انجام اسکنهای اولتراسوند (سونوگرافی) و ام

کفش نامناسب: با استفاده از کفش های بدون پاشنه و یا پاشنه بلند (به ویژه آن هایی که دارای پاشنه های نازک و بلند هستند) می توانند خار پاشنه کفش را افزایش دهند. یکی دیگر از راههای خلاص شدن از خار پاشنه، استفاده از سنگ پا است.این روش که یکی از ساده ترین راه های درمان سنتی خار پاشنه می باشد، به این صورت است که، باید ابتدا پا دارای دچار خار پاشنه را به مدت ۵ تا ۷ دقیقه درون آب گرم قرار دهید تا نرم شود. پای خود را در ظرف به مدت 5 تا 10 دقیقه قرار دهید، 2 بار در روز برای 1 یا 2 هفته این درمان را تکرار کنید.شما همچنین می توانید 1 قاشق غذا خوری از سرکه سیب و عسل را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و آن را دو بار در روز برای 1 یا 2 هفته بنوشید.

یک ساعت قبل از خواب ترکیب سرکه سیب و نمک و آب ولرم را روی پاشنه پای خود به مدت 5 دقیقه مالیده و ماساژ برای خار پاشنه را انجام دهید، سپس جوراب نخی پوشیده و بخوابید. یکی از ساده ترین راه درمان خار پاشنه، استفاده از پک های سرد می باشد، به این صورت که آن را زیر پای خود برای 10 تا 15 دقیقه رول کنید.این کار را بعد از یک روز با فعالیت شدید و احساس درد فوری انجام دهید.نکته ای که بسیار مهم است، و باید توجه کنید این است که، یخ را مستقیما به پوست خود نزنید، چرا که ممکن است، یخ زدگی در پایتان ایجاد شود.بنابراین حتما از پک های سرد استفاده نمایید.

این حالت معمولاً با ورم کف پا رخ می دهد (بیماری که باعث التهاب در پایین پا ، به ویژه پاشنه پا می شود) در اینجا هفت روش درمانی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تسکین پیدا کنید. هنگامی که کلسیم در قسمت پایین استخوان پاشنه پا رسوب کند، در دراز مدت سبب تشکیل یک زائده ی استخوانی می شود، که به خار پاشنه معروف است.در حال حاضر شیوع این عارضه به علت پوشیدن کفش های غیر استاندارد (خصوصا کفش هایی با پاشنه های نازک و بلند) افزایش یافته است. خوشبختانه، بسیاری از بیمارانی که از درد پای مربوط به خار پاشنه رنج می برد، می توانند با انجام انتخابهای غیر جراحی مانند فیزیوتراپی، علائم خود را کاهش دهند. جراحی روشی است که تنها پس از 12 ماه درمان غیر جراحی مداوم استفاده میشود.

پاسخ: بصورت خلاصه می توان گفت درمان خار پاشنه پا شامل ورزش، استفاده مداوم از کفی طبی، کفش, دمپایی طبی مخصوص خار پاشنه, کاهش وزن, داروهای ضد التهاب و تزریق کورتیزون, فزیوتراپی است. این درمان معمولا تا دو هفته جواب می دهد و شما از درد ناحیه خار پاشنه خلاص می شوید. 5. این کار را روزانه انجام دهید تا درد برطرف شود. این حالت را 10 ثانیه حفظ کنید، سپس استراحت کرده و زانو را صاف کنید. این درد ، در اولین قدم بعد از استراحت طولانی مدت، بسیار شدید است. در مورد فشارهایی که در طول روز به پاهای خود وارد میکنید مراقب باشید و حتماً در آخر روز، به پاهای خود استراحت دهید. اضافه وزن: افرادی که چاق هستند ساعتهای زیادی را روی پاهای خود هستند و می توانند این وضعیت را بدتر کند.