بهترین درمان های رایج برای خارپاشنه

اگر از ورزشکارانی هستید که روی تشک غیراستاندارد یا سطوح سخت میدوید یا فعالیت میکنید، دچار فرسودگی پاشنه پا خواهید شد. اگر اضافهوزن دارید، کاهش وزن میتواند در پیشگیری از ایجاد خار پاشنه کمک کند. خار پاشنه در زنان نسبت به مردان بیشتر دیده شده است. این دارو گیاهی محصولی کاملا طبیعی از شرکت داروسازی نیاک است که بر اساس نسخه های درمانی دکتر کردافشاری برای درمان یبوست مزمن و تنبلی روده به بیماران تجویز می شود. پزشک معالج ممکن است درمان امواج ضربه دار را برای درد مزمن پاشنه پیشنهاد بدهد. در برخی موارد ممکن است برای بیماران لازم باشد پس از عمل جراحی، از باند، اسپلینت، کست، کفش جراحی، ارمرکها یا کاسه استفاده کنند.

در صورتی که انتخابهای درمانی غیر جراحی قبلی برای کاهش درد پاشنه خار فرد، با شکست مواجه شد، ممکن است نیاز به جراحی باشد. به طورکلی در این رابطه می توان اشاره کرد روش درمانی شاک ویو برای خار پاشنه بدون هیچ گونه عوارض می باشد و جزو آن دست از روش های درمانی بسیار کم خطر و مؤثر می باشد که اغلب پزشکان پیشنهاد میکنند برای برطرف کردن خار پاشنه به جای جراحی های سخت از روش درمانی شاک ویو استفاده کنید. در صورتی که ابتلای فردی به خار پاشنه با اشعه ایکس تایید نشود، وضعیت او تبدیل به عارضهای به نام سندروم خار پاشنه میشود. همچنین به کار بردن چسب خار پاشنه پا هم یکی دیگر از روشهای مؤثر خانگی در درمان آسیبدیدگی فرد است.

همان طور که همان طور که ذکر کردیم این خار یک خار استخوانی می باشد که برخی اوقات در زیر پا و قوسی پا دیده می شود. زمانی که در قسمت زیرین استخوان پاشنه پا، رسوب کلسیمی ایجاد میشود، یک برآمدگی استخوانی در این قسمت احساس میکنید که از زیر پاشنه پا تا قوس پا کشیده میشود. خار پاشنه، برآمدگیهای کوچک استخوانی هستند که قدرت حرکت را به شدت محدود می کنند و حتی راه رفتن در خانه را به یک کار طاقت فرسا و سخت مبدل می سازند. این احساس فرو رفتن تیر به علت ایجاد خار پاشنه در کف پایتان است.

کسانی که تجربه درد خار پاشنه یا پلانتار فاشیاتیس را دارند، یک درد سوزن سوزن شدهای را کف پایشان احساس میکنند. داروی خار پاشنه چیست؟ اثر داروی بیحسی معمولاً تا چند ساعت پس از تزریق دوام دارد. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید، باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید یا قبلا از داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی استفاده کردهاید و نتیجه نگرفتید، میتوانید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا داروی جایگزین مناسبی را برای درمان خار پاشنه شما تجویز کند. قبل تر عنوان کردیم که برای درمان خار پاشنه راه ها و روش های مختلفی همچون طب سنتی، روش های غیر جراحی و عمل جراحی وجود دارد که در متن بالا به روش های سنتی که برای درمان خار پاشنه استفاده می شود اشاره کردیم.