اکسیژن مهم ترین ماده برای ترمیم بافت ها است

جهت دسترسی به بخشهای مختلف این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. فشار پا را باید بر حسب درد تولید شده تنظیم کنید یعنی اگر درد دارید فشار را کم کنید. زیرا وقتی که این عضلات آرامش پیدا کنند فشار بر روی تاندون آشیل و کف پا هم کم می شود و آن ها هم آرام تر می شوند. مهمترین علت دردهای پاشنه، خار پاشنه است؛ امّا جالب این جاست که این درد به علّت خار به وجود نمی آید؛ درواقع، درد را همان چیزی به وجود می آورد که باعث به وجود آمدن خار پاشنه هم هست.

توجه به این نکته هم ضروری است که درمان خار پاشنه با حرکات ورزشی به خوبی انجام نمی شود. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی مینویسم. از عوامل مستعد کننده برای ایجاد خارپاشنه، اضافه وزن و چاقی هستند. بیماری خار پاشنه پا تا زمانی که ایجاد علائمی مانند درد پاشنه پا و ناراحتی برای بیمار نکند نیازی به درمان ندارد. برخی بیماران هنگامی که صبحها از تخت پایین میآیند و میایستند با درد شدیدی روبرو میشوند که بسیاری آن را مانند وارد شدن چاقو یا فرو کردن سوزن به کف پا توصیف میکنند، این درد به تدریج به دردی سنگین تبدیل میشود. ماساژ باید به گونه ای باشد که گویی قصد کندن یک بافت سفت زیر دستتان را دارید . به یاد داشته باشید: خارپاشنه یک وضعیت مزمن است، بنابراین شما حتما باید به مدیریت و درمان آن بپردازید.

همچنین ممکن است پا هنگام استفاده از کاپ پاشنه بیشتر عرق کند، بنابراین جوراب و کفش خود را سریعتر از معمول عوض کنید. پسازآن افت پسازآن به هجوم مواد مغذی درمانکننده پاسخ میدهد و بنابراین فرآیند ترمیم آغاز میشود. سوالات شما توسط متخصصین مرکز فیزیوتراپی مهربان پاسخ داده می شوند. در مرکز فیزیوترپی مهربان می توانید آموزش های لازم برای انجام حرکات ورزشی در منزل را زیر نظر افراد متخصص به صورت صحیح آموزش ببینید. این حرکت را 3 بار در روز 10 تا 20 مرتبه انجام دهید. با دست ها دیوار را به مدت 30 ثانیه الی 1 دقیقه فشار دهید. سپس زانوها را خم کنید به طوری که هم سطح انگشتان پا قرار بگیرند و حدود 30 ثانیه الی 1 دقیقه در این حالت بمانید. خار پاشنه عموماً پیآمد التهاب دردناک آرنگ کف پا (پلانتار فاشیا) است، پلانتار فاشیا نوار فیبری از بافت پیوندی است که در امتداد کف پا کشیده شده است و استخوان پاشنه را به برجستگی (توپی) کف پا متصل میکند.

خار پاشنه در تصاویر رادیوگرافی تا حد نیم اینچ امتداد دارد. خار پاشنه پا غالباً بدون علامت است. به طور کلی علت درد، خود خار پاشنه نیست، بلکه آسیب دیدن بافت نرم منجر به بروز درد میشود. ممکن است پاشنه درد ناشی از خار پاشنه و التهاب آرنگ کف پا با استراحت کردن آرام نشود. ضربه و آسیب دیدن کف پا، به تاندون و رباط آن قسمت آسیب وارد میکند و میتواند باعث ایجاد خار پاشنه شود. این نوع کفی خار پاشنه نرم است و چون فشار روی پاشنه را کاهش میدهد، زخمهای پاشنه را درمان میکند و از عود کردن آن جلوگیری میکند. خار پاشنه به طور مستقیم به علت کشیدگیهای طولانی مدت عضلات و رباطها ایجاد میشود. از پاشنه تا وسط قوس کف پایتان، رول را به طرف جلو و عقب بچرخانید.