بهترین درمان های رایج برای خارپاشنه

بدن، این رسوب کلسیم را برای پاسخگویی به این فشار، تلاش برای انعطافپذیری بیشتر و بازیابی خصوصیت کشش طبیعی ایجاد میکند. از رسوب کلسیم که باعث برآمدگی استخوان برقسمت استخوان زیرین پاشنه پا می شود خارپاشنه به وجود می آید که می توان به شکل تیز، نوک درا، قلابی شکل، طاقچه ای و با صاف باشد. ۵- استفاده از کلسیم های طبیعی: با آن که گفتیم که خار پاشنه حاصل رسوب غیر طبیعی کلسیم در استخوان پاشنه است و علی القاعده انتظار می رود که مصرف غذاهای حاوی کلسیم، بیماری را تشدید کند؛ امّا به نحو جالبی، مصرف خوراکی کلسیم های طبیعی، شدّت بیماری را کم و آن را به تدریج درمان می کند.

به خاطر داشته باشید که اگر در پاشنهی پای خود درد شدیدی حس کردید تمرین را فورا متوقف کنید. برای عمل جراحی می توان این رباط را به صورت عرضی برش داد و یا اینکه بخشی از آن را جدا کرد این موضوع را در نظر داشته باشید که در عمل جراحی خار پاشنه تنها بخشی از این رباط جدا می شود زیرا با برداشتن کامل این رباط ناپایداری پا در بیمار به وجود می آید. بنابر همین استدلال، مصرف غذاهای سردی – از جمله بیشتر لبنیات – برای بیمار مضرّ خواهد بود. اما روش های دیگری برای درمان خار پاشنه وجود دارند که به وسیله دارو می توان خار پاشنه را درمان کرد این داروهای درمانی شامل تزریق برای درمان خار پاشنه، کفی و کفش طبی مخصوص خار پاشنه، درمان به وسیله فیزیوتراپی، درمان با شاک ویو تراپی و جراحی خار پاشنه می باشند. در حال حاضر شاک ویو درمانی موثرترین روش درمانی برای درمان خارپاشنه می باشد که در این روش امواج صوتی پرقدرت به پاشنه پا برخورد کرده و از طریق دز مکانیسم افزایش عروق و ایجاد التهاب کنترل شده در ناحیه به درمان خار پاشنه کمک می کند.

در این حالت خار استخوان پاشنه و التهاب فاسیای پلنتار ( فاسیای کف پا) با هم رخ داده و سبب بروز علایم یکسان می شوند. حساسیت در کف پاشنهی پا که موجب سخت شدن راه رفتن در حالت پا برهنه میشود. این حالت منجر به افزایش فشار بر رباط پلانتار می شود، به خصوص اگر شما اضافه وزن ناگهانی داشته باشید. در التهاب فاشیای پلنتار به دلیل کشیدگی این رباط در محل چسبندگی اش به استخوان پاشنه، پریوست استخوان تحریک و ملتهب شده ودر نتیجه در زیر این پرده استخوانی خونریزی و استخوان سازی به صورت خار ( خارپاشنه ) ایجاد می شود.

طب سوزنی کمک می کند تا عضلات و بافت های همبند پا را شل کنید، التهاب را کاهش دهید و بدن را تحریک کنید تا آندروفین آزاد کند. روشهای درمانی مانند فیزیوتراپی به شما کمک میکنند درد و التهاب ناشی از خار پاشنه را کاهش دهید و بتوانید به روال عادی زندگی خود برگردید. تحقیقات نشان دادهاند در مواردی که درد پاشنه بر اثر مشکلات بیومکانیکی ایجاد شده است، موثرترین روش درمانی استفاده از کفیهای طبی است که به طور سفارشی ساخته میشوند. خارپاشنه نشانه ها و علائمی نیز دارد که در این مقاله می خواهیم به آنها اشاره ای داشته باشیم و عنوان کنیم که علت های خار پاشنه چه چیز هایی می تواند باشد. در برخی از موارد، در طول این عمل عضلهی فاسیای پلانتار نیز شل میشود. در طی روز درد کاهش یافته و به دردی دائمی و خفیف تبدیل میشود.