انجام اسکنهای اولتراسوند (سونوگرافی) و ام

یکی از دلایل اصلی درد پاشنهی پا به خصوص اگر از نوعی است که اول صبح بیشتر است و به مرور کاهش پیدا میکند، عادات بدغذایی است که مهمترین آنها دیر شام خوردن و دیر خوابیدن (البته با فاصلهی کم از غذا) است. اگر راه تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی را نمی دانید حتما راهنمای بهترین روش تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی را بخوانید. جنس قسمت گردنی کفش به گونه ای است که به پوست پا هیچگونه آسیبی وارد نمی کند. جنس قسمت رویین کفش به گونه ای است که به عنوان یک تهویه برای جلوگیری از عرق کردن پا درون کفش، عمل می نماید. دستگاه شاک ویو با ارسال امواج فراصوتی در ناحیه پاشنه پا و فعال کردن پروتکل های درمانی در بدن به درمان خارپاشنه بسیار کمک میکند . این تزریق در شکستن چرخه درد تأثیرگذار خواهد بود. برخی از افراد در هنگام استفاده از آن دچار مقداری ناراحتی میشوند اما در صورتی که به تدریج زمان استفاده از آن را افزایش دهند در نهایت نتیجه ای که به دست میآورند ارزشمند خواهد بود.

از آنجا که یکی از مهم ترین دلایل خار پاشنه تجمع اخلاط سوداوی در نواحی پایین تنه است، شربت آنتی سودا می تواند با پاکسازی بدن از سودا، به بهبود خار پاشنه کمک کند. به دلیل دفع اخلاط زائد و رسوبات مضر توسط سرکنگبین، این شربت گیاهی می تواند به بهبود خار پاشنه ناشی از غلبه سودا و بلغم کمک کند. به همین دلیل شربت سودا می تواند تا حد زیادی به شما در بهبود بیماری های سوداوی کمک کند. شربت سودا محصولی کاملا گیاهی از موسسه تحقیقات حجامت ایران است که بر اساس نسخه های طب سنتی دکنر خیراندیش برای بیمارانی که دارای غلبه سودا هستند تجویز می شود. تحقیقات نشان داده است که درمان با کریولتوسنتور یک گزینه درمانی کارآمد و یک منبع معتبر برای افراد مبتلا به ورم مفاصل کف پا که خار پاشنه دارند می باشد. اضافه کردن کمی فلفل، دارچین یا زنجبیل به روغن و کشیدن یک پلاستیک فریزر روی محل ماساژ، اثر درمانی را بیشتر میکند.

شوک ویو تراپی به ویژه برای بیمارانی مفید است که از درد مزمن پاشنه رنج میبرند و درمانهای سنتی نظیر دارو، ارتوتیک، تزریق یا تن درمانی برایشان نتیجهبخش نبوده است. قبل تر عنوان کردیم که برای درمان خار پاشنه راه ها و روش های مختلفی همچون طب سنتی، روش های غیر جراحی و عمل جراحی وجود دارد که در متن بالا به روش های سنتی که برای درمان خار پاشنه استفاده می شود اشاره کردیم. انجام حرکات کششی در حالت ایستاده با کمک دیوار یا پله دو نرمش کششی تأثیرگذار هستند. یک بطری آب را بگذارید تا یخ بزند و آن را زیر پای خود برای 10 تا 15 دقیقه قرار دهید.این کار را بعد از انجام فعالیت شدید و احساس درد فوری انجام دهید. علائم خار پاشنه در مراحل اولیهی این عارضه صبحها یا پس از استراحت در زیر پاشنه احساس درد میکنید.

به همین دلیل بهتر است برای خرید کفش مخصوص خارپاشنه به مراکز معتبر و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. کفش مخصوص خارپاشنه علاوه بر درمان این عارضه میتواند به اصلاح ناهنجاری های بدن و راه رفتن کمک نماید. به غیر از تغییر طبع، استرس، آسیب به بافت پاشنه پا كه منجر به التهاب و استخوانی شدن رباط های كف پا میشود، دویدن، ایستادن به مدت طولانی، چاقی و راه رفتن زیاد نیز در ایجاد خارپاشنه موثرند. در برخی موارد، خارپاشنه با استراحت کردن بهبود نمییابد. کفی کفش مخصوص خارپاشنه به گونه ای طراحی می شود که علاوه بر درمان بیماری خار پاشنه، می تواند در درمان آسیب دیدگی های ساق پا و کم کردن التهاب تاندون های پا، تاثیر گذار باشد.