انجام اسکنهای اولتراسوند (سونوگرافی) و ام

در اینجا 19 مورد از بهترین داروهای خانگی برای خار پاشنه ذکر شده است که می توانید در خانه از آن ها استفاده کنید و درد طولانی مدت ناشی از خارپاشنه را برطرف کرده و و پا را تقویت کنید. هر روز قبل از رفتن به رختخواب این درمان را استفاده کنید. این عارضه صبح ها و زمان بیدار شدن از خواب شدت بیشتری داشته و هر چه زمان میگذرد از شدت درد کاهش پیدا میکند .در مواقع بلند کردن و حمل اشیاء سنگین و دویدن و یا راه رفتن بر روی سطوح غیر هموار دردهای ناشی از خار پاشنه افزایش پیدا میکند . این کار به طور قابل ملاحظه ای فشار وارد بر خار پاشنه را کاهش میدهد. شما همچنین می توانید کاهش و یا تغییر در فعالیت های ورزشی خود را امتحان کنید. خوشبختانه، خارپاشنه را می توان با تغییر شیوه زندگی روزانه، ورزش و روش های خانگی ساده درمان کرد.

سرکه سیب یکی از بهترین روش های خانگی برای خارپاشنه است، زیرا می تواند کلسیم اضافی در ناحیه آسیب دیده پاشنه را از بین ببرد (سرکه سیب | خواص سرکه سیب و طریقه مصرف آن). نمک اپسوم یکی از بهترین و موثرترین داروهای خانگی برای خارپاشنه است. 2 یا 3 قاشق غذا خوری نمک اپسوم را در یک کاسه آب گرم بریزید. با استفاده از نصف قاشق چای خوری جوش شیرین و کمی آب خمیری تهیه کنید. شاکویوتراپی یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که با رساندن امواج صوتی برای تحریک بهبودی در نزدیکی آسیب و تسکین درد ناشی از آن استفاده میکند. دستگاه شاک ویو با ارسال امواج فراصوتی در ناحیه پاشنه پا و فعال کردن پروتکل های درمانی در بدن به درمان خارپاشنه بسیار کمک میکند .

خار پاشنه یک مشکل غیرطبیعی استخوانی است که در اثر کمبود کلسیم در قسمت زیرین پاشنه ایجاد می شود. این قسمت را در کفش خود قرار دهید و در طول روز استفاده کنید. لازم به ذكر است كه مشاهده زائده استخواني يا به عبارتي خار پاشنه در عكس پاشنه، با علائم بيماري رابطه اي ندارد و به كار بردن عنوان خار پاشنه براي اين بيماري چندان درست نيست ولي از آنجا كه به كار بردن اين عنوان ، رايج است در اين نوشتار نيز از آن استفاده شده است. درد غالباً در دور تا دور پا منتشر میشود و در اثر راه رفتن روی برجستگی کف پا تشدید میشود، چون راه رفتن روی جلوی پا فشار بیشتری را به آرنگ کف پا وارد میکند و در نتیجه پاشنه به جلو کشیده میشود و ناراحتی بیشتری ایجاد میکند. روش های مرسوم خار پاشنه بیشتر بر مبنای استفاده از هورمون ها و داروهای ضد التهاب و درد است که عموما در ابتدا اثرات تسکینی خوبی ظاهر میکنند ولی پس از مدتی عملگرد آنها ضعیف شده و یا نیاز به مصرف دوز بیشتر و حتی ممکن است کاملا بی اثر گردند.عملا تنها راه درمان کرم خارپاشنه کرویا است که اختراع مهندس عزتی رجنبر، مدیر عامل شرکت کرویا است که برای اولین بار در دنیا راه درمان این عارضه را نشان داد.

معاینه فیزیکی و سایر تصویربرداریهای تشخیصی نیز می توانند برای تشخیص مناسب علت زمینه ای درد پاشنه خفیف یا متوسط بیمار، مورد استفاده قرار گیرند. در صورتی که دچار یبوست مزمن هستید، می توانید از قرص اطریفل مقل ملین استفاده کنید. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که زمینه ابتلا به بیماری خارپاشنه را فراهم می سازند ؛ در ذیل به مهم ترین آن ها اشاره داشته ایم. خار پاشنه يا به عبارتي بهتر ، فاشئيت پلنتار ، شايعترين علت درد پاشنه پا است كه به علت آزردگي و التهاب فاشياي كف پا رخ مي دهد و دردي عمقي و آزاردهنده را در كف پا نزديك پاشنه ايجاد مي كند. در مطالب بالا عنوان کردیم که خار پاشنه چیست؟ طب سوزنی با افزایش گردش خون در پا، میتواند با ترشح ماده، درد و التهاب خار پاشنه و تنش پلانتار را کاهش دهد.