار پاشنه را به مدت ۵ تا ۷ دقیقه درون آب گرم قرار دهید تا نرم شود.

باعث کشیده شدن بافت های نرم موجود در پاشنه و فرسوده شدن آن ها شود و دیگر کارایی برای فرد نداشته باشند. در ابتدا بیایید راجع به اینکه چه چیزی در جایگاه اول باعث ایجاد این خارهای پاشنه دردناک می شود صحبت کنیم. بعد از اینکه طبق معاینات پزشک مورد نظر بیماری خار پاشنه برای شما تایید شد ، به طور حتم به دنبال یافتن علت به وجود آمدن آن و روش های درمانی که ممکن است برای شما مناسب باشد میگردید تا از این طریق بتوانید احتمالمبتلا شدن در آینده به خار پاشنه را کاهش دهید. اما برای اینکه بتوانید علائم خار پاشنه را بر طرف کنید باید درمان اصلی آن را آغاز کنید تا به واسطه پزشک مورد نظر یک درمان مؤثر برای شما در نظر گرفته شود. روی یک پا در حالی که پای دیگرتان را می کشید به جلو خم شوید، مثل حرکت دادن میز و این موقعیت را برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارید.

این حالت را به مدت سی ثانیه نگه دارید و هفت یا هشت بار در روز انجام دهید. بهتر است بدانید که ممکن است راه رفتن زیاد بعد از بیدار شدن از خواب های شبانه درد های شما را بیشتر کند. زیرا وقتی بعد از بیدار شدن از خواب شما به سرعت راه می روید باعث کشیده شدن پلانتار فاشیاتیس می شوید و از همین جهت درد بسیاری بر روی پاشنه شما حس می شود. پوشیدن کفش هایی با کفی های طبی مخصوص و مناسب که این کفی ها وقتی که در کفش قرار میگیرند، موجب می شوند که فشار کمتری بر روی پاشنه پا حس شود و برای ایمنی پا بسیار مهم می باشند. در حالت عادی تشخیص خار پاشنه به واسطه پزشک صورت میگیرد و شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام عکس برداری های لازم می توانید به خار پاشنه در پای خود پی ببرید.