از انجام فعالیتهای مکرر خودداری کنید

این وضعیت ممکن است باعث ایجاد نیروی نامتناسب در مفاصل زانو و لگن و درد در آینده شود. بهتر است بدانید که ممکن است راه رفتن زیاد بعد از بیدار شدن از خواب های شبانه درد های شما را بیشتر کند. مراقب باشید که برای انجام تمرین وزشی و کاهش درد از مسکن استفاده نکنید، چون انجام ورزش میتواند منجر به آسیب دیدگی بیشتر شود تعدادی از مسکن ها دارای اثرات ضد التهابی هستند که به آن ها مسکن های ضدالتهاب بدون استروئید گفته میشود مانند ایبوپروفن. استفاده از کفش های نرم همراه با ماساژ ، شکایات بیشتر بیماران را کم می کند. خار پاشنه موجب درد در کف پا شده و دشواری در راه رفتن را به همراه دارد. همانطور که بر روی مبل یا صندلی نشسته اید پای مبتلا را رو پای سالم بگذارید و با دست کف پایتان را به بالا خم کنید تا تاندون کف پا کشیده شود در این حالت ۳۰ ثانیه بمانید، سه بار در روز و هر بار ۵ نوبت این ورزش را انجام دهید.

حتماً چندین فعالیت و ورزش را به طور همزمان دنبال کنید. درخیلی از موارد استفاده از تجهیزات درمانی برای انجام فعالیت ها میتواند باعث تصحیح کردن علت های دردشود مانند تنظیم کردن حرکات وتوازن مفصل ها برای جلوگیری از ایجاد دردکف پا. وسایل طبی با هدف اصلاح مشکلات مربوط به راه رفتن و بهخصوص صافی کف پا طراحی میشوند. راه رفتن نادرست در صورتی که باعث فشار بیش از حد به رباطها، استخوان پاشنه و اعصاب نزدیک پاشنه پای فرد شود. التهاب پلانتار فاسیا نتیجه وارد شدن فشار بدن هنگام راه رفتن است. توجه داشته باشید که لزوماً هر مورد التهاب فاسیا منجربه تشکیل خار پاشنه نمیشود؛ از طرفی هر خار پاشنهای در اثر التهاب فاسیا ایجاد نمیشود. قوس کف پا مانند فنر کار می کند ، فاسیا پلانتار مانند یک فنر است. قبل از تزریق ، سوزنی حاوی بی حسی موضعی روی پاشنه پا یا مچ پا اعمال می شود تا بیمار درد نداشته باشد.

توصیه می شود از کفی برای خارپاشنه استفاده شود. پزشک شما با توجه به میزان آسیبدیدگی شما، یک برنامهی درمانی مناسب برای شما تدوین میکند. شایع ترین این روش های درمانی تزریق زیر پاشنه است. هزینه آمپول خارپاشنه، هزینه فیزیوتراپی، ارتوپدی، تزریقات، هزینه لیزر خار پاشنه و سایر روشهای درمانی با توجه به نوع روش درمان متفاوت است. ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان زیر نظر فیزیوتراپیست مهدی صدیقی، با استفاده از علم روز و تجهیزات ورزشی مستقر در مرکز و استفاده از شاک ویوتراپی، لیزرتراپی، تمرین درمانی و ماساژ به شما کمک می کنیم تا در کوتاه ترین زمان بیماری خارپاشنه را درمان نمائید. امواج شوک (ESWT) و لیزر درمانی برای بیمارانی که مشکلات سلامتی دارند یا پاسخ مثبت از این روش درمانی نگرفته اند ، قابل استفاده است. پاشنه کمی بلند: کفش انتخابی شما میبایست کمی پاشنه داشته باشد تا مانع از وارد شدن فشار زیاد به کف پا شود.

کف کفش های ارزان قیمت از داخل چندان مناسب نیست و باعث می شود که پا نحوه قرار گیری مناسبی نداشته باشد. در ابتدا برای درمان خار پاشنه، مسکن ، ماساژ و استفاده از کمپرس سرد با کرم های ضد درد توصیه می شود. ماساژ باید با کشیدن انگشتان پا به عقب و اعمال کمپرس سرد بر روی پاشنه به مدت 5 دقیقه انجام شود ، سپس از کرم های تسکین دهنده درد استفاده شود. با کاهش وزن میزان فشار اعمال شده روی پا کمتر می شود و بهبود سرعت می یابد. PRP به دست آمده از خون گرفته شده از خود بیمار بر روی بافت مربوطه اعمال می شود و بیمار معالجه می شود.