اکسیژن مهم ترین ماده برای ترمیم بافت ها است

بسیاری از پزشکان روش درمانی شاک ویو تراپی را یک روش تایید شده ، از نظر درمان می دانند. شاک ویو تراپی چیست؟ تفاوت خار پاشنه با پلانتار فاشیاتیس چیست ؟ درمان قطعی خار پاشنه چیست؟ احتمال بالا و حتی قطعی بودن بروز عوارض پس از این نوع جراحی . عوارض انجام این عمل جراحی برای درمان خار پاشنه پا بسیارکم میباشد اما میتواند بدون هیچ آسیبی انجام شود. بیماران همان روز میتوانند راه بروند؛ این روش عوارض خار پاشنه پا چندانی ندارد. همچنین کفش مناسب می تواند برای حرکات کششی و فعالیت های فیزیکی و همچنین گرم نگه داشتن پا قبل از قدم زدن و راه رفتن بسیار مؤثر باشد و از این جهت بتواند عامل بسیار مهمی برای جلوگیری از به وجود آمدن خار پاشنه باشد.

کلسیم نقش مهمی در بیماری های مربوط به استخوان های دارد. همان طور که گفتیم فشار های بسیاری مانند پیاده روی ، دویدن و یا پریدن از سطح های نا هموار و سخت می تواند علت های مهمی برای به وجود آمدن خار پاشنه باشد. زیرا وقتی بعد از بیدار شدن از خواب شما به سرعت راه می روید باعث کشیده شدن پلانتار فاشیاتیس می شوید و از همین جهت درد بسیاری بر روی پاشنه شما حس می شود. التهاب این رباط معمولاً با استراحت کردن و بدون نیاز به انجام عمل جراحی و به کمک روشهای غیر جراحی بهبود پیدا میکند با این حال در صورتی که درد بدتر شود یا خار پاشنه پیشرفت کند انجام عمل جراحی تنها راه حل موجود خواهد بود. امکان این که درد خار پاشنه و پلانتار فاشیاتیس با استفاده از استراحت کردن برطرف نشود ، بسیار زیاد می باشد.

تصویر برداری از مفاصل پا به واسطه اشعه ایکس می تواند برای شما بسیار مؤثر باشد. اما برای اینکه بتوانید علائم خار پاشنه را بر طرف کنید باید درمان اصلی آن را آغاز کنید تا به واسطه پزشک مورد نظر یک درمان مؤثر برای شما در نظر گرفته شود. در حالت عادی تشخیص خار پاشنه به واسطه پزشک صورت میگیرد و شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام عکس برداری های لازم می توانید به خار پاشنه در پای خود پی ببرید. بهتر است ماساژ، شبها قبل از خواب انجام شود و تا جذب کامل روغن به پوست ادامه پیدا کند. اغلب پزشکان بیماری پلانتار فاشیاتیس را به بافتی شبیه زه کمان تشبیه می کنند که این بافت از انتهای پا شروع می شود و به پاشنه پا اتصال پیدا میکند. بیماران دارای خار پاشنه عموماً از دردی خنجری و تیز رنج میبرند که معمولاً صبحها هنگام برداشتن نخستین گامها و شروع راه رفتن بروز مییابد.

نقطه ای حساس در پاشنه که می تواند هنگام پوشیدن کفش و پابرهنه راه رفتن حس گردد. همچنین پزشک معالج می تواند با در نظر گرفتن سونوگرافی و ام ار ای های مشخص برای شناسایی پارگی های موجود در پلانتار فاشیاتیس و التهابات و رسوب کلسیم در آن ها اقدام کند. توصیه می شود زنجبیل را به مقدار زیاد در آشپزی استفاده کنید. البته فیزیوتراپیست یا پزشک ورزشی شما نیز می تواند با استفاده از علائمی که در شما وجود دارد و سوابق پزشکی شما با توجه به معاینات در نظر گرفته شده وجود این عارضه را در شما تشخیص دهد. برای تشخیص خار پاشنه ابتدا به پزشک مراجعه کرده و بعد از سوال در مورد سوابق پزشکی بیمار و گرفتن شرح حال او، معاینات فیزیکی انجام خواهد شد.