اکسیژن مهم ترین ماده برای ترمیم بافت ها است

بسیاری از افراد درد خار پاشنه و ورم کف پا رو به چاقو یا سنجاق چسبیده به کف پا در هنگام ایستادن روی پاها در ابتدای صبح تشبیه میکنند و دردی هست که به تدریج به یک درد مبهم تبدیل میشه. برخی از بیماران، درد پاشنه پا را مانند فرو رفتن سوزن یا سیخ در پا توصیف میکنند. اگر وزن اضافه وزن دارید، ممکن است از دست دادن وزن نیز به جلوگیری از خار پاشنه کمک کند. یکی از بهترین راه ها برای درمان خار پاشنه پا با طب سنتی ماساژ با یک روغن گرم مانند زیتون، سیاهدانه، کنجد، هسته قیسی، نارگیل، شترمرغ و کوهان شتر است. در اکثر موارد خار پاشنه بدون دلیل خاصی ایجاد میشود اما موارد زیادی وجود دارد که باعث ایجاد خار پاشنه می شود. این افراد معمولا بعد از انجام عکسبرداری از پاها به دلایل دیگر، ممکن هست متوجه وجود خارپاشنه هم بشن! البته تمام افرادی که خار پاشنه دارند، تمام این علائم رو تجربه نخواهند کرد و برخی از افرادی که دارای خار پاشنه هستند ممکنه هیچ علامتی هم نداشته باشند.

اگر درد پاشنه ای دارید که بیش از یک ماه طول کشیده است، با یک پزشک مشورت کنید. خار پاشنه گاهی با درد مزمن یا دورهای همراه است که به ویژه هنگام راه رفتن، پیادهروی سریع یا دویدن بروز مییابد. دیدن برجستگی در اشعه ایکس تنها راهی هست که میتونه ثابت کنه یک فرد به خار پاشنه مبتلا شده است. درمان شوک موجی غیرتهاجمی است – درواقع نیاز به انجام عمل جراحی ندارد. آزمایشات قبل از جراحی برای تعیین کاندیدهای مطلوب لازم است و توصیه های پس از عمل جراحی مربوط به استراحت، یخ، فشرده سازی، ارتفاع پا و زمانی که وزن بر روی پای عمل می شود، اهمیت دارد. علاوه بر این، با انتشار پلنتر فاسیا، خطر بی ثباتی، گرفتگی عضلات پا و التهاب تاندون وجود دارد. افزایش سن: با افزایش سن، پاها آسیب پذیرتر میشن و قسمت پاشنه پا فرسوده میشه و نمیتونه به خوبی جذب شوک داشته باشه و همین امر باعث افزایش خطر ایجاد خار پاشنه در مردان و زنان مسن میشه.

با این حال امکان درمانش وجود دارد، اما هنگامی که خار پاشنه توسعه پیدا کند، اگر چه تاثیر خارها می تواند به حداقل برسد، اما به طور کامل از بین نمیروند و در جای خود باقی میمانند. این افراد همچنین از درد شدیدی که وقتی به مدت طولانی میایستن و در کف و پاشنه پا به وجود میاد هم شکایت دارند. در تصاویر اشعه ایکس که از خار پاشنه ثبت میشه، نشان داده شده که این استخوان کوچک یا خار پاشنه میتونه تا حدود 1 سانتی متر به سمت جلو گسترش پیدا کنه! جراحات استخوانی یا خار پاشنه دلیل اصلی پاشنه پا درد نیست، حدود ۳۰ درصد از مردم دچار این جراحات هستند و فقط تعداد کمی از افراد از درد آن شکایت دارند. شما همچنین می توانید 500 تا 1000 میلی گرم کورکومین را 3 بار در روز برای حدود 6 هفته مصرف کنید.

در این مقاله به درمان خارپاشنه می پردازیم. چه چیزی باعث خارپاشنه می شود؟ شاک ویو یک روش ایمن و غیر تهاجمی می باشد که در آن امواج از بدن عبور می کند و به همین جهت موجب تحرک بسیاری در بافت ها می شود. اما به طور کلی، علت ایجاد این درد، وجود خار پاشنه نیست، بلکه آسیبی هست که به بافت نرم مرتبط با آن وارد شده است. پا قلب دوم ماست و کوچکترین مشکل و دردی که در پاها به وجود میاد میتونه تا مدتها باعث ایجاد آزار و درد بشه و حتی ممکنه زندگی عادی و روزمره رو هم مختل کنه!