افزایش ناگهانی وزن در دوران بارداری

از یاد نبرید که قرار است به آهستگی عضله را از حالت کشش خارج کنید، حرکت ناگهانی باعث آسیب دیدن بیشتر ناحیه تحت درمان میشود. از سوی دیگر، سیستم اسیدی نیز می تواند منجر به پوکی استخوان شود که باعث آسیب به استخوان ها می شود و باعث شکننده شدن آنها می شود. اگر بدن شما قلیایی باشد، کلسیم را جذب می کند که تأثیر قابل توجهی در استخوان ها دارد. اکثر ما با اینمشکل روبرو هستیم که به مقدار کافی مواد غذایی قلیایی دریافت نمی کنیم. بنابراین، اگر به دنبال تعادل مناسب pH هستید رژیم قلیایی مناسب است. بنابراین، در بلند مدت به خوبی درمان های خانگی نیست. بنابراین، چگونه می توان این دو عامل را با رژیم غذایی ما به تعادل رساند؟ به عنوان یک نتیجه، استخوان های شما از استرس رنج می برند و این مسئله منجر به تشکیل خار استخوان می شود.

وقتی عضلات و رباط های پا – مخصوصا وقتی نیام کف پا، بافت رشته ای روی کف پا – مکررا کشیده می شوند و تحت فشار قرار می گیرند، خطر تشکیل خارپاشنه افزایش می یابد. یک متخصص طب سوزنی بر درمان ” نقاط حساس موضعی” تمرکز می کند و نقاط ماشه ای بدن را غیرفعال می کند. اولین مرحله ای که می تواند در درمان خار پاشنه و کاهش درد آن کمک کند توقف و یا کاهش فشارهای شدیدی می باشد که بر پاشنه پا وارد شده و باعث ایجاد درد می شود. پیشنهاد این است که یک روز در هفته هیچ کاری انجام ندهید تا عضلات شما زمان بهبودی داشته باشند. این روش را به صورت روزانه دو بار تکرار کنید. شدت خارپاشنه در افراد مختلف متفاوت است؛ بههمیندلیل توصیه میکنیم برای اطلاع بهتر از بایدها و نبایدهای حرکتی با متخصص ارتوپد یا فیزیوتراپیست مشورت کنید. پژوهشهای بیشتری برای کسب نتایج بهتر باید انجام بگیرند.

اگر از خارپاشنه رنج می برید بهتر است دوچرخه سواری یا شنا را انتخاب کنید. در خار پاشنه رژیم غذایی شما چگونه است؟ برای از دست دادن وزن، باید رژیم غذایی سالم داشته باشید و مرتبا ورزش کنید. تحقیقات نشان داده است كه این روش درمانی در درمان قطعی خار پاشنه پا می تواند موثر واقع شود.شما میبایست ابتدا به یک ارتوپد خوب مراجعه نمایید و تحت نظر او باشید. همانطور که گفتیم خار پاشنه پا بیماری سردی است؛ بنابراین بیمار در حد امکان از غذاهای گرم استفاده کند؛ خار پاشنه سریعتر بهبود پیدا خواهد یافت. هنگامی که درمان با مشکل مواجه شود، وضعیت بدتر می شود. این درد صبحها هنگام برداشتن نخستین گامها شدیدتر است، البته ایستادن طولانی مدت یا تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده نیز باعث بروز درد میشود.

با این وجود، این درمان خیلی توصیه نمی شود زیرا همیشه نتایج مثبتی ندارد. بوراکس یکی دیگر از مواد برای درمان خانگی خارپاشنه است زیرا هورمون ها و همچنین مواد معدنی لازم برای بهبود استخوان را در سطح مناسب حفظ می کند. همچنین بالا بردن پاشنه پا با کاهش فشار روی تاندون آشیل خارهای دردناک پشت پاشنه را تسکین میدهد. رادیوگرافی رسوب املاح کلسیم یا وجود استخوان را درون آرنگ کف پا یا به صورت زائدهای متصل به کالکانئوس نشان خواهد داد که از آن با اصطلاح خار پاشنه یاد میشود. باید مصرف میوه ها و سبزیجات که غنی از پتاسیم هستند را افزایش دهید. در صورتی که به این بیماری مبتلا شدید باید هر چه سریعتر برای درمان خار پاشنه پا اقدام کنید. برای درمان معمولا ۴ تا ۸ به طور مرتب باید از این روش استفاده کرد.