بهترین درمان های رایج برای خارپاشنه

سالخوردگی نیز می تواند یک عامل محرک در این جهت باشد، زیرا فاسیای کف پا به آرامی انعطاف پذیری خود را از دست میدهد و کف پاشنه نازک می شود. کاکتوس، از جمله گیاهانی است که دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی بوده و با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار بوده و مقاوم است. برای آشنایی با ویژگی های کفش مخصوص خارپاشنه و نحوه خرید آن، با این مقاله همراه شوید. البته استفاده از روغن های گیاهی در هنگام شب و زمان خواب ، بهتر است به منظور کاهش درد و اثر دهی بیشتر، می توانید کمی زنجبیل یا دارچین به روغن اضافه کرده و روی پاشنه پا زده و روی آن را بپوشانید. با داروهای گیاهی، درد پاشنه تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده و در اکثر مواقع، برطرف می شود. خار پاشنه همانگونه که از نامش پیدا است ضایعه ای خار مانند است که در استخوان پاشنه پا ایجاد می شود.

خار پاشنه بیماری با مزاج سرد است به همین علت اگر بیمار به منظور درمان خار پاشنه با داروهای گیاهیتا جایی که ممکن است از غذاهای با مزاج گرم استفاده کند، خار پاشنه سریعتر بهبود می یابد.برای مثال به منظور درمان سنتی خار پاشنه پا تداوم در مصرف سیر، درد خار پاشنه را رفع خواهد کرد. این مخلوط را دو بار در روز و به مدت 1 تا 2 هفته، مصرف کنید. همچنین مصرف غذاهای سرد مانند لبنیات برای بیماری خار پاشنه مضر است. همچنین استراحتدادن به پاها پس از ایستادن بهمدت طولانی و سایر فعالیتهای ایستاده بسیار مهم است. شما همچنین می توانید 1 قاشق غذا خوری سرکه سیب سرخ را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. روش دیگر استفاده از سرکه سیب به این صورت است که به جای گرم کردن، یک دوم فنجان سرکه سیب را به یک وان کوچک با آب گرم ، اضافه کنید.

بسیاری از افراد مبتلا به خار پاشنه و التهاب فاشیای کف پا دردشان را همانند یک چاقو یا میخی که با بیدار شدن و ایستادن برروی پا در صبح گاه به کف پایشان فرو می رود یعنی همانند یک درد تیز (sharp pain) توصیف می کنند. نرمشهای کششی. انجام نرمشهایی که موجب کشیده شدن عضله ساق پا میگردند در تسکین درد و تسریع بهبود مؤثر خواهد بود. همگام با وخیمتر شدن التهاب آرنگ کف پا و رشد خار پاشنه، زمانهای بیشتری متحمل درد خواهید شد. بیش از ۹۰% افراد مبتلا به التهاب آرنگ کف پا یا خار پاشنه با درمان فیزیوتراپی بهبود چشمگیری مییابند.

اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محلّ ماساژ، اثر درمان خار پاشنه پا با طب سنتی را بسیار بیشتر می کند. خار پاشنه در اثر فشار نامتوازن بر روی کف پا ایجاد می شود. در سالیان قبل، خار پاشنه اغلب با تزریق کورتیکواستروئید/کورتیسون درمان می شد. همواره پیش از شروع یک برنامه ورزشی جدید با متخصص پا مشورت کنید. تمرینات ورزشی متعددی وجود دارد که شما میتوانید با انجام دادن آنها به کشش عضله پلانتار فاسیا بپردازید. فیزیوتراپیست ها به این گونه حرکات ورزشی مسلط بوده و می توانند در اجرای صحیح آن ها به شما کمک کنند. کشش فاسیای کف پا: یک باند پهن در کف پا و زیر انگشتان پا قرار دهید و دو سر آن را در در دست گرفته بکشید به طوری که انگشتان پا به صورت نزدیک شوند.